Beauty

Jak prožít léto bez újmy na kráse

Léto – to je slunce, voda, pláže, opalování a touha po bronzové pokožce. Pojďme se na chvíli zastavit a říct si pár věcí, které je dobré mít na paměti, aby naše kůže a vlasy v létě netrpěly, a abychom v pozdějším věku nezjistili, že nás naše „péče“ stála několik let navíc.

Slunce milujeme asi všichni, je dobrým zdrojem vitamínu D nezbytného pro zdraví a sílu kostí, funkci imunitního i nervového systému. Sluneční světlo také podporuje syntézu serotoninu, což příznivě ovlivňuje naši náladu. A také zdravě opálené tělo vypadá lépe než bledé… Nicméně je třeba myslet na to, jak dlouho a v jakých hodinách se slunci vystavujeme. Právě vznik vrásek a pigmentových skvrn je do značné míry způsoben naším každoročním pobytem na slunci – zkrátka to, jak se ke svému tělu v mládí chováme, nám ono v pozdějším věku vykreslí.

Nezapomínejte na ruce
Ruce bývají v letním období v pozadí našeho zájmu. Pokud zrovna nejdeme na pláž, většinou nás nenapadne, když jdeme na procházku se psem nebo na výlet po okolí, ošetřit ruce krémem na opalování s dostatečným SPF faktorem. Večer se pak divíme, proč máme spálená ramena a ruce červené. Věnujte svým rukám dostatečnou péči každý den – jdete-li ven, namažte je alespoň 20 minut před odchodem kvalitním krémem na opalování, jednou se vám za tuto péči odvděčí.

Péče o obličej
V létě je více než kdy jindy důležité udržet pleť hydratovanou. Ráno tedy nezapomeňte použít hydratační krém nebo gel, před odchodem na pláž nebo odjezdem na výlet ji ošetřete krémem na opalování. Nezapomeňte také na nos a uši, tyto části obličeje bývají často opomíjené, přitom jsou na spálení nejnáchylnější. Večer pleť dobře vyčistěte a ošetřete kvalitním nočním krémem, aby mohla v noci dobře regenerovat a ráno byla připravena na další dávku slunečního záření. Nešetřete ani na očním krému a přípravku pro ochranu rtů – během dne používejte balzám na rty s ochranným SPF faktorem.
leto_rady_pece_03
Chraňte hlavu a oči
Zejména u moře, kde pokožka hlavy a vlasy trpí nejvíce, zvažte pokrývku hlavy – šátek, klobouk, kšiltovku. A dbejte také na to, abyste doma nezapomněli kvalitní sluneční brýle. Nejen oči, ale také citlivá pokožka kolem očí přímým sluncem velmi trpí.

Péče po opalování
Až si půjdete pořizovat krém na opalování, přibalte si k němu rovnou i péči po opalování, v letních měsících ji některé firmy nabízejí jako součást letního balíčku zdarma, využijte této výhody, tělo vám za to poděkuje. Péče po opalování je totiž neméně důležitá, kůže si odpočine, vstřebá zklidňující a pěstící látky a druhý den pak není červená, nezdravě vypadající.

Pečujte o tělo i zevnitř
Nepodceňujte hydrataci! Během letních měsíců zvyšte přísun vody a potravin, které obsahují velké množství vody. Takovými potravinami jsou například meloun, okurka, grapefruit, rajčata nebo třeba zelené papriky. Voda dodává kůži potřebnou hydrataci, udržuje ji pružnou a vláčnou. Dostatečný přísun vody každý den vám také pomůže omezit problémy s pupínky a akné, voda je důležitá i pro udržení ideální rovnováhy pH v pokožce.
leto_rady_pece_02
Omezte pobyt na slunci
Ať už slunce milujete jakkoli a máte krém s jakoukoli SPF ochranou, vyhněte se pobytu na přímém slunci minimálně mezi 11 a 14 hodinou, nejlépe však mezi 11 a 15 hodinou. Jste-li na dovolené, dopřejte své kůži několik dní „bez slunce“ (bez opalování). Při týdenním pobytu minimálně jeden den, při delším pobytu alespoň 3 – 4 dny. Tento čas využijte na procházky po okolí, nebo jeďte na výlet a poznejte více zemi, kterou jste pro svou dovolenou zvolili.

text: redakce / foto: bigstock, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář