Bydlení

Wellness na zahradě: Jak si doma vytvořit dokonalý odpočinkový ráj

Milujete odpočinek ve vířivce a sauna je pro vás ideální způsob, jak dobít energii a posílit zdraví? Pokud máte zahradu nebo terasu, měli byste zapřemýšlet, jak ji proměnit ve svůj soukromý wellness ráj pod širým nebem. Vytvoříte tak jediné spa na světě, které budete mít vždycky jen sami pro sebe.

Domácí wellness nemá otevírací hodiny, neplatí se v něm vstupné, nemusíte za ním jezdit přes celé město nebo dokonce republiku, bude kdykoli adults only, když si to budete přát, stejně jako vám nikdo nebude zakazovat vzít do něj klidně celou partu dětí. A navíc si ho můžete přizpůsobit právě vašim oblíbeným rituálům a potřebám.

Vůbec nejlepší je ale budovat domácí spa venku, tedy na zahradě nebo terase. Pokud totiž nemáte opravdu velký dům, ideálně třeba se suterénem nebo jinou velkou plochou, kterou můžete wellness zóně věnovat, byli byste uvnitř limitovaní prostorem.

Ideální je na vlastní wellness myslet už ve chvíli, kdy dům, respektive zahradu teprve budujete a speciální zónu spolu s architektem zařadit do plánů. Nic ale není ztraceno, i když už bydlíte.

Srdcem wellness je sauna
Základem každého wellness by měla být sauna. Právě ta má totiž kromě relaxačních benefitů i zdravotní – posiluje imunitní systém, zmírňuje bolesti kloubů i stres, detoxikuje organismus, udržuje hormonální rovnováhu a redukuje celulitidu. Zároveň obvykle zabírá nejvíce místa, respektive je třeba ji do prostoru umístit opravdu chytře, aby zapadla, stála v soukromí a ideálně ještě poskytovala příjemný výhled.

Dnes už nicméně pořídíte saunu, která je nejen funkční, ale také krásně vypadá, díky čemuž vaši zahradu dokáže vlastně ještě esteticky povýšit. Přesně taková je finská sauna se zaoblenými tvary, kterou prodává amrelax.cz. Je vyrobena z kvalitního severského smrku, její součástí může být malá teráska či předsíň, koupit k ní můžete také elektrická kamna, případně kamna na dřevo. A saunovat se tu může klidně i šest lidí najednou.

Nezapomeňte, že součástí sauny musí ochlazovna. V zimě sice bude stačit vyjít ven, ale byla by škoda benefity sauny využívat jen pár měsíců v roce. Ne každý si může dovolit vybudovat rovnou koupací jezírko, ale existuje i několik dalších variant: polévací vědro, které na sebe prostě jen pomocí provázku otočíte, úplně nejjednodušším řešením je klasická sprcha, prakticky funguje ochlazovací káď, kam si vlezete jako do vany. Navíc hezky vypadá, protože i ta může být efektně obložená dřevem.
amRelax(6)Bublinky jsou symbolem odpočinku
Po sauně pak přichází odpočinek. Než si vlezete do vířivky, měli byste si po ochlazení dopřát pár minut klidu. Pokud si chcete vybudovat i relaxační zónu, která bude součástí venkovního wellness, nezapomeňte, že lehátka by měla být spíše v blízkosti sauny než vířivky, přestože to řada lidí často dělá naopak. Zvuk motoru vířivky by vás totiž mohl rušit.

Samotnou vířivku volte primárně tak, aby mohla být umístěna venku. Počítejte s tím, že plná vody je pak velmi těžká, a tak to chce opravdu stabilní část zahrady – například střecha podzemní garáže by mohla být problematická. Vířivku ostatně můžete také zapustit do země, což je sice nákladnější, ale velmi efektní a pohodlné řešení. Umístěte ji pak do toho nejhezčího kouta zahrady, abyste odtud měli příjemný výhled.

Vybírejte také podle velikosti a toho, kolik vás v ní asi bude relaxovat. Pokud žijete třeba ve dvou a neplánujete wellness party, je pro vás vířivka pro čtyři zbytečná a naopak. Například prémiová vířivka Lyon z amrelax.cz je určená pro pět osob, disponuje 58 tryskami, LED osvětlením a audiosystémem. Její výkon zajišťuje neskutečně silný tlak, což umožňuje fantastickou možnost pro hydroterapii.

Koupací sud nabízí několik výhod v jednom
Variantou pak může být ještě moderní koupací sud, který spojuje několik výhod v jednom. Můžete si v něm dopřát horkou, ale i osvěžovací koupel, protože drží teplotu vody. Na amrelax.cz seženete sud, který je vybavený například 8 hydromasážními a 12 aeromasážními tryskami, LED osvětlením, jeho povrch chrání odolná sklolaminátová vložka a obložený je kvalitním severským dřevem.

Slouží tak nejen jako moderní vana pro koupele pod širým nebem, ale zároveň i jako vířivka. A vejde se do něj klidně i šest osob.

Zdroj: AmRelax / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář