Fashion

Rush přichází s nejnovější kolekcí Neoplastic

Anglická skupina RUSH oslavila v loňském roce už 15 let od svého založení. Za tu dobu si vytvořila velmi silné jméno nejenom ve Velké Británii, ale také v zahraničí. RUSH se spojuje se slovy vášeň, kvalita, kreativita a profesionalita. Od samého začátku šíří skupina své nadšení pro rozvoj salonů, které poskytují skutečně tu nejvyšší úroveň kadeřnických služeb. Stejně jako tým RUSH i jejich salony jsou velmi dynamické a inovativní a inspirují mnoho kadeřníků po celém světě. Mezi nejtalentovanější členy týmu Rush patří bezpochyby Andy Heasman, spoluzakladatel a mezinárodní umělecký ředitel „Rush Hair“ a Chris Williams, mezinárodní ředitel Rush barvy. Jejich eklektické a avantgardní kolekce dokonale ztvárňují jejich výjimečnou kreativitu a zručnost ve střihu i barvě. Není divu, že mají vždy veliký úspěch na prestižní kadeřnické soutěži British Hairdressing Awards. O jejich práci, inspiraci a poslední kolekci Neoplastic jsme si s Andym a Chrisem popovídali během jejich poslední návštěvy v Praze, kdy nadšeným kadeřníkům předvedli v nové pražské akademii některé prvky z jejich nové kolekce.
loreal_rush_neoplastic_02
Andy Heasman – mezinárodní umělecký ředitel Rush Hair

Kdy jste začal pracovat v kadeřnickém oboru?
Rozhodl jsme se pro tuto cestu když mi bylo teprve 14 let. Už tehdy jsem věděl, že to je práce, která mně bude naplňovat. A nikdy jsem tohoto svého rozhodnutí nelitoval. Má práce mi umožňuje naplno vyjádřit svou kreativitu a emoce.

Kde berete inspiraci při tvorbě vašich kolekcí?
Je to různé. Někdy je to příroda, jindy zase nějaké umělecké dílo či architektura. U naší poslední kolekce Neoplastic jsme se inspirovali 60´léty a 70´léty, které jsme chtěli zachytit v novém, moderním podání. Proto taky ten název Neo, což znamená nový pohled na tuto dobu. Odráží se to jak na geometrických tvarech, tak i na materiálu oblečení, kterým je latex. Ten odráží vzpomínku na lesklé vinylové desky.

Jak probíhaly přípravy na kolekci Neoplastic?
Přípravy na kolekci obvykle trvají asi půl roku. Mám nejprve o kolekci už nějakou tu myšlenku, či představu, kterou pak komunikuji svému týmu. Se zvědavostí sleduji jejich reakce a komentáře. Je velmi důležité, aby se s nápadem ztotožnili, je to přece jenom týmová práce.

Není to poprvé, co jste se dostal do finále kadeřnické soutěže British Hairdressing Awards. V čem myslíte, že tkví váš úspěch?
Je to spojení kreativity, talentu, ale hlavně tvrdé dlouholeté práce. Velmi mi také pomohlo to, že jsem se stal členem týmu Rush, který mně od začátku velmi podporoval. I v práci, stejně tak jako v soukromém životě, je totiž velmi důležité vybrat si toho správného partnera, který vás podpoří, dá vám nové možnosti a sdílí vaše nadšení.

Jak důležité je pro vás vzdělávání?
Vzdělávání je základem pro to, abychom byli v naší profesi skutečnou špičkou. Nestačí jenom každodenní praxe v salonu a talent. To je sice velmi důležité, ale jenom kvalitní školení nám dají potřebné informace o produktech, technikách barvení a taky aktuálních trendech. Sdílení či výměna vědomostí a dovedností s kolegy z oboru mi pomohla dostat se na úroveň, jakou mám dnes.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější produkty?
Pracuji výhradně s produkty L´Oréal Professionnel. Mezi mé favority patří všechny Wild Stylery z řady TecniArt, hlavně slaný sprej, hlavně Beach Waves. Bez toho se neobejdu.
loreal_rush_neoplastic_03
Chris Williams – mezinárodní ředitel Rush barvy

Co vás na barvách tak přitahuje?
Barvy poskytují neskutečné množství možností. Baví mně vytvářet různé barevné efekty, které dokonale podtrhnou daný střih, ozvláštní ho a vytvoří skutečné umělecké dílo. Mám rád jak přirozené odstíny tak i velmi extravagantní barvy.

Co říkáte na poslední trendy v barvení vlasů Bronde a Contouring?
Líbí se mi na nich hlavně to, že se dají perfektně přizpůsobit každé klientce. Jde tady skutečně o preciznost práce kadeřníka, jaký bude výslední efekt. Výborně se mi pracuje s mokka odstíny, se kterými se dají vykouzlit opravdu nádherné barevné efekty, které navíc vypadají velmi přirozeně.

Co považujete za své největší úspěchy v kariéře?
Za svůj největší úspěch považuji vítězství v soutěži British Hairdressing Awards v kategorii kolorista roku. Dalším neméně velikým úspěchem je otevření vlastního salonu. Snažím se, aby byl můj salon místem, kde klienti najdou ten nejlepší servis, ale taky velmi příjemnou atmosféru. Jsem hrdý na to, že jsem si dokázal vybudovat skvělou kariéru v Rush a zároveň otevřít svůj vlastní salon.

Které barvy L´Oréal Professionnel nejraději používáte?
Těžko říct…každá barva, či už Majirel, Inoa nebo Dialight jsou skvělé pro dosažení určitého efektu. Ale nejraději pracuji s barvami Inoa, které vlasům dodají krásný lesk a přirozený vzhled. Navíc mají velmi bohaté portfolio, které se nedávno rozšířilo o další zajímavé odstíny studené blond. Na ty jsem dlouho čekal.

Které barvy jste použil v nové kolekci Neoplastic?
V kolekci jsou použité výrazné měděné odstíny Inoa. Ale použili jsme i další barvící systémy L´Oréal Professionnel. Veliký důraz jsme kladli na vytváření různých geometrických a dvojdimenzionálních efektů. Na to jsme použili techniku stínování, která dokáže dokonale vytvořit právě tento efekt hloubky.

zdroj: L´Oréal Professionnel / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář