Beauty, Profíci radí

Profíci radí: Péče o vlasy v létě 2 – tipy a triky

profici_radi_vlasy
Pobyt na slunci vždy přináší určité nebezpečí. Sluneční paprsky dokážou zničit ochrannou vrstvu obklopující vlas – kutikulu a proniknout do její struktury. Vliv UVA a UVB záření pak vlas rychle vysuší. Přírodní vlasy blednou, barvené vlasy se mohou nadměrně zesvětlit nebo změnit odstín.

Čemu se vyhnout
Nejčastějším vlasovým prohřeškem je nedostatečná ochrana vlasů v létě. Je nutné používat ochranné přípravky a samozřejmě i různé pokrývky vlasů (šátky, klobouky… ).

Je také důležité si vlasy po koupání, ať už v moři nebo v bazénu, pořádně opláchnout pod tekoucí čistou vodou. Po každém koupání se doporučuje pečlivě vlasy vypláchnout, aplikovat ochranný sprej a vlasy nechat volně přesušit. Není vhodné mokré vlasy svazovat do pevných gumiček.

Péče a regenerace vlasů po dovolené
Vlasy jsou po pobytu na slunci citlivější a zranitelnější. Po návratu z dovolené se doporučuje pokračovat zhruba 2 týdny v ošetření vlasů pomocí solární kosmetiky (například řady Solar Sublime). Je důležité navštívit kadeřníka, aby vám udělal důkladnou diagnostiku stavu vašich vlasů a následně doporučil správnou ošetřující řadu. Těmi nejefektivnějšími jsou určitě řady péče od L‘ Oréal Professionnel – Intense Repair nebo nejnovější Absolute Repair Lipidium ze Serie Expert.
profici_vlasy_leto_02_01
Péče o vlasy by se měla během celého roku skládat z regeneračního šamponu doplněného o lehkou regeneraci nebo výživnou masku.

A co děti?
U dětí se právě na ošetření vlasů velmi často zapomíná. V péči o ochranu vlasů mezi vlasy dospělého člověka a dítěte není rozdíl. Dochází zde také k zesvětlení vlasu s následnou ztrátou pružnosti a lesku. Vlasy jsou křehčí, citlivější, lámou se. Stejně jako vlasy dospělého člověka potřebují maximální ochranu. Můžete použít stejné ochranné přípravky (například řadu Solar Sublime).
profici_vlasy_leto_02_05
Na vaše dotazy odpovídá Irena Vavrušková – Ambasadorka L´Oréal Professionnel a majitelka Vlasového studia Vavruškovi (www.vavruskovi.cz).

Anna L., Praha: Mám dlouhé vlasy a vím, že je ničím denním fénováním, ale když si je nevyfénuji nevypadají dobře, zejména v létě se u hlavy kroutí, dole jsou suché – jako sláma. Existuje něco – postup nebo produkt, se kterým bych mohla vlasy nechat uschnout přirozenou cestou, a vypadaly by dobře?

Doporučila bych vám vyzkoušet řadu od Loreal Pro Keratin Refill – šampon, masku a hlavně krém, který po umytí a regeneraci vetřete do vlasů a již nesplachujete. Doporučuji opakovaně vtírat do celých délek rukama.

Veronika L., Brno: Ráda bych věděla, jak vlny udržet po celý den. Mám dlouhé vlasy, na lokny používám konickou kulmu, a i když použiji hodně laku na vlasy, v létě u vody (i když si vlasy nenamočím) mi lokny vydrží maximálně 3 hodiny a pak mám vlasy rovné jako před kulmováním. Existuje nějaký přípravek, díky kterému mi lokny vydrží dlouho i ve vlhkém prostředí u vody?

Aby vlasy lépe držely tvar a pamatovaly si ho co nejdéle, nestačí lak na vlasy po. Doporučuji vám přípravek Nectar Termique od Kerastase, ten do vlasů vetřete do celých délek již po umytí a regeneraci a pak fénujte a kulmujte.

Linda Š., Prostějov: Líbí se mi, když má někdo dlouhé vlnité vlasy a v létě vypadají jako mokré. Jakým produktem se toho dá docílit?

Náš salon nabízí několik možností. Tak zvaný plážový efekt buď krátkodobý, což je do příštího mytí vlasů – řada produktů na doma Wild Stylers, nebo permanentní na 8 týdnů, což se provádí jako služba v salonu Beach Waves. V obou případech konečný účes vypadá velmi ležérně a letně s odlehčenými propojenými prameny.
profici_vlasy_leto_02_08
Daniela B., Blansko: Vlasy mi rostou docela rychle a už zhruba za 2 týdny od barvení jsou vidět odrosty, vlasy u hlavy plihnou a nevypadají dobře. Existuje nějaký produkt, který by vlasy u hlavy nazdvihl a udržel je tak delší dobu (alespoň pár hodin denně). Nebo – mohu na odrosty použít barvicí šampon? Nechci vlasy barvit příliš často.

Barvicí šampon bych rozhodně nedoporučovala, jeho tónování není pod kontrolou. Doporučila bych vám produkty z řady Volumetry. Je to šampon, péče a spray. Nebo službu v našem salonu Volumetry. Je to služba, kde vlasy od kořínků nadzdvihneme anebo po konzultaci s kadeřníkem vymyslíme nejlepší variantu pro vás na míru.
profici_vlasy_leto_02_06profici_vlasy_leto_02_07
Tereza N., Kutná Hora: Lze nějak zabránit vyšisování barvy? Po dlouhé době jsem konečně našla barvu, která mi skvěle sedí, a bojím se, že se v létě vyšisuje a nebude už vypadat tak dobře.

Vlasy je nutné před slunečními paprsky chránit. Doporučuji tedy svým klientkám používat celou řadu Solar Sublime od Loreal professionnel, nebo Soleil od Kerastase. Šampon, maska, spray, buď do města – Micro Voile Protecteur, nebo k chlorované vodě v bazénech a mořské slané vodě – Aqua Seal.

Štěpánka J., Hranice: Máte tip na nějaký rychlý letní účes na dlouhé vlasy, abych je nemáčela ve slané vodě, ale aby účes také dobře vypadal. A případně, jak docílím toho, aby mi vydržel celý den.

Po umytí a regeneraci vlasů lehce vlasy prosušte a poté rozdělte po nepravidelných pěšinkách na 5 sekcí. Naneste do celých délek vlasů přípravek Beach Waves od Loreal Professionnel. Potom jednotlivé prameny zagumičkujte do malých kouliček a nechte doschnout. Po usušení odstraňte gumičky, vlasy rozpusťte a prsty pročešte. Získáte tak jedinečný plážový efekt účesu a jistě si ho v létě zamilujete.

text: L´Oréal, redakce / foto: dreamstime, bigstock, L´Oréal

předchozí Profíci radí

Doporučené

Přidat komentář