Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

profici_radi_paul_mitchell_2017
Nejsou vaše vlasy takové, jaké byste je chtěli mít? Jsou suché nebo naopak mastné, těžko upravitelné, rychle ztrácení svůj objem a tvar? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky a Vaše vlasy budou takové, jaké si je přejete mít.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell vám už třetím rokem přináší vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.
Pro srpnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Zlatka Č., Plzeň, Marcela P. Praha – východ, Marta J., Pardubice a zaměříme se v ní na problémy při častém barvení vlasů, na problém s nerostoucími vlasy po nemoci a na péči o často se mastící vlasy.

Zlatka: Vím, že to není pro vlasy příliš zdravé, ale mám takovou „úchylku“ – poměrně často měním jejich barvu – zkrátka mě změny tohoto typu baví. Na podzim mě bude 35 let a již nějaký čas pozoruji, že se kvalita vlasů horší. Prosím o radu, zda se své záliby budu muset vzdát, nebo existuje způsob jak i takto namáhané vlasy udržet v kondici. Děkuji.
paul_mitchell_poradna_srpen_2017_zlatka
Milá Zlatko, kromě vhodných produktů je důležitá také práce kadeřníka, tzn. aby měnil barvy v souladu ze zachováním kosmeticity vlasů. Není příliš doporučováno drastické odbarvování .
Vyzkoušejte pečující produkty Awapuhi Wild Ginger z řady Repair, které jsou vhodné právě na barvením namáhané vlasy. Tato řada je vysoce proteinová a zároveň hydratuje. Šampon Moisturizing Lather Shampoo vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte. Poté naneste kondicionér Keratin Cream Rinse a při stylingu sáhněte po dvousložkovém spreji Ultimate Color Repair® Triple Rescue® z řady Ultimate Color Repair®, který má výhodu tepelné ochrany při foukání. Produkt před každým použitím protřepejte, aby se obě složky dokonale smísily, malé množství nastříkejte na vlhké vlasy a upravte tak, jak jste zvyklá. Produkty zajistí výbornou kvalitu vlasu a tím pádem také hezký výsledek v barvení.

Marcela: Již nějakou dobu sleduji tuto rubriku a odhodlávám se vás oslovit se svým problémem. Po těžké nemoci, kdy jsem přišla o všechny vlasy, mě postihla vlasová „katastrofa“ v podobě holých míst. Z některých částí hlavy zkrátka vlasy přestaly růst. Snažím se to různě maskovat, používat kosmetiku pro větší objem, dost lakuji. I tak je to ovšem vidět. Měli byste pro mě prosím nějaké řešení? Je vůbec možné, aby vlasy na těchto místech znovu začaly růst? Ráda bych využila této možnosti, neboť ke kadeřnici se jít stydím. Budu vděčná za jakoukoli pomoc.
paul_mitchell_poradna_srpen_2017_marcela
Milá Marcelo, u této problematiky je nutné zajistit prokrvení pokožky. Je vhodné postižená místa masírovat, ale klidně i nehtem si rýpnout, aby se pokožka opět probudila k životu.
Z podpůrných produktů vyzkoušejte ty z řady Tea Tree Special. Ta zajistí vhodné prostředí pro růst vlasů, hydratuje a krásně osvěží. Nejprve umyjte vlasy šamponem Tea Tree Special Shampoo®, poté naneste malé množství kondicionéru Tea Tree Special Conditioner® a důkladně opláchněte. Rozhodně nedoporučujeme vlasy lakovat. Jde nám o to, aby měl účes pohyb (pohybem vlasů se pokožka samovolně prokrvuje) a jestli účes zlakujete, ničemu tím neprospějete. Bude to náročný proces, ale například se stimulátorem pokožky hlavy Tea Tree Scalp Care Anti-Thinning Tonic z řady Tea Tree Scalp Care a pravidelnou masáží můžete dosáhnout toho, že vlasy začnou růst. Co se týká objemové kosmetiky, ta neřeší problém pokožky a růstu. Objemu dosáhnete i vyfoukáním účesu. Řada Tea Tree je povzbuzující a pokožku nakopne k tomu, aby vlasy jakoby postavila od hlavy.

Marta: Dobrý den, rok pracuji v pekárně a trápí mě neustále mastné vlasy. Zřejmě jsou již tak narušené, že i když mám volno nebo nepracuji (třeba o víkendu), vlasy se stejně téměř okamžitě zmastí. Dříve jsem tento problém neměla, asi to bude způsobeno pokrývkou hlavy, kterou musím při výkonu svého zaměstnání používat. Lze tomuto efektu nějak zabránit? Ráda bych si alespoň v době volna užila pocitu hezkých vlasů.
paul_mitchell_poradna_srpen_2017_marta
Milá Marto, problém mastící se pokožky může být způsoben tím, že si po umytí vlasy nevyfoukáte do sucha. Tím dojde k jejich zapaření a nemají šanci uschnout do normálního stavu. Ani nasazením pokrývky na hlavu tomu nepřidáte. Další příčinou mastné pokožky je fakt, že může být dehydratovaná a tím, že se mastí, se brání. V obou případech bychom doporučovali šampon a péči z řady Tea Tree Lavender Mint. Konkrétně se jedná o šampon Lavender Mint Moisturizing Shampoo™ a kondicionér Lavender Mint Moisturizing Conditioner™. Povzbuzující, lehce hydratační a antiseptické složení pomůže pokožce se vzpamatovat. Vždy je ale nutné vlasy vysušit po každém mytí. Pokrývku do práce volte prodyšnou, s nějakým větráním, pokud je to možné. Pro uklidnění pokožky a vytvoření zdravé mikroflóry aplikujte ampule Lemon Sage Hair Lotion Keravis & Lemon Sage z řady Tea Tree Lemon Sage, které se nevymývají, zůstávají na pokožce, ale nezatíží.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

1 komentář

  • Marcela 06/10/2017 at 21.48

    Velice Vám děkuji za výběr mého dotazu, už to mě hodně pomohlo. Nyní používám kosmetiku, kterou jste mi doporučili a jsem opravdu nadšená – už ta vůně a textura je něco zcela jiného, než na co jsem byla zvyklá. Stačí opravdu málo a efekt je skvělý. Je mi jasné, že se výsledek nedostaví do týdne, ale změna je patrná už dnes. Už bych neměnila, děkuji! Vaši kosmetiku jsem doporučila i kamarádce, která má podobný problém jako paní Marta – tedy hodně se mastící vlasy. Přeji všem, kteří mají nějaký problém s vlasy a zapojí se do poradny, aby jim také bylo pomoženo, je to skvělý pocit. Mějte krásné dny, já je díky vám mám. Marcela.

    Odpovědět

Přidat komentář