Zdraví

Relaxační koupele jako přírodní prostředek proti stresu a únavě

V životě každého z nás jsou dny, kdy jsme obtěžkáni stresem, jsme unaveni a vyčerpáni a nedokážeme si ani představit, že ráno opět vstaneme a prožijeme stejně těžký den. Na konci takového dne vám může úlevu poskytnout koupel s vhodně zvolenou bylinkou. Probudit se tak můžete odpočatí, nabiti novou dávkou energie. A jaké bylinky zvolit právě pro relaxační koupel?

Řepík
Řepík je vynikajícím lékem na napětí a to jak na duševní, tak i fyzické úrovni. Je vysoce ceněn pro svou schopnost zajistit hluboký a klidný spánek.

Kostival
Kostival poskytne vašemu tělu úlevu od bolesti svalů a kloubů a zároveň zklidnění po sportovní nebo jiné fyzické aktivitě, je užitečný při hojení drobných ran, ale také při kašli, astmatu a bronchitidě.
relaxacni_koupele_03
Růže
Růžová koupel vám přinese harmonii a zklidnění, pomáhá při depresích a stavech úzkosti, obnovuje duševní rovnováhu, uklidňuje, a přesto posiluje srdce.

Heřmánek
Heřmánek zbavuje neklidu, zmírňuje nachlazení, uvolňuje svaly. Podporuje celkovou relaxaci (má svalově-relaxační účinky), pomáhá k dobrému spánku. Zklidňuje kožní vyrážky, včetně ekzému. Zlepšuje a urychluje regeneraci tkání.

Jasmín
Jasmínová koupel pomáhá zmírnit napětí, ztuhlost těla a zánětlivé procesy. Podporuje dobrou náladu (navozuje pocit euforie a optimismu) a správný krevní oběh v celém těle. Příznivý vliv má i na pokožku těla – zanechává ji jemnější, pevnější, mladšího vzhledu.
relaxacni_koupele_02
Levandule
Levandule uvolňuje smysly, odbourává stres, napětí a podrážděnost. Její použití do koupele je vhodné také při bolestech hlavy, migréně či chřipce.

Meduňka
Meduňka je silně antidepresivní. Její použití se doporučuje při problémech se spánkem i při migrenózních stavech. Povzbuzuje a zároveň uklidňuje. Obsahuje silici, která má zklidňující účinky při stavech úzkosti.

Lípa
Lípa je velmi vhodná pro lidi trpící duševní únavou. Pomáhá při nespavosti, tiší migrény, redukuje úzkost a hysterii, zklidňuje srdce.

text: redakce  / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář