Luxury

Snubní prsten s diamantem: Víte, odkud drahý kámen pochází?

Některé ženy jej nosí na ruce téměř každý den i deset let po svatbě. Jiné ho nosí pár měsíců, aby se neřeklo, a pak ho raději uklidí do krabičky, aby se mu něco nestalo. Tak či tak, snubní prsten ke svatbě prostě patří, nese s sebou jistou symboliku a měl by být velkolepý. V životě ženy by mělo jít o nejhezčí prsten, který kdy dostala, a obvykle rovněž nejdražší.

Snubní prsteny obvykle vybírají oba partneři společně. Přece jen jde o prsteny na celý život, a tak se musí líbit. Ženy se velmi často pozastavují u kroužků zdobených diamanty. Vypadají totiž velmi luxusně. Diamanty se přitom hodí ke klasickému, bílému i růžovému zlatu a jiným materiálům.

Svět můžete změnit i tím, co si kupujete
Dnes se ve velkém dbá na to, odkud věci pochází. Raději než oblečení, které vyrábí malé děti v Bangladéši, bychom si měli kupovat kousky od šikovných českých švadlenek a návrhářek. Místo nákupu vajec z velkochovu někde v Polsku bychom měli podporovat lokální farmáře, kteří se ke slepicím chovají hezky a ony díky tomu snáší tzv. „šťastná vejce“. A něco podobného by se dalo uplatnit i u diamantů.

Diamanty se velmi často těží nelegálně, pracovníci denně riskují své životy a pracují v primitivních podmínkách jen proto, aby na nich jejich zaměstnavatel vydělal spoustu peněz. V dolech často pracují i děti. Jak se vám líbí představa, že na ruce nosíte snubní prsten s diamantem, kvůli kterému nějakému dítěti odsekli prst či ruku? I tohle se bohužel děje.

Pořiďte prsten s diamantem jasného původu
Proti nelegálním dolům už spoustu let bojuje Světová rada diamantů. Existuje rovněž dokument „Kimberley Process Certification Scheme“, který reguluje obchody s neobráběnými diamanty a mnoho společností se zavázalo využívat pouze diamanty vlastnící certifikát conflict-free.

Přesně takovou je i firma SAVICKI. Své partnery si vybírá pečlivě a stará se o to, aby nabízené diamanty vždy pocházely z plně bezpečných a legálních zdrojů. Každý produkt s diamantem, tedy i snubní prsteny, navíc u společnosti SAVICKI vlastní i certifikát potvrzující hodnotu a vlastnosti diamantu. Malé diamanty mají certifikáty vystavené společností SAVICKI podle posouzení kvalifikovaných expertů. Větší, s hmotností nad 1,00 ct, jsou certifikované Mezinárodním gemologickým institutem.

Bezešvý prsten s diamantem je sázkou na jistotu
Snubní prsteny s diamantem jsou u žen velmi oblíbené, vybírat jen podle vzhledu se však nevyplatí. Vždy je třeba dívat se na celkové provedení prstenu a kvalitu výroby. Poměrně novou technologií, již najdete u snubních prstenů SAVICKI, je bezešvé provedení. Díky tomu jsou prstýnky pevnější, nedeformují se a nepraskají ani po dlouholetém používání. Vyberte si i vy snubní prsteny, které budou stejně pevné jako váš manželský svazek. U firmy SAVICKI to jde i online. Dokonce si můžete nechat poslat poštou nejdříve měřicí kroužky, aby se podařilo vybrat správnou velikost. Začněte však řešit prstýnky s předstihem, jejich výroba totiž nějakou chvíli trvá.

Zdroj: SAVICKI / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář