Soutěže

Soutěž o luxusní dámský šátek z limitované edice a trička

Jsme velmi rádi, že vám můžeme formou soutěže opět nabídnout něco z dílny Jana Hachrana – mladého malíře a výtvarníka, jehož cílem je vytvořit něco nového, krásného, tajemného, něco, co má v sobě mytologický příběh, a také něco, co člověka jako jednotlivce a tím i lidstvo jako celek, duchovně povznese.

Soutěž: Předmětem nové soutěže je Dámský šátek s motivem bohyně Lady z limitované edice pro jednoho výherce (hodnota 1700 Kč) a Tričko s obrazcem z tvorby Jana Hachrana ve velikosti (S, M, L) dle vlastního výběru pro 3 výherce.

Tvorba Jana Hachrana nás zaujala natolik, že jsme mu položili několik otázek, abychom se o ní dozvěděli něco více…

1. Mohl byste nám krátce představit svou sérii šátků s tématikou ženských bohyní?
V současné době se jedná o jeden z mých hlavních výtvarných projektů. Před několika lety jsem se po delším časovém období, kdy jsem navrhoval sérii doplňků pro muže, rozhodl udělat i něco pro dívky a ženy, kterých jsem velký ctitel, a které jsou mi v mé tvorbě velikou inspirací. Dá se říci, že jsou takovou mou srdeční záležitostí. Nějakou dobu jsem přemýšlel, jaký typ doplňků by byl v rámci mého specifického stylu nejlepší na ztvárnění, až konečně přišla ta správná myšlenka – udělám sérii dámských šátků, ovšem ne jen tak ledajakých, ale dámských šátků s motivy starověkých ženských bohyní. Obecně ale nechci, aby výsledkem mé práce byl jen kus potištěné látky, rád vytvářím věci s příběhem a hlubším významem, a proto se snažím na šátcích využívat i astrologických a magických korespondencí a pomocí barev i symboliky je spojit s planetou Venuší, která je chápána jako archetypální symbol ženství, ale i s Lunou a dalšími planetami podle individuálního charakteru každé z bohyní. V rámci projektu vychází nový šátek pravidelně každý rok vždy v období před Vánocemi.

2. Které bohyně si vybíráte jako motiv?
V tomhle je pro mě inspirací především antika, tedy starověké Řecko a Řím, dále též starověký Egypt a Babylón a v neposlední řadě jako patriot a tradicionalista rád sáhnu v rámci naší historie i do pohanské mytologie slovanské. Nemám žádný předem připravený seznam, kde by bylo přesně naplánováno, která bohyně bude zrovna v ten rok na šátku; je to totiž především otázka aktuální inspirace. Nechávám tomu volný průběh, celý rok sbírám vjemy, motivy a nápady a následně ve své hlavě vše pomyslně smíchám, nechám chvíli dozrát a nakonec z toho samovolně vykrystalizuje finální idea i celková kompozice, kterou namaluji.

3. Můžete nám prozradit, která bohyně se na Vašem šátku objeví letos?
Ne že bych prozradit nechtěl, já o své tvorbě rád hovořím a na potkání každému s oblibou prozrazuji, na čem zrovna pracuji, ale bohužel zatím to ještě sám nevím. Nyní jsem v oné fázi, kdy sbírám motivy a inspiraci. Minulé dva roky jsem se nechal inspirovat staroslovanským panteonem a vznikly tak šátky s Moranou a Ladou a tento rok naproti tomu možná opět sáhnu do dávné historie Středomoří a ztvárním egyptskou a později i římskou bohyni Isis. Ještě ale uvidím, je to zatím taková prvotní idea, která se může v průběhu roku změnit.
hachran_02
Soutěžní otázka: Kolik šátků zatím v rámci projektu Jana Hachrana vzniklo?

a) 7
b) 4
c) 3

Nechcete-li tipovat, odpověď najdete ZDE.

Správnou odpověď a velikost trička, kterou byste si přáli dostat v případě výhry, zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 28. 2. 2020, do předmětu uveďte JAN HACHRAN – LADA. Jeden autor správné odpovědi od nás obdrží Dámský šátek s motivem bohyně Lady, tři autoři správné odpovědi potom tričko ve velikosti dle vlastního výběru.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuInstagramuPinterestu nebo Twitteru a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Ukončeno. Správná odpověď: B. Výherci: Leona Ch., Praha (šátek), Barbora N., Rokycany (tričko), Lucie V., Nepomuk (tričko), Václava J., Praha (tričko).

Doporučené

2 komentářů

Přidat komentář