Soutěže

Soutěž o čtení na dlouhé zimní večery s Mystery Pressem

Vážení čtenáři našeho časopisu, milí soutěžící. Dnes máme soutěžní lahůdku pro všechny milovníky krimi, thrillerů a detektivek. Ve spolupráci s nakladatelstvím Mystery Press přicházíme se soutěží o 3×3 novinkové tituly, které vám mohou dělat společnost při dlouhých podzimních a zimních večerech nebo o vánočních svátcích, případně je můžete věnovat jako knižní dárek někomu blízkému. Hrajeme o tyto tituly: krimi thriller Není cesty zpět, nadčasový příběh o lásce, nenávisti, zločinu a trestu Hluboký hrob a rafinovaný, paralelně vyprávěný příběh Mrtvý klíč.
soutez_mystery_press_logo
Tajemství pohřbená celá desetiletí znovu ožívají v knize Není cesty zpět – krimi thrilleru, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem Sunday Times.
Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a tak Emily nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo.

Pavučina klamu a zlověstných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten záhy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala.

Není cesty zpět je brilantně napsaný thriller plný překvapivých zvratů a s naprosto nečekaným rozuzlením, z něhož vás bude mrazit v zádech. Boží mlýny totiž občas melou pomalu, ale zato naprosto spolehlivě a před minulostí nedokáže nikdo utíkat věčně…
soutez_mysterypress_03
Pouze muž připravený zemřít může vykopat Hluboký hrob
Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani.

Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…

Robinson vypráví nadčasový příběh o lásce, nenávisti, zločinu a trestu, v němž jsou minulost a současnost pevně propojené stopami v pokrevních liniích. A svérázný genealog ještě neřekl své poslední slovo – v příštím roce se vrátí v knize Poslední anglická královna.

Rafinovaný, paralelně vyprávěný příběh, notná dávka sarkasmu a poněkud zvrácená romantika vás čeká v knize Mrtvý klíč.
Rok 1978. Nad největší clevelandskou bankou, která spravuje peníze nejvlivnějších obyvatel města, se vznáší podezření z obrovských účetních podvodů souvisejících s bezpečnostními schránkami. Neviditelná kancelářská myška Beatrice se shodou náhod dostane k indiciím potřebným k odhalení obrovské sítě plné korupce, lží a krádeží zasahující do nejvyšších špiček městské hierarchie. Kdo jiný než dívka, jejíž jméno nikdo ani pořádně nezná, by mohl správně naložit s univerzálním „mrtvým klíčem“ ke všem schránkám a tajemstvím ukrytým uvnitř?

Rok 1998. Ambiciózní stavební inženýrka Iris dostane za úkol zakreslit plány budovy banky, která byla za záhadných okolností zavřena před dvaceti lety. Interiér budovy připomíná časovou kapsli. Nábytek, dokumenty i veškeré vybavení zůstaly na svém místě, jako by se zaměstnanci měli každou chvíli vrátit. Když Iris v zásuvce stolu objeví záhadný klíč, myslí si, že ji čeká pouhé vzrušující dobrodružství. Netuší, že právě roztočila smrtící kolotoč událostí, které vzápětí naberou prudký spád…
soutez_mysterypress_02
Soutěžní otázka: Mezi další novinky nakladatelství Mystery Press patří také ambiciózní román, který vrací na scénu nejslavnějšího detektiva všech dob Sherlocka Holmese, jemuž bude tentokrát v roli „watsona“ sekundovat uznávaný spisovatel přelomu devatenáctého a dvacátého století, Henry James. A my se ptáme – jak se tento titul jmenuje?

a) Případ Pegasus

b) Páté srdce

c) Stopy v krvi

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránce: www.mysterypress.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail: info@womanandstyle.cz do 1. 12. 2016, do předmětu uveďte MYSTERY PRESS 2. Tři autoři správné odpovědi od nás obdrží kolekci novinek nakladatelství Mystery Press.

Pokud se vám knihy nepodaří získat v soutěži, můžete je spolu s dalšími zakoupit na: www.mysterypress.cz s dodáním Českou poštou nebo službou PPL, případně si je můžete osobně vyzvednout v Praze – knihkupectví Fantasya, Šafaříkova ulice, v Ostravě – knihkupectví Matrix, Hollarova ulice, v Brně – knihkupectví Arrakis, Veveří ulice.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na facebooku a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář