Beauty/Fashion

Jak pečovat o ruce, důležitou součást naší image

Není žádným tajemstvím, že právě ruce a nehty jsou velmi důležitou součástí image. První kontakt, podání ruky, o vás hodně vypovídá. Pěstěné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každého člověka, ať už se jedná o ženu nebo o muže. Ne každému se však poštěstí, aby dostal do vínku silné, pevné, v domácím prostředí lehce upravitelné nehty.

Na ruce a nehty působí mnoho vlivů, od slunce, mrazu, vody a větru, přes chemické přípravky, až po těžší práce v domácnosti. Kvalitní péče o ruce neznamená pouze zlepšení vzhledu, ale také podporu zdraví.
pece_o_ruce_nehty_06
Manikúra
Základní péčí o ruce je manikúra. Manikúra patří ke kosmetickým procedurám zaměřeným především na ošetření přírodních nehtů a nehtové kůžičky a pokožky rukou. Každá taková procedura by měla obsahovat dezinfekci, úpravu tvaru nehtů a úpravu nehtové kůžičky. Důležitým bodem je peeling rukou, který odstraní odumřelé zrohovatělé buňky pokožky, jenž dodávají rukám unavený, hrubý vzhled. Následuje lakování nebo zdobení nehtů a závěrečná péče o pokožku rukou.

Manikúra se provádí také u pánů, kteří se chtějí dobře prezentovat a dopřát svým rukám zaslouženou péči. V dnešní době již spousta zaměstnání vyžaduje reprezentativní vzhled nejen žen, ale také mužů. Proto je názor, že manikúra není nic pro muže, klišé. Hrubé, neupravené nebo zažloutlé nehty upoutají nechtěnou pozornost. Páni se nemusejí ničeho obávat, jejich nehty budou po manikúře pouze hezky upravené a vyleštěné, nebo nalakované matným lakem, vyvinutým speciálně pro potřeby pánů.

Parafínový zábal
Omlazující účinek na ruce a zpevňující účinek na nehty má parafínový zábal. Parafínový zábal představuje proceduru, která kombinuje zdravotní a estetické účinky – hydratuje, zvláční a zjemní pokožku rukou, zpevňuje nehty, zesvětluje pigmentové skvrny, uvolňuje svaly, klouby a ztuhlá zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy, např. při práci na počítači. Parafínový vosk obsahuje kolagen, vitamíny a bělící extrakt, zabraňuje tvorbě vrásek, má léčebný charakter. Velmi dobře udržuje teplotu, tím dochází ke zlepšení krevního oběhu, póry pokožky se působením tepla otevřou a výživné látky se tak lépe vstřebávají, pokožka si také lépe udržuje hydrataci.
pece_o_ruce_nehty_03
P-shine
Každá pátá žena trpí lámáním, praskáním, štěpením či rohovatěním nehtů. Tento syndrom lámavých nehtů je nejčastěji způsoben dehydratací nehtového lůžka či nehtové ploténky. Tyto ženy se velmi často obrací k originální japonské manikúře P-shine, která nehty posílí, dodá jim všechny potřebné vitamíny a zdůrazní jejich přirozenou krásu.

Originální japonská manikúra P-shine představuje jedinečný způsob přírodní, šetrné úpravy nehtů. Metoda spočívá v klasické úpravě nehtů, nehtového lůžka a nehtové kůžičky a v zaleštění polosuché pasty s obsahem přírodní horniny bentonit, jenž obsahuje látky lipidového typu a sloučeniny křemíku, důležité pro metabolismus nehtového lůžka, do přírodního nehtu. Tato pasta zůstává v nehtu, až dokud samotný nehet neodroste. O krásu nehtu se následně postará leštící prášek, ten dodá lesk a elasticitu. Prášek obsahuje parafíny a včelí vosk, které nehty chrání. Zároveň jsou v něm obsaženy glyceríny, panthenol a lanolin, křemík, zinek, vitamíny A, H, E a provitamin B5, díky kterým nehty zregenerují a zredukuje se jejich štěpení a lámání. Tato technika je vhodná především pro oslabené, roztřepené, lámavé, zrohovatělé a pomalu rostoucí nehty.
pece_o_ruce_nehty_05
Gel-lak
Dlouhodobě upravené ruce a zpevněné nehty zajistí také dekorativní úprava přírodních nehtů se snadnou aplikací, jednoduchým odstraněním a několika týdenní trvanlivostí, bez narušení nehtové ploténky – metoda gel-lak.

Gel-lak je vhodný na přírodní i gelové nehty. UV gel-laky se snadno nanáší v tenkých vrstvách jako klasický lak. Na rozdíl od laku na nehty, vydrží gel-lak na nehtech zhruba 3 týdny (záleží na kvalitě nehtů a jejich mechanickém zatížení). Vynikající vlastností gel-laku je zářivý lesk po dlouhou dobu. Je vhodný pro všechny typy nehtů, zvláště pak pro nehty lámavé. Životnost gel-laku na nehtech závisí na mnoha faktorech: na kvalitě přírodního nehtu, na kvalitě provedení a na řadě různých mechanických vlivů, které působí na nehty (např. dlouhodobé působení vody, používání chemických přípravků při úklidu atd.).

Striplac
Další metodou úpravy nehtů je Striplac (svlékací lak na nehty) – patentovaná světová novinka od značky Alessandro. Jedná se o lak na nehty, který se nanáší jako klasický lak, každá vrstva se vytvrdí v UV / LED lampě. Na nehtech drží 10 dní a poté se jednoduše odloupne. Je odolný proti poškrábání a oděru, zaručuje briliantově lesklý povrch nehtu. Striplac neničí přírodní nehet (před aplikací se nehet nemusí zmatňovat ani pilovat, neodstraňuje se acetonem).

Striplac učinil konec pracnému pilování, odstraňování acetonem a odlakovači.
pece_o_ruce_nehty_04
Modeláž nehtů
Mnoho žen nemá od přírody krásné nehty a často po nich touží. Jedním ze způsobů, jak si zajistit vždy upravené, elegantně vypadající ruce je nehtová modeláž. Tento způsob úpravy nehtů se vyznačuje nejen trvanlivostí, pružností a odolností, ale pokud je dobře proveden, také velmi přirozeným vzhledem. Modeláž nehtů je v dnešní době pro mnoho žen nezbytností. Nejen, že zaručuje vždy upravené ruce, ale také výběr z velké škály zdobení, které si může klientka vybrat dle své fantazie, nebo příležitosti, na kterou si umělé nehty nechává vytvořit.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář