Soutěže

Soutěž o luxusní dámský šátek a manžetové knoflíčky

Jan Hachran: samostatný mladý malíř a výtvarník, který díky svému studiu historie, židovsko-křesťanské mystiky, slovanského kulturního dědictví a evropské esoterické tradice vkládá do současného umění nový směr – jeho cílem je vytvořit něco nového, krásného, tajemného, něco, co má v sobě mytologický příběh, a také něco, co člověka jako jednotlivce a tím i lidstvo jako celek, duchovně povznese.

Každé jeho dílo je originální svým pohledem na svět, ale zároveň v sobě každé nese poselstvím o tom něčem velikém a tajemném, co nás všechny převyšuje. Jeho umění je novodobé, ale přeci jen zvláštní. Je spojené jak s moderním tiskem a využitím exklusivních materiálů, tak i s poctivou tradicí českého řemesla.

Jan se věnuje spíše individuálně svobodné tvorbě, ale pracuje i na zakázku. Pokud byste měli zájem o obraz (ať již hotový, či zakázkový), o ilustrace pro Vaši knihu, či třeba o návrh loga pro Vaši firmu nebo o cokoliv jiného ve výtvarné oblasti, neváhejte ho kontaktovat.

Soutěž: Předmětem naší soutěže, ve spolupráci s malířem a výtvarníkem Janem Hachranem, je Dámský šátek s motivem bohyně Morany pro jednoho výherce (hodnota 1700 Kč) a Manžetové knoflíčky s motivem slovanského kvítku pro 2 výherce (hodnota 570 Kč).

Dámský šátek s motivem bohyně Morany
Morana byla slovanskou a baltickou bohyní či ženskou nadpřirozenou entitou spojenou se smrtí, zimou a přirozeným koloběhem přírody a jejím znovuzrození po mrazivém zimním období.
Šátek je vyvedený v zimních barvách, kromě barevného okraje. Je udělaný tak, aby nám připomínal jak ty aspekty zimy, které jsou spojeny s chladem a tmou, tak i krásu, kterou zima dokáže vykouzlit. Barevné okraje jsou silně inspirované jedním bulharským vzorem a mají připomínat květy, jež mráz v zimě kreslí na oknech, a které po dopadu slunečního světla hrají všemi barvami duhy. Zajímavostí je, že celý šátek je koncipován tak, aby z hlediska použitých planetárních korespondencí co nejvíce odpovídal Luně a Saturnu. Šátek je zabalen ve speciální dárkové krabičce.

Technika: umělecký tisk na látku, vytvořeno podle ručního výtvarného návrhu
Materiál: umělé hedvábí
Velikost: 80×80 cm

Manžetové knoflíčky s motivem slovanského kvítku
Stylizovaný florální ornament je jedním z nejtypičtějších prvků slovanské a tím pádem i české lidové kultury. Ornament neměl pouze funkci dekorativní, ale i ryze magickou, neboť měl svého nositele chránit před působením zlých sil. Slovanské kroje a oděvy byly proto na určitých místech bohatě vyšívané, aby se tak zabránilo vstupu špatných duchovních entit do těla člověka. Stejnou funkci plnil i u oken a vchodů do domů a stavení. Důležitá byla i barevná symbolika, přičemž barvou, které se přikládal největší význam, byla jasně červená, neboť symbolizovala oheň, život, slunce, krásu, plodnost, zdraví, domov, a proto i zde je symbolicky umístěn červený kvítek…

Výrobu (podle designového návrhu Jana Hachrana) obstarala jedna malá česká firma – jedná se tedy 100% o český výrobek. Zboží dostanete v originální dárkové krabičce s logem, která je přímo pro tyto knoflíčky speciálně vyrobena. K tomu dostanete ještě malou knížečku, ve které je stručně vysvětlen mystický význam použité symboliky.

Technika: ražba do bižuterního kovu + smaltování, ošetřeno lakem proti korozi a poškrábání
Velikost: 2,3 x 2,5 cm
kolaz
Soutěžní otázka: Na stránkách Jana Hachrana narazíte na slovní spojení magický ornamentalismus – vlastní umělecký směr, ohraničený několika základními pilíři. Naše otázka zní: kolika?

a) 5
b) 6
c) 7

Více o tvorbě Jana Hachrana a nápovědu k soutěžní otázce najdete zde.

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 6. 12. 2019, do předmětu uveďte JAN HACHRAN. Jeden autor správné odpovědi od nás obdrží Dámský šátek s motivem bohyně Morany, dva autoři správné odpovědi potom Manžetové knoflíčky s motivem slovanského kvítku.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuInstagramuPinterestu nebo Twitteru a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Ukončeno! Správná odpověď: C. Výherci: Jana P., Zruč (šátek), Aleš V., Praha (manžetové knoflíčky), Jiřina J., Brno (manžetové knoflíčky).

Doporučené

1 komentář

  • Janka 18/12/2019 at 14.18

    Když mi přišla zpráva, že jsem získala ten nádherný šátek, nemohla jsem uvěřit. To je poprvé, co jsem něco vyhrála 😁 Děkuji, moc se na něj těším. JP

    Odpovědět

Přidat komentář