Beauty, Profíci radí

Profíci radí: Péče o vlasy v létě

profici_radi_vlasy
Vlasy v létě vyžadují mnohem větší péči než kdy jindy. Jsou namáhány sluncem, větrem, slanou či chlorovanou vodou při pobytu u vody. Na to zareagovaly značky profesionální vlasové kosmetiky a dnes již nabízejí kompletní řady pro ochranu a regeneraci vlasů vystavených slunečnímu záření.

Solar Sublime s technologií MEXORYL S.O. od L‘ Oréal Professionnel
Technologie Mexoryl S.O. vytvoří na povrchu vlasového vlákna ochranný film , který odolává nepříznivým vlivům slunce, chloru, soli či větru. Výživné látky se díky ochrannému filmu udrží uvnitř vlasového vlákna, kde obnovují lipidy, zabraňují vysoušení vlasů a vyplavování pigmentů.
profici_vlasy_leto_05
Produkty řady:
Šampon pro péči o vlasy po pobytu na slunci.
Maska pro hloubkovou výživu a regeneraci vlasů po pobytu na slunci.
Sprej k průběžné ochraně vlasového vlákna při pobytu na slunci.
Sérum s ceramidy a vitamínem E pro revitalizaci oslabeného vlasového vlákna.

Soleil od Kérastase
Kompletní program v oblasti ochranné letní péče. Díky produktům z řady Soleil si může každá žena užít léto plné slunce a krásných vlasů.
profici_vlasy_leto_03
Produkty řady:
Šamponová lázeň s ochranným UV filtrem a s ceramidy pro vlasy vystavené slunci.
Denní regenerační péče pro okamžitou hebkost a lesk vlasů vystavených slunci s technologií Agua Liss.
Regenerační péče s ochranným UV filtrem – maska.
Ochranný sprej s UV filtrem pro barvené, lehce zcitlivělé vlasy a jejich ochranu před sluncem.
Ochranní fluid-krém pro velmi zcitlivěné vlasy vystavené slunci a vodě s technologii Agua Lock.

Color Extend Sun od Redken
Vlasy, které byly či budou vystaveny slunci, soli a chloru vyžadují tu nejvyšší péči a ochranu. Každoročně v letních měsících vlasy nejvíce ohrožují právě UV paprsky a následky koupání v mořské či bazénové vodě. Proto Redken vyvinul řadu Color Extend Sun, která vlasy ochrání a umožní vám prožít ničím nerušenou dovolenou!
profici_vlasy_leto_04
Produkty řady:
Šampon – jemně čistí a odstraňuje zbytky minerálů, chloru a soli, aniž by ovlivňoval barvu vlasů s exkluzivním Redken Interlock Protein Network a Hydra-Shield Complex.
Kondicionér s exkluzivním Redken Interlock Protein Network a Hydra-Shield Complex.
Maska s exkluzivním Redken Interlock Protein Network a Hydra-Shield Complex.
Sprej s exkluzivním Redken Hydra-Shield Complex s mangovým olejem pro rozjasnění barvených vlasů a vlasů vystavených slunci.
profici_vlasy_leto_06
Eva Virostková, Technologická ředitelka L´Oréal Professionnel ČR/SR odpovídá na vaše dotazy.

Hana K., Litoměřice: Lze předejít poškození vlasů jejich stažením do drdolu nebo jiného účesu nebo je lepší nechat je volně s použitím nějakého ochranného přípravku či s namáčením? A jak fungují tzv. voděodolné přípravky? Je nutné je po každém namočení vlasů použít znovu?

Odpověď: Vlas je nejvíce citlivý, když je mokrý, protože vrstvy kutikuly jsou otevřené a nepříznivé vlivy (do nich patří i namáhání gumičkou) tak mají otevřenou cestu zcitlivovat vlas v jeho samém jádru. Proto bychom měli používat spíše jemnější stuhy nebo měkké gumičky a účes velmi nestahovat, ale ponechat volnější. Samozřejmě nejlepší ochranou je prevence v podobě nezatěžujícího spreje Solar Sublime s technologií Mexoryl S.O UV. Aplikuje se na suché vlasy předtím, než jdete k vodě. Důležitou součástí je také chránit si vlasy pomocí pokrývky hlavy… Ideální je po každém pobytu ve vodě vlasy pečlivě opláchnout pod tekoucí vodou. Následně aplikovat znovu ochranný sprej, protože i když je to vodě odolný přípravek, přece jen po delším pobytu ve vodě se jeho účinek snižuje. Je to stejné jako s opalovacím krémem – i ten je třeba po určité době aplikovat znovu.

Beata V., Praha: Setkávám se s různými názory na vlasové oleje – jsou pro vlasy dobré nebo ne? Nezatěžují v létě už tak namáhané vlasy? A pokud jsou dobré, je lepší takový olej použít před sušením vlasů nebo až po něm?

Odpověď: Pokud hovoříme v dnešní době o používání olejů, tak máme na mysli kompletní vlasový rituál krásy s použitím celé řady produktů Mythic Oil. Tato řada nabízí oleje na různé typy vlasů tak, aby je vyživovaly, chránily, posilovaly a dodávaly jim krásný lesk, aniž by je zatěžovaly. Oleje se používají před foukáním – aplikují se na vlhké vlasy po malých množstvích. Vlasy se následně upraví fénem a na závěr pro lesk a ochranu si ho trochu dejte do dlaní, rozmasírujte a jemně aplikujte do délek a konečků vlasů. Důležité je vybrat si ten správný olej, s tím vám nejlépe poradí odborník – váš kadeřník.
profici_vlasy_leto_02
Dana K., Ostrava: Je pravda, že UV záření vyběluje vlasy? Jaký účinek má na barvené vlasy? Existují nějaké produkty, které tomuto efektu zabrání?

Odpověď: Pobyt na slunci vždy přináší určité nebezpečí, ať už pro vlasy barvené, melírované nebo i přírodní. Pokud nejsou dostatečně chráněny, vliv UVA a UVB záření ve slunečních paprscích, vzduch, mořská voda, dokážou zničit ochrannou šupinatou vrstvu kutikuly a proniknout do nitra vlasu a tam ho zcitlivují, což má za následek již právě zmíněné vyblednutí barvy. Vlasy v létě vyžadují mnohem větší péči než během roku. Značky profesionální vlasové kosmetiky mají proto speciální řady produktů právě na ochranu vlasů v letním období.

text: L´Oréal, redakce / foto: dreamstime, bigstock, L´Oréal

Doporučené

2 komentářů

  • Dana 11/06/2014 at 12.50

    Já jsem vyhrála? Skvělé:-) Tak to je poprvé, co jsem něco vyhrála. Nádhera, děkuju. Časopis se mi moc líbí. Danča.

    Odpovědět

  • womanandst 11/06/2014 at 15.20

    Děkujeme za pochvalu. Jsme rádi, že se Vám naše práce líbí. Užijte si krásné léto. S pozdravem tým časopisu Woman&Style.

    Odpovědět

Přidat komentář