Beauty

To nejlepší z přírody pro vaši pleť

Průměrná žena použije denně až 10 různých produktů v péči o pleť a pokožku těla. Od sprchového gelu a tělového mléka, přes oční a pleťový krém, až po make-up a pudr. Z médií na nás útočí reklamní spoty na omlazující, okysličující nebo vyživující séra, make-upy, které „zaručeně“ skryjí všechny nedostatky pleti, nebo tělová mléka, která pokožce celého těla vrátí roky zpět. Přestaly jsme tak hledat pomocníky v přírodě a přitom právě ti mohou pomoci s problémy pleti, zpomalit proces jejího stárnutí, vrátit jí svěžest a jas. Pár takových pomocníků vám dnes představíme.

Olivový olej
Již staří Řekové věděli, že olivový olej je jedním z největších tajemství krásy. Kromě toho, že je zdrojem přírodní hydratace pokožky, extra panenský olivový olej má navíc tu výhodu, že je silným antioxidantem. Obsažené vitamíny A a E pomáhají opravit a obnovit kůži poškozenou slunečním zářením, znečištěným ovzduším a dalšími vnějšími vlivy (cigaretový kouř, špatné stravování, užívání léků…). Tyto antioxidanty mají přirozenou schopnost stimulovat buňky k vyšší produkci kolagenu a elastinu, vrátit pokožce pevnost, hladší a zdravější vzhled. Masírování pokožky olivovým olejem zlepší její pružnost a regeneraci, přispěje k lepšímu vzhledu a zabrání tvorbě strií.

Ať aplikován na obličej nebo tělo, olivový olej proniká hluboko do pokožky, poskytuje dlouhotrvající zvlhčení, pokožku udržuje jemnou a vláčnou (nedochází k jejímu vysychání). Olivový olej můžete použít jako denní nebo noční krém (a to i pokud máte mastnou pleť či trpíte některou z forem akné), i jako tělové mléko. Doporučuje se používat extra panenský olivový olej (obsahuje nejvyšší množství prospěšných látek) a aplikovat na navlhčenou pleť, zabráníte tak pocitu mastnoty. Olivový olej se bude do pokožky vstřebávat trochu déle než tělové mléko nebo pleťový krém, ale v pokožce následně působí mnohonásobně delší dobu. Je také skvělým pomocníkem lidem, jejich pleť je zasažena ekzémy, tmavými skvrnami, případně poškozena slunečním zářením. Léčivé látky, obsažené v olivovém oleji, napomáhají zklidnění pokožky a podporují její rychlé hojení.
to_nejlepsi_z_prirody_plet_02
Tip: Trápí vás suchá, šupinatá kůže? Smícháním olivového oleje a mořské soli získáte jedinečný přírodní peeling. Nesnese-li vaše pokožka peeling, další možností je koupel s několika lžícemi olivového oleje a kapkou či dvěma esenciálního levandulového oleje.

Extra panenský olivový olej se může stát vaším pomocníkem s problémy se suchými, lámavými nehty, nehtovou kůžičkou i rozpraskanými rty. Stačí pár kapek rozetřít po nehtech a do jejich okolí – dojde ke zvlhčení a výživě nehtů i nehtové kůžičky. Malé množství olivového oleje, aplikovaného na noc, dokáže zabránit rozpraskání rtů, případně již takto postižené rty do několika dnů problému zbavit.

Ani odstranit oční make-up není pro olivový olej problém. Pouhá kapka extra panenského olivového oleje jemně a účinně odstraní oční make-up, a to bez podráždění jemné kůže kolem očí. Navíc pokožku v očním okolí zvláční a zpomalí tvorbu vrásek.

Zelený čaj
Zelený čaj je plný krásy a zdraví. Léčivé vlastnosti čaje jsou přisuzovány obsahu polyfenolů, jež chrání pleť proti působení volných radikálů a proti infekcím. Svými antioxidačními a protizánětlivými účinky dokáže zpomalit některé příznaky stárnutí, může pomoci snížit výskyt vrásek a dalších známek stárnutí pleti, příznivě ovlivňuje detoxikaci a regeneraci jaterní tkáně. Volné radikály jsou navíc stále častěji spojovány s mnoha závažnými chronickými onemocněními, jako je artritida, diabetes a rakovina. Diuretických účinků zeleného čaje můžete využít, chcete-li své tělo zbavit přebytečné vody. Budete překvapeni, o kolik lépe můžete vypadat, zbavíte-li své tělo zadržované vody. Pravidelná konzumace (denní) zeleného čaje by měla zabránit tělu, aby zadržovalo vodu a tím způsobovalo otoky.

Šípkový olej
Plody růže šípkové (šípky) nám dávají převzácný dar – šípkový olej. Ten je plný vitamínů, antioxidantů a esenciálních mastných kyselin, jež jsou zdrojem hydratace pro suchou pleť, pomáhají regenerovat kožní buňky, opravit poškozené kožní tkáně, zlepšit vzhled jizev, vrásek a strií. Jemný olej se snadno vstřebává a nezanechává za sebou žádné mastné stopy. Proniká do nejhlubších vrstev pokožky, kde dochází k regeneraci kožních buněk a podpoře tvorby kolagenu a elastinu. Šípkový olej je velmi účinný při snižování zarudnutí kůže, pomáhá zlepšit barvu i tón pleti, minimalizuje velikost pórů, pomáhá zesvětlovat kožní skvrny. Pro svou schopnost zpevnit pokožku, omezit výskyt strií a vrátit jí ztracenou pružnost, je velmi oblíbený mezi těhotnými ženami a ženami, které mají těsně po porodu. Další velkou výhodou šípkového oleje je jeho snášenlivost. Může ho používat celá rodina, je vhodný i pro citlivou dětskou pokožku.
to_nejlepsi_z_prirody_plet_01
Heřmánek
Heřmánek je jedním z přírodních zázraků, známý zejména pro své zklidňující a protizánětlivé účinky. Používá se k léčbě různých kožních onemocnění (například ekzému). Je vhodný pro suchou, zarudlou, citlivou pokožku. Bisabolol (bezbarvý viskózní olej), v heřmánku hojně zastoupený, snižuje výskyt jemných linek a vrásek, urychluje proces hojení pokožky, má protizánětlivé vlastnosti. Použití chlazených sáčků heřmánkového čaje na kůži je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak využít heřmánku coby přírodního léčitele. Heřmánek je účinný při zánětu očních spojivek, na špatně se hojící rány, vyrážky, alergie i popáleniny. Urychluje hojení, snižuje bolest, zabraňuje vytvoření jizev.

text: redakce /foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář