Soutěže

Vánoční soutěž o 3×3 knižní novinky nakladatelství Mystery Press

Vážení čtenáři, vážené čtenářky. Opět k vám v tomto předvánočním čase přicházíme se soutěží, která potěší všechny milovníky knih, zejména pak milovníky thrillerů. Ve spolupráci s nakladatelstvím Mystery Press jsme pro vás připravili soutěž o 3×3 novinkové tituly, které vám mohou dělat společnost při dlouhých zimních večerech, případně je můžete věnovat jako knižní dárek někomu blízkému. Soutěžit můžete o tyto tituly: Joseph Finder: Pohřbená tajemství, Jefferson Tayte: Smrtící hry, Michele Campbell: Cizinec na pláži.
soutez_mystery_press_logo
Joseph Finder: Pohřbená tajemství

Joseph Finder je jeden z nejlepších současných autorů thrillerů a tohle odvážné tvrzení potvrzuje nejen fakt, že se jeho romány pravidelně umisťují v žebříčku bestsellerů deníku New York Times, ale také se podle nich točí úspěšné filmy (Těžký zločin, Paranoia).

Joseph Finder: Narodil se v roce 1958 v Chicagu ve státě Illinois, většinu dětství ale prožil na Filipínách a v Afghánistánu, načež se jeho rodiče vrátili do Spojených států. Finder vystudoval Yaleovu univerzitu, a přestože byl přijat do CIA, rozhodl se raději věnovat psaní knih. Je autorem celé řady úspěšných thrillerů, s nimiž se opakovaně umisťuje v žebříčcích bestsellerů deníku New York Times.

Pohřbená tajemství: Unesli ji a pohřbili zaživa. Dokáže ji Nick Heller najít?
Když je Alexa Marcusová, dospívající dcera multimilionáře a titána hedgeových fondů, unesena, obrátí se její zoufalý otec na rodinného přítele Nicka Hellera, soukromého vyšetřovatele, který se vyzná jak v zasedacích místnostech korporátních společností, tak v temných uličkách. Vzápětí se na internetu objeví přímý přenos, v němž Alexa prosí o život. Dívka je uvězněna v děsivé noční můře – je pohřbena zaživa a ve dne v noci ji sleduje kamera. Její únosci jsou krutí a vynalézaví, ale bývalý agent tajné služby Nick Heller má vlastní metody, jak se vypořádat s problémy.

S pomocí zvláštní agentky FBI Diany Madiganové si Heller klestí cestu bludištěm manipulací a lží s jediným cílem: dopadnout únosce dřív, než Alexa zemře. Někteří velice vážení a vysoce postavení lidé jsou však odhodlaní pohřbít svá temná tajemství za každou cenu. Netuší ale, že Nick Heller se nezastaví před ničím…
mystery_soutez_knihy_11_2019_pohrbena_tajemstvi
Jefferson Tayte: Smrtící hry

Genealog Jefferson Tayte se českým čtenářům představil v dosud pěti thrillerech (Stopy v krvi, Hluboký hrob, Poslední anglická královna, Ztracená vládkyně a Spříznění) a nakladatelství Mystery Press nyní vydává šestý, nazvaný Smrtící hry.

Steve Robinson: Narodil se v Kentu a nyní žije nedaleko Londýna. Jeho vášeň pro genealogii a psaní ho provází už od mládí, kdy se vydal po stopách dědečka z matčiny strany, o němž nic netušil. Zjistil, že to byl Američan sloužící během druhé světové války v Anglii. Několik let po válce se vrátil zpět do USA a zanechal za sebou rodinu, s níž už se nikdy více nekontaktoval. Robinson ho vysledoval do Los Angeles, kde odhalil, že se jeho dědeček narodil v Arkansasu, a postupně odkryl historii doposud neznámé větve vlastní rodiny. Inspirován těmito skutečnostmi napsal thriller Stopy v krvi, první svazek ze zatím sedmidílné série o genealogovi Jeffersonu Taytovi.

Smrtící hry: Pouze muž ochotný vsadit vlastní život může přežít smrtící hry…
Ve Washingtonu, D.C. jsou v bedně z plexiskla nalezeni utopení dva bratři-dvojčata. Jeden z nich má v ústech roubík a je přivázaný k židli. Jedná se o poslední z řady krutých a promyšlených vražd, které mají společné dvě věci: vrah zanechává na místech činu rodokmen a oběti jsou nějak spojené s genealogem Jeffersonem Taytem.

V naději, že jeho odborné znalosti pomohou případ vyřešit, povolá FBI Tayta zpět do hlavního města. Jenže zatímco se Tayte snaží rozluštit stopy, udeří vrah znovu – a znovu. Tayte proslul jako nejlepší ve svém oboru, jenže tentokrát stojí proti genealogickému géniovi, který se zdá být neustále o krok napřed.

Hodiny tikají, počet mrtvých narůstá a Tayte se utápí v pocitu viny. Jeho pověst i kariéra jsou v troskách. Vrah si dělá, co chce, a je pouze otázkou času, než si přijde pro svůj hlavní cíl…
mystery_soutez_knihy_11_2019_smrtici_hry
Michele Campbell: Cizinec na pláži

Po bestsellerech Vždycky je to manžel a Byla to tichá dívka přichází Michele Campbell s dalším psychologickým thrillerem. V Cizinci na pláži autorka znovu proniká pod skořápku jednoho zdánlivě dokonalého manželství a zároveň odhaluje rozporuplný svět bohatých lidí.

Michele Campbell: Po studiích práv na Harvardu a Stanfordu působila Michele Campbell jako federální prokurátorka v New York City, kde se specializovala na případy mezinárodního organizovaného zločinu a gangů. Po čase se rozhodla úspěšnou kariéru ve světové metropoli ukončit a přestěhovala se s manželem a dvěma dětmi do idylického univerzitního městečka v Nové Anglii, které se dost podobá Belle River z jejího románu Vždycky je to manžel. V současnosti vyučuje trestní a ústavní právo a píše knihy.

Cizinec na pláži: Luxusní dům na pláži, jedna žena mezi dvěma muži… a vražda
Caroline Starková má úžasný nový dům na pláži, ideální pro pořádání nákladných večírků a dovolených se svou rodinou. Ale její muž je lhář a všechno v jejím životě je momentálně vzhůru nohama. Když se na párty, na které se Caroline veřejně pohádá s manželem, objeví jako barman neznámý muž jménem Aidan, nikomu to nepřipadá nijak zvláštní.

Carolinino manželství se hroutí a přepychový život, na kterém si zakládala, se začíná rozpadat. Útěchu a zároveň pomstu hledá zhrzená žena v Aidanově náručí. Z krátkého a zoufalého románku, který pro ni neznamenal nic, zato pro něj všechno, se ale náhle stává děsivá noční můra, v níž jde o život.

Kdo manipuluje kým v téhle smrtící hře plné vášně, chorobné posedlosti a snahy o ovládnutí toho druhého? Kdo na sebe vezme vinu, když dojde k vraždě? A jaké tajemství skrývá samotná Caroline…?
mystery_soutez_knihy_11_2019_cizinec_na_plazi
Soutěžní otázka: Který z autorů, jehož knihy Mystery Press vydává, byl hostem květnového veletrhu Svět knihy na holešovickém Výstavišti Praha?

a) Tim Weaver
b) Steve Robinson
c) Dan Simmons

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránkách: www.mysterypress.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail: info@womanandstyle.cz do 13. 12. 2019, do předmětu uveďte MYSTERY PRESS II. Tři autoři správné odpovědi od nás obdrží kolekci novinek nakladatelství Mystery Press.

Pokud se vám knihy nepodaří získat v soutěži, můžete je spolu s dalšími zakoupit na: www.mysterypress.cz s dodáním Českou poštou nebo službou PPL, případně si je můžete osobně vyzvednout v Praze – knihkupectví Fantasya, Šafaříkova ulice, v Ostravě – knihkupectví Matrix, Hollarova ulice, v Brně – knihkupectví Arrakis, Veveří ulice.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuTwitteru nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Ukončeno! Správná odpověď: A. Výherci: Kamila T., Vsetín, Jindra V., Lhota, Pavlína Š., Praha

Doporučené

Přidat komentář