Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

paul_mitchell_poradna_01_08
Nejsou vaše vlasy tím, čím byste je chtěli mít? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell přináší vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme některým z doporučených produktů značky Paul Mitchell.

Dnes na vaše dotazy odpověděla Věra Mejtská, Paul Mitchell Product Specialist.

Linda, Benešov: Ráda bych využila této příležitosti a zeptala se, co mám dělat, nebo jaké přípravky používat, když se mi mastí pokožka hlavy, ale vlasy jsou suché bez lesku. 

Věra Mejtská: Dobrý den, Lindo, děkuji za Váš dotaz. Příčina Vašich problémů může spočívat pouze v nesprávné (bohužel mezi klienty ne neobvyklé) aplikaci produktů. Během každého mytí dbejte na to, aby Vaše vlasy byly před namáčením rozčesané. Po mytí šamponem vlasy nezapomeňte vždy pořádně (opravdu pořádně) propláchnout proudem čisté vody. Zejména u produktů PAUL MITCHELL® je toto důležité, protože se jedná o intenzivní koncentráty (proto také neobvykle dlouho vydrží), kterých se používá výrazně menší množství, než jak je obvyklé. Nadměrné dávkování pak vede v důsledku právě k tomu, že klienti závěrem šampon nedostatečně z vlasů vymyjí. Pro vlasy délky, řekněme, mikáda určitě nepotřebujete používat více, než množství velikosti deseti – dvacetikoruny (podle hustoty a skutečné délky). Důležitý je u našich produktů snížený obsah chemie – jelikož pěnivost produktů je obvykle dána obsahem určitých chemických složek (obvykle sulfátů), jsou naše produkty relativně méně pěnivé, než je obvyklé. Snížená pěnivost často vede k pocitu, že dané množství šamponu „nemyje“ a klientky jej pak používají ve zbytečně velkém množství. Věřte, že pěna až ke stropu :-) není pro dokonalé očištění vlasu nezbytně nutná. Zbytky nevymytého šamponu pak mohou způsobovat Vámi popsané problémy s mastící se pokožkou.
paul_mitchell_poradna_01_02
K aplikaci kondicionéru – ten aplikujte jemnými pohyby pouze do délek a konců vlasů. U kořínků jsou „nové“ vlasy obvykle zdravé a péči nepotřebují. Naopak, použití intenzivní péče potřebné pro Vaši délku a konečky pak může opět vést k rychlému zmaštění vlasů v této partii.

Co se konkrétních produktů týče, pro čištění Vašich vlasů použijte šampon The Wash®, který Vám zaručí lesk a plnost účesu. Zároveň vlasům poskytne vyváženou vlhkost. Péče pro každodenní použití Instant Moisture® Daily Treatment opraví délky Vašich vlasů, navrátí jim lesk a udrží v nich potřebnou vlhkost. Díky obsahu panthenolu budou mít vlasy objem. Po umytí naneste malé množství do ručníkem vysušených délek. Nechte chvíli působit a opláchněte. Pokud vlasy zrovna nepotřebujete umýt, ale pouze jim poskytnout lehkou péči v podobě hydratace, použijte přímo na suché vlasy  Awapuhi Moisture Mist®, který mj. reaktivuje případné dříve použité stylingové produkty.

Radka, Praha: Chtěla bych se zeptat, čím by mohlo být způsobeno to, že jakmile dosáhnou moje vlasy délky na ramena, začnou být vysušené, třepí se konečky, ráno jsou vždy krepaté. Chtěla bych si nechat narůst dlouhé vlasy, ale při této délce už nevypadají dobře.

Věra Mejtská: Dobrý den Radko, děkuji za Váš dotaz. Váš problém není nic neobvyklého, ba naopak je spíše klasikou či dokonce pravidlem, které má i své jednoduché vysvětlení. Podíváte-li se na své vlasy, jistě zjistíte, že se jejich kvalita snižuje od kořínku ke konečkům. U kořínku je Váš vlas „nejmladší“, „nový“, „právě narozený“ a proto i zátěž, které byl historicky vystaven, je minimální. Proto je obvykle zdravý. Postupem času, jak vlas roste, zvyšuje se počet foukání, žehlení, kulmování, kterým byl vystaven, zvyšuje se doba, po kterou byl vystaven všem vlivům okolí (mráz, slunce, střídání teplot, barvení, prach, tření o límec, svetr, kabát atd.). Proto u delších vlasů nastupuje problém s roztřepenými, matnými konečky. V určitý okamžik je toho všeho při nedostatečné péči na vlas moc a ten se zkrátka ulomí. A to je okamžik, který vnímáte, jako že „mé vlasy přestaly růst“, ač rostou stále dále, jen již nejsou schopny být delší. Tento moment je u každého individuální a závislý od míry poskytované péče na jedné straně a zátěži, které je vlas vystaven (viz výše) a jeho odolnosti na straně druhé.
paul_mitchell_poradna_01_07
Nedílnou součástí snahy o delší vlasy je paradoxně jejich pravidelné zastřihávání. Jako produktovou péči pro Vaše unavené, roztřepené a krepaté konečky doporučujeme Super Skinny® Relaxing Balm®. Tento krém Vaše vlasy nádherně vyhladí, pšeničné proteiny dodají potřebnou vlhkost a péči. Vlasy budou poddajné, měkké a hebké. Produkt naneste v malém množství do vlhkých délek vlasů a konců. Upravte podle potřeby.

Míša, Kutná Hora: Můžete mi doporučit něco, co ochrání mé vlasy před poškozením fénováním? Vlasy si bohužel fénovat musím, jinak nevypadají přijatelně, ale viditelně jim tím častým fénováním škodím.

Věra Mejtská: Dobrý den Míšo, děkuji za Váš dotaz. Časté fénování a úprava vlasů tepelnými přístroji představuje pro vlasy skutečně intenzivní zátěž, jejímž výsledkem je poškození, oslabení konečků a celkový nepěkný vzhled. Naštěstí pro Vás máme po ruce bodyguarda, který nedopustí, aby Vaše vlasy dopadly stejně :-) Seal and Shine® poskytne Vašim vlasům potřebnou ochranu, jak před teplem Vašeho fénu, tak před mechanickou zátěží Vašeho kartáče. Vlasy přitom chrání před ztrátou vlhkosti a zabraňuje jejich vysoušení. Díky esenciálním mastným kyselinám obsažených v produktu budou Vaše vlasy hebké a lesklé. A jako bonus si navíc můžete užít vlasy bez elektrostatického náboje, jehož vzniku sprej Seal and Shine® rovněž zabraňuje.
paul_mitchell_poradna_01_04
Markéta, Zlín-Louky: Dobrý den, ráda bych položila otázku v rámci rubriky „Profíci radí“. Po ne zcela šetrném zacházení se svými vlasy – časté barvení, žehlení apod. tepelné úpravy vlasů, které ne vždy byly prováděny odborníky – jsem se od své bohaté, zdravé kštice dopracovala k suchým, drsným vlasům bez objemu a bez lesku, které se rády zacuchávají, lámají a poletují. Vyzkoušela jsem snad již všechno – od produktů z drogerií přes produkty, které mi doporučila kadeřnice, ale ani jeden z těchto produktů (či jejich mix) nedokázal splnit všechny mé požadavky, tj. vyživení, dodání „života“ – lesku a zároveň dodání objemu. Přípravky, které jsem používala, sice vlasy „vyživily“, zjemnily je, ale zároveň mi z nich udělaly „mastnou slámu“, takže jsem vypadala, že mám pár vlasů na hlavě. Přípravky, které objem dodaly pro změnu nijak vlas neupravily – nezjemnily, nevyživily. Proto si říkám, existuje v portfoliu Paul Mitchell takový výrobek (nebo řada), která by toto zvládla?

Věra Mejtská: Dobrý den Markéto, děkuji za Váš dotaz. Hned na úvod Vás mohu uklidnit: Ano, myslím, že je, a ne jeden, produkt PAUL MITCHELL®, který toto zvládne. PAUL MITCHELL® je technologicky značkou na přírodní bázi doplněnou o to nejlepší z laboratoří. Ve výsledku to znamená, že všechny naše produkty jsou obecně „lehčí“ (tzn., že „nedělají z vlasů mastnou slámu“ – pozor však na správné použití) a přitom umí dodat potřebnou výživu.

Z vašich informací je zřejmé, že Vaše vlasy budou na celkové ozdravění potřebovat více času a trochu trpělivosti. Podle toho, co píšete, koneckonců taky nějakou dobu trvalo, než jste je dostala do stavu, v jakém jsou dnes :-) Ale nyní bez nadsázky.
paul_mitchell_poradna_01_03
Nejprve se budeme soustředit na obnovení, ozdravění Vašich vlasů, a to způsobem, který z nich „neudělá mastnou slámu“. Jak budou Vaše vlasy sílit, ozdravovat se, bude se jim navracet i jejich přirozený objem. Na pomoc si vezmeme produkty z naší řady STRENGTH, která je právě pro posílení, obnovu a rekonstrukci určena. Setkáte se v ní s nejrůznějšími pomocníky z přírody, jako je např. kukuřičný škrob, kopřiva, řeřicha nebo višeň. Pro čištění Vašich vlasů doporučujeme Super Strong® Daily Shampoo. Množství velikosti dvacetikoruny naneste do dlaní a než jej nanesete na vlasy, lehce rozpěňte mezi dlaněmi. Aktivují se tak přírodní pěnivé složky a vy budete potřebovat pro bohatou pěnu daleko menší množství. Poté rovnoměrně naneste do vlasů. Vlasy myjte jemně, šetrně, žádné velké „drbání“, už tak jsou Vaše vlasy oslabené! Totéž platí pro vysoušení: žádné tření, drbání ručníkem, které vlasy ničí. Vlasy dejte do turbanu, nebo z nich vodu přes ručník jen vymačkejte. Do ručníkem vysušených vlasů nastříkejte tekutou, neoplachovací masku Super Strong® Liquid Treatment®. Hotovo! Jak jsem již naznačila, mějte trpělivost, zázraky nečekejte na první dvě umytí. Obnova struktury vlasu zabere nějaký čas.

Radka2, Brno: Chci se zeptat na problém, který má můj manžel. Je mu 40 let a má delší – dole opravdu husté – vlasy, ovšem nahoře mu viditelně začínají ubývat. Je něco, co by tomu dokázalo zabránit nebo úbytek vlasů aspoň zpomalilo?.

Věra Mejtská: Milá Radko, děkuji za Váš dotaz. Problém s padáním vlasů je pro nás kadeřníky jeden (spolu s lupy) z nejošemetnějších. Nechceme-li být za šarlatány a nechceme-li slibovat, co nemůžeme garantovat, musíme si v prvé řadě uvědomit, že padání vlasů může mít desítky příčin, z nichž většina leží mimo dosah kadeřníka (imunita, hormony, stres). Ty je například potom vhodné konzultovat s lékařem. Existuje však minimálně i jeden důvod, který leží mimo dosah všech – genetická predispozice. Ano, někdo má svou ztrátu kštice vepsanou už v rodném listě.
paul_mitchell_poradna_01_06
Vašemu manželovi bychom určitě poradili vlasy zkrátit. Dlouhé vlasy jsou jednoduše těžší, a proto představují pro slábnoucí kořínky větší zátěž. Ty je pak prostě nemusí udržet. Stejně tak jsou pravděpodobně nošeny v culíku, což je situace, kdy je za ně ve vztahu ke kořínkům taky taháno (toto platí samozřejmě i pro ženy). Pokožce se celkově uleví a může tak nabrat druhý dech.

Co se produktů týče, pro mytí vlasů doporučujeme používat Tea Tree Special Shampoo® z naší značky tea tree the experience®, zaměřené na péči o pokožku hlavy. Jako skutečnou terapii pak nabízíme ampule Tea Tree Hair Lotion Keravis & Tea Tree Oil, které dodávají vlasům lesk a předchází vypadávání vlasů. V kombinaci se zmiňovaným šamponem vytváří ideální prostředí pro opětovný růst zdravých a pevných vlasů. Tato kombinace již mnohým pomohla, věřme, že to bude případ i Vašeho manžela.

Petra, Mníšek pod Brdy: Mám dlouhé jemné a celkem slabé vlasy, i přes to se ale nechci dlouhých vlasů vzdát, dají se používáním něčeho konkrétního posílit? V kadeřnictví mi vždy poradí krátký střih, ale to nechci. Vlasy mám dlouhé pod lopatky, barva středně až tmavě hnědá – barvené – nepoužívám stylingové přípravky, jen krémy na uhlazení.

Věra Mejtská: Dobrý den, Petro, děkuji za dotaz. Určitě není potřeba vlasy extrémně střihat, zkrácení konečků jim ale rozhodě prospěje. U jemných vlasů je vždy potřeba zacházet se stylingem velmi opatrně. Přehnané množství přípravků totiž vlasy zbytečně zatíží a zvýrazní jejich jemný charakter. Super Strong® Daily Shampoo Vaše vlasy posílí, jemně je vyčistí a zabrání dalšímu poškození. Lite Detangler® je neoplachovací kondicionér ve spreji, který Vám usnadní rozčesávání mokrých i suchých vlasů, propůjčí jim objem a lesk. Lemon Sage Tickenig Spray® délky vlasů obalí po celé jejich délce a zajistí jim, díky panthenolu, lepší kontrolu.
paul_mitchell_poradna_01_05
Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz

Doporučené

2 komentářů

  • Vanda, Břežany 27/02/2015 at 13.11

    Před Vánoci jsem tady vyhrála v soutěži balíček, kde byl šampon, kondicionér a sprej na objem a musím říct, že jsem nic lepšího ještě neměla. Opravdu hodně kvalitní výrobky, které můžu všem jen doporučit. A touto cestou také děkuji za výhru. V.K.

    Odpovědět

  • Radka a Milan 17/03/2015 at 19.49

    Timto bychom radi podekovali casopisu Woman Style i firme Paul Mitchell za odpoved na nasi otazku a zaslane vyrobky. Uz po prvnim pouzitI samponu jsme videli rozdil, podstupujeme i kuru. Dekujeme a prejeme hodne uspechu. R+M.

    Odpovědět

Přidat komentář