Soutěže

Soutěž o 3×3 knižní novinky nakladatelství Mystery Press

Vážení čtenáři, vážené čtenářky. Opět k vám přicházíme se soutěží, která potěší všechny milovníky krimi, thrillerů a detektivek. Ve spolupráci s nakladatelstvím Mystery Press jsme pro vás připravili soutěž o 3×3 novinkové tituly, které vám mohou dělat společnost na zasloužené dovolené, po dlouhém pracovním dnu, případně je můžete věnovat jako knižní dárek někomu blízkému. Soutěžit můžete o tyto tituly: Corrie Jackson: Tváře noci, K. L. Slater: Se mnou jsi v bezpečí, C. E. Tobisman – Pochybnost.
soutez_mystery_press_logo
Corrie Jackson: Tváře noci

soutez_mystery_cerven_2018_jacksonCorrie Jackson: Více než patnáct let pracovala jako novinářka a během té doby psala pro respektované deníky a magazíny, jako jsou Harper’s Bazaar, The Daily Mail, Grazia nebo Glamour. Zkušenosti ze žurnalistické branže zúročila ve vynikajícím krimi thrilleru Tváře noci (2016), který renomovaný žánrový portál The Crime Warp přirovnal k Volání Kukačky od Roberta Galbraitha (alias J. K. Rowlingové). Hlavní hrdinka knihy, novinářka Sophie Kentová, se o rok později objevila také v románu Dokonalá oběť. Na dalších případech stejné ústřední protagonistky autorka pracuje.

Tváře noci: Sophii Kentové se díky píli a houževnatosti podařilo vypracovat mezi elitu novinářské branže. Avšak v den, kdy zemřel její mladší bratr, se Sophiin soukromý i profesní život rozpadl na kusy. Zatímco se snaží přežít další den, rozhodne se – nyní coby reportérka krimi rubriky London Heraldu – vyzpovídat svědky brutální vraždy malého chlapce. Přitom se seznámí s vyděšenou ruskou modelkou Natalijí, která ví evidentně víc, než je ochotná Sophii prozradit. Když je potom v předvečer londýnského Týdne módy v luxusním hotelu nalezeno Natalijino zohavené tělo, Sophie si bolestně uvědomuje, že mohla děsivému činu zabránit. Sžíraná pocitem viny se po hlavě vrhá do zářivého, ale krutého módního světa, jehož odvrácenou tvář ovládají drogy, ničivá tajemství, prostituce a vydírání. Stopy vedou Sophii k překvapivému zjištění, že klíč k nalezení pachatele leží hluboko v minulosti, ve dvacet let starém případu vraždy jiné dívky. A nevypočitatelný, sadistický vrah zatím vyčkává, aby mohl udeřit znovu…

K. L. Slater: Se mnou jsi v bezpečí

soutez_mystery_cerven_2018_slaterK. L. Slater: Cesta k první vydané knize této anglické autorky nebyla zpočátku vůbec jednoduchá. Po řadě neúspěšných pokusů prorazit v literární branži se ve čtyřiceti letech rozhodla vystudovat tvůrčí psaní na Nottingham Trent University, kde také nakonec získala magisterský titul. Ještě než studium dokončila, vydala první knihu. Jak sama říká: „Byl to pohádkový konec po velmi, velmi dlouhé cestě.“ Pod svým jménem Kim Slater publikuje příběhy pro mládež, pod pseudonymem K. L. Slater psychologické thrillery, jichž napsala zatím pět, počínaje románem Se mnou jsi v bezpečí (2016) až po Návštěvníka, který by měl vyjít letos.

Se mnou jsi v bezpečí: Anna žije osamělý život. Přátelí se jen se svou sousedkou a její jedinou útěchou jsou řád a stereotyp. Lidi si striktně drží od těla – ví, kolik škody mohou napáchat. Jednoho dne je svědkem dopravní nehody a v řidičce, která ji zavinila, poznává Carlu. To ona jí kdysi zničila život. Nyní má šanci srovnat účty, ale svou pomstu musí pečlivě naplánovat. Ze všeho nejdřív se rozhodne vetřít do přízně Liamovi, muži, který byl při nehodě zraněn. Také musí sledovat průběh policejního vyšetřování. A hlavně – nesmí dopustit, aby jí Carla znovu zmizela z dohledu. Zatímco se Annina posedlost Carlou stupňuje, vyplouvají na povrch i její vlastní tajemství. Je ale Carla opravdu tak nebezpečná, nebo by se Anna měla bát spíše někoho, kdo je jí mnohem blíž?

C. E. Tobisman – Pochybnost

soutez_mystery_cerven_2018_tobismanC. E. Tobisman: Poté co absolvovala právnickou fakultu na univerzitě v Berkeley, již takřka patnáct let pracuje jako advokátka u kalifornských odvolacích soudů a rovněž u Nejvyššího soudu. V roce 2016 debutovala thrillerem Pochybnost, ve kterém poprvé představila Caroline Audenovou. Právnička s hackerskou minulostí (jejímiž předobrazy by mohly být Lisbeth Salanderová a Erin Brockovichová) se v něm musí postavit biotechnologické korporaci. Tobisman na román o rok později navázala dalším Carolininým případem nazvaným Důkaz, v němž zavítala do nevypočitatelného světa neziskových organizací. Pod jménem Cynthia Tobisman pak napsala scénář pro komiks Uvnitř smyčky.

Pochybnost: Caroline Audenová získá práci ve špičkové právní kanceláři v Los Angeles a je nadšená z nové výzvy – a vděčná za to, že může zapomenout na svou temnou minulost počítačové hackerky. Její nový šéf ji pověří úkolem zjistit, jestli oblíbená geneticky modifikovaná potravina nezpůsobuje u lidí selhání ledvin. Caroline nemá udělat nic víc než prozkoumat podklady a seznámit nadřízené s tím, co zjistila, jenže její technické dovednosti a intuice ji zavedou mnohem dál, než původně zamýšlela. Když začne tušit, že by mohla existovat souvislost mezi smrtí uznávaného vědce a netransparentním biotechnologickým gigantem, hlasitě se ozve proti zjevné křivdě a brzy se sama ocitne na mušce. Čas se krátí a tisíce životů jsou v ohrožení… včetně toho jejího. Teď musí tahle nezkušená začínající právnička s problematickou minulostí a zálibou v hackerství prokázat, že firma s majetkem v řádu miliard dolarů způsobila smrt tisíců lidí – než dostanou i ji samotnou.
soutez_mystery_cerven_2018_02
Soutěžní otázka: Mezi další tituly nakladatelství Mystery Press patří také thriller Tima Weavera – příběh sedmnáctileté Megan Carverové – ambiciózní jedničkářky a vzorné dívky ze šťastné rodiny, která uteče z domova… Jak se tento Sunday Times Bestseller jmenuje?

a) Hon na mrtvého

b) Údolí mrtvých

c) Zlomené srdce

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránkách: www.mysterypress.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail: info@womanandstyle.cz do 29. 6. 2018, do předmětu uveďte MYSTERY PRESS 5. Tři autoři správné odpovědi od nás obdrží kolekci novinek nakladatelství Mystery Press.

Pokud se vám knihy nepodaří získat v soutěži, můžete je spolu s dalšími zakoupit na: www.mysterypress.cz s dodáním Českou poštou nebo službou PPL, případně si je můžete osobně vyzvednout v Praze – knihkupectví Fantasya, Šafaříkova ulice, v Ostravě – knihkupectví Matrix, Hollarova ulice, v Brně – knihkupectví Arrakis, Veveří ulice.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

foto © Anita Robinson (Corrie Jackson), foto © K. L. Slater (K. L. Slater), foto © Robin Hultgreen (C. E. Tobisman)

Doporučené

Přidat komentář