Soutěže

Soutěž: Jak doma děti zabavit a při tom se z toho nezbláznit?

Myslím, že to všichni rodiče vnímáme stejně. Chápeme maximálně vážnost situace, jsme ohleduplní a dodržujeme pravidla, abychom ochránili své děti, rodinu i své okolí. Čelíme náhlým nařízením a změnám, upravujeme si časový i pracovní harmonogram, abychom tuto těžkou, nečekanou životní situaci zvládli, ale každým dnem propadáme depresi, aby nám děti místo koronaviru nevpadly do spárů digitální příšery.

Kolik času mohou děti strávit na telefonu, tabletu, počítači a dalších konzolích, aby se z toho nezbláznily a nestaly se během několikatýdenní domácí karantény „závisláky“? Jak rozdělit tolik volného času mezi školní povinnosti, digitální zábavu a ten zbytek? A čím vlastně dítě zabavit a uspokojit jeho potřeby, aby nebylo „zpruzené“? Určitě nejsou dobré zákazy a nařízení, navodíte tím doma nepřátelskou atmosféru, která nikomu nepomůže, ba naopak. Zkuste rovnou přijít s nějakým skvělým plánem, návrhem, ukažte nadšení pro věc a uvidíte, že se ostatní lehce chytí na háček.

Soutěž: Přinášíme pár tipů na zaručenou offline zábavu, které by vám mohly pomoci využít kvalitně volný čas nejen s dětmi. Jako bonus máme pro 3 z vás soutěž o různé sady her pro děti.

Přiznejte se, kdo si naposled rozložil na koberci či na stole puzzle a měl pár hodin k dobru, aby se do nich opravdu ponořil? Myslím, že nás bude jen hrstka. A věřte, že je to velká škoda. Skládání puzzle podle lékařských studií totiž působí blahodárně na náš psychický stav. Zlepšují paměť i náladu, mírní stres, navozují pocit štěstí, cvičí mozek, a dokonce u starších lidí oddalují demenci i Alzheimerovu chorobu. Puzzle jsou zkrátka tuze prospěšným aktivním relaxem, který se může aplikovat v každé domácnosti. Stačí si jen vybrat. Na trhu je nepřeberná nabídka motivů i obtížností. Česká firma Dino Toys, která stále drží výrobu v chodu v malé výrobní hale v Mnichově Hradišti, nám dala několik tipů velmi oblíbených puzzle u různých věkových skupin.

V dětských motivech vévodí puzzle s ilustracemi známých postaviček z filmů a seriálů Peppa Pig, Frozen a Krteček. Naprostou novinkou jsou obrázky se zvířecími hrdiny v cizí kůži z animovaného seriálu Zafari.

Děti z prvního stupně už složí puzzle od 100 do 500 dílků (tento počet je už takovou menší výzvou, ale jsou schopni to dát). Po složení si mohou tyto větší formáty (500 dílků), nad kterými stráví více času, potřít lepidlem na puzzle a zavěsit na zeď jako dekoraci. V období, kdy trávíme více času doma, je každá obměna interiéru velmi pozitivně vnímána. Motivací by dětem mohla být i malá odměna po dokončení skládačky, třeba právě nějaký ten digi čas na „hraní“ či koukání na televizi.

Starší děti a teenageři se dle svých schopností mohou ponořit do skládání od 500 dílkových puzzle až po ty velkoformátové. Je na nich, na které si troufnou, ale dle zkušeností, je dobré své síly nepřeceňovat a pomalu hranice posouvat k vyšší obtížnosti. A jaké jsou nejoblíbenější motivy za poslední čtvrtletí velkoformátových puzzle? Vesmír, příroda, mapy i zajímavá místa.

Od chvíle, kdy se uzavřely školy, všichni trochu bojujeme s domácí výukou našich dětí. Jedna strana mince je splnit všechny úkoly v termínech, ale tou druhou je udržet mozek v pozoru, trénovat již nabyté vědomosti a rozšiřovat všeobecné znalosti. Zkuste střídat povinné školní úkoly se zábavnými „kvízovkami“ či naučnými hrami. Ty pomohou dětem udržet v hlavě vědomosti, které by normálně opakovaly ve školních lavicích a udržovat tak zábavnou formou mozek v kondici. Pro mapování českých dějin jsou tu zábavné hry Karel IV., Rudolf II. a Přemyslovci (kteří jsou právě ve výrobě a vyjdou začátkem dubna 2020).

Pro všeobecný přehled slouží AZ kvízy. Na trhu je k dostání verze pro juniory od 10ti let, pro dospěláky i fanoušky různých oblastí jako je příroda a sport, věda a technika, kultura a umění nebo historie a zeměpis. Záludné otázky a nečekané odpovědi najdete a své vědomosti otestujete také v oblíbené hře vyrobené podle známého televizního pořadu Zázraky přírody – zde si osvojíte znalosti fauny, flory, fyziky a chemie nebo světa kolem nás i s domácími pokusy.

Ti menší mohou v řadě naučných her Lišácké učení zábavnou formou trénovat angličtinu, hodiny, protiklady nebo dopravní výchovu. Slovní zásobu českého jazyka si skvěle potrénujete hrou Země město, Kris Kros (nyní nově i pro děti) nebo novinkou Team words.
Dino Relax puzzle 2Soutěžní otázka: Ve kterém roce byla založena česká společnost Dino Toys?

a) 1993
b) 1998
c) 2004

Nechcete-li tipovat, najdete odpověď na stránkách www.mojedino.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 25. 5. 2020, do předmětu uveďte DINO TOYS. Tři z vás získají sadu her (1. sada: Dostihy a sázky junior + Zafari puzzle, 2. sada: Království her + Frozen II. puzzle, 3. sada: KrisKros pro děti + 100 XL puzzle).

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuPinterestu nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzujete souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Ukončeno! Správná odpověď: A. Výherci: Anita P., Praha, Andrea Š., Šluknov, Martina H., Třeboň.

Doporučené

Přidat komentář