Bydlení

Vsaďte na nanotechnologie v koupelně – ušetří vám práci

Moderní nanotechnologie se uplatňují i při úklidu. Koupelnu nevyjímaje. Právě zde se usazují ty nejodolnější nečistoty. Uklidit dokonale koupelnu vyžaduje mnoho času a mnohdy se nám starou usazenou špínu nedaří vyčistit vůbec. Pojďte svoji koupelnu před tímto znečištěním chránit.

Většina povrchu je v koupelně vystavena působení vody nebo vodní páry. Voda je příčinou usazování špíny a vodního kamene, který se odstraňuje jen velice těžce a bez chemie to obvykle nejde. Pokud navíc používáte studnovou vodu, jež je železitá, mají usazeniny i nevzhlednou barvu. Dalším problémem je plíseň. Ta se usazuje hojně na kachličkách, ale i v rozích obkladů a samozřejmě v jejich spárách, které mnohdy trvale zbarvuje na černo a na šedo. Ať již máte nově vybudovanou či zrekonstruovanou koupelnu, anebo jste ji právě pracně vydrhly dočista, určitě nemáte na usazený kámen a špínu ani pomyšlení. Lze tomu zabránit preventivně s využitím speciálního produktuNano ochrana koupelny proti usazování vodního kamene a špíny 30 ml. Čas vašeho úklidu se výrazně zkrátí a nebudete muset u něj používat chemické prostředky proti vodnímu kameni. K úklidu si vystačíte pouze s hadříkem a vodou.

Jak preventivní nano ochrana koupelny funguje?
Díky nano ochraně budou skleněné, keramické i kovové povrchy bez šmouh. Nebude se na nich usazovat vodní kámen a ani špína. Voda prostě po povrchu rychle zteče. Nablýskané zůstanou i baterie ve sprše, ve vaně a na umyvadle. I starší koupelna začne díky nano ochraně koupelny zářit a ta nová nezestárne.

Nanesená ochrana koupelny navíc není jednorázovou ochranou od úklidu k úklidu. Její životnost je až 12 měsíců. Chránit s její pomocí lze sklo (skleněné kouty, zrcadla), kov (baterie, držáky, madla), keramiku (vany, umyvadla), ale i plasty, které dnes mnohdy keramiku v koupelnách nahrazují (vany, umyvadla, plastové sprchové zástěny).

Správné použití setu proti usazeninám vodního kamene a špíny
· Přípravek Nano ochrana koupelny proti usazování vodního kamene a špíny 30 ml nanesete na všechna místa a všechny povrchy, které chcete chránit. Nemusíte se bát, žádným způsobem je nepoškodí a rovněž nezmění jejich vzhled.
· Díky přípravku se vytvoří ochranná vrstva, která začne ošetřené povrchy v koupelně chránit. Nanesený ochranný film odpuzuje vodu. Ta se tvaruje do kuliček a ihned po površích stéká pryč. Díky tomu se neusazuje vodní kámen, ale ani soli či rez. Povrch rychle uschne, a tak je i preventivně chráněn proti vzniku plísní. Podle výrobce navíc prostředek na bázi nanočástic redukuje množení bakterií a virů.

Nebuďte otrokem úklidu
Právě úklid koupelny bývá na čas nejnáročnější. S chytrým a praktickým pomocníkem se dá výrazně zkrátit. Určitě budete vědět, jak tento ušetřený čas využít lépe. Navíc vás bude každý obdivovat, jak dokážete koupelnu udržet takto čistou. Ušetříte rovněž prostředky za úklidovou chemii, a vlastně chemii nebudete muset používat vůbec. Nanotechnologie v koupelně si snadno oblíbíte a už nikdy se jich nebudete chtít vzdát.

A co vlastně nanotechnologie je?
Tato moderní oblast vědy a průmyslu přestala pracovat na bázi molekul a soustředila se přímo na atomy. Cílenou manipulací s atomy tak vznikají zcela nové látky a rovněž materiály s unikátními vlastnostmi. Nanotechnologie už dávno nejsou je předmětem zkoumání vědeckých ústavů a univerzit. Díky firmám, jako NanoConcept, vstoupily i do našeho života a nabízí mnohé vychytávky, například v oblasti ochrany povrchů. Což je i případ prostředku pro preventivní ochranu povrchů v koupelně.

Nanotechnologie znamená méně chemie a více přírody
Nanotechnologie není o dalším nadbytečném užívání chemie v různých oblastech života. Právě naopak. Jejich zavedení do života dokáže zcela zásadně omezit používání různých chemických prostředků – třeba pro úklid. Nanotechnologie sloužící k ochraně povrchů se dokonce samy inspirovaly přírodou. Znáte tzv. efekt lotosového květu? I když se tato nádherná rostlina vynoří z bahna, je naprosto čistou. Povrch květu i listu má samočistící schopnosti. Kapičky špíny a bahna stečou po povrchu a rostlina zůstane bez jakéhokoliv ušpinění. A přesně toto tajemství čistoty dnes umí nabídnout i nanotechnologie.

Zdroj: IMPRE CZ / foto: archiv / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář