Knižní novinky

Novinky na pultech knihkupectví – červenec 2016

Máme tu konec prvního prázdninového měsíce a s ním další nálož knižních novinek, které sebou můžete vzít například na svou srpnovou dovolenou. Jste fanouškem kriminálního žánru, románů nebo snad světa tajemna – u nás si vybere každý.

Novinky Euromedia Group

Louise Pennyová – Případy vrchního inspektora Gamache 4: Oživlý kámen
Zátiší, Vražedný chlad, Nejkrutější měsíc – pokud vám všechny tyto názvy něco říkají, potom jste jistě četli všechny 3 díly Případů vrchního inspektora Gamache a už jste se těšili na další. A ten přišel na trh s knihami právě nyní.

Léto vrcholí, vrchní inspektor quebecké Sureté Armand Gamache si jako každý rok připomíná s manželkou Reine-Marie výročí seznámení v Manoir Bellechasse, odlehlém luxusním hotýlku nedaleko Three Pines. Nejsou však sami. Sjela se sem také početná, bohatá a vážená rodina Finneyových, jejíž všichni členové jsou podle všeho tak trochu šílení. Rozkošný Manoir Bellechasse sice obklopuje ryzí příroda, je na něm však cosi nepřirozeného. Vedra se stupňují, dusivá vlhkost se blíží, na rodinnou sešlost přijíždějí nečekaní hosté… a letní bouře za sebou zanechá mrtvé tělo. Je na zkušeném Gamachovi, aby odhalil neproveditelnou vraždu, dlouho pohřbená tajemství i zášti pečlivě skryté za zdvořilými úsměvy. A také překonal sebe sama.

Najdete v Knižním klubu za cenu 379 Kč.

Laurence Rees – Osvětim – Nacisté a „konečné řešení“
Zajímá vás historie a zejména historie 2. světové války? Kniha významného britského historika Laurence Reese pojednává o nejkrutějším nacistickém zařízení, které se z koncentračního tábora pro polské politické vězně vyvinulo v místo největšího masového vraždění v dějinách, které bylo jádrem komplexního systému vyhlazování a místem plánované realizace „konečného řešení židovské otázky“. Je to příběh o brutalitě, odvaze, útěku a přežití, působivá výpověď o tom, jak k lidské tragédii takového rozměru vůbec mohlo dojít. Kniha Osvětim zkoumá mentalitu a motivace těch nacistů, kteří činili klíčová rozhodnutí: pachatelé hrůzných zločinů zde poprvé hovoří o svém jednání.

„Laurence Rees novým způsobem osvětluje, jak Osvětim vznikla a jak se vyvíjela v mezní místo hrůzy, v trvalý symbol nacistické krutosti.“ Profesor sir Ian Kershaw.

Vydává Universum. Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 299 Kč.
novinky_knihy_cervenec_2016_02
Cassandra Easonová – Dobré kouzlo na každý den
Máte spoustu nesplněných přání? Věříte v kouzla? A zkusili jste už nějaké? Máme pro vás na každý den jedno – pro zdraví, posílení sebevědomí, štěstí, lásku bohatství a další příjemné věci. Každý den, popřípadě když zrovna potřebujete dávku energie navíc, zbavit se stresu nebo trochu štěstí, si jednoduše vyberete kouzlo, které je pro vás v té chvíli nejvhodnější.

Žijeme ve spěchu a náš život jako by tvořila jen práce a starosti. Leckdy to vypadá, jako by v něm nic kouzelného nemělo místo. Jenže každodenní rutinu má provázet radost a také laskavá, přirozená magie. Ta významně působí na naše srdce i domovy a dovede účinně pomáhat! Když obohatíme svůj život patřičnými kouzly, možná se nestačíme divit, jak se potěšíme a jak rychle se splní mnohé, o čem sníme.

Vítejte ve světě kouzel!

Najdete v Knižním klubu za 299 Kč.

Novinky nakladatelství Brána

Alice Scarling – Lacrimosa – Rekviem pro Saschu
Sirotek, jeptiška, koketa, hudebnice, lovkyně upírů… to je Sascha. Po dětství prožitém v klášteře dospěla Sascha v osobnost, která si není jistá sama sebou a která ví, že jakékoliv selhání pro ni představuje smrtelné nebezpečí. Proto se obrní vůči vnějšímu světu a podvědomě hledá nějakého „guru“, ovšem poznání je v ní samé… Má schopnost se dostat do těla toho, koho se dotkne. Myslí si, že s touto svojí schopností bude snadné se mstít za zpackaný život. Cesta ji ale povede k jinému poznání… Kniha Lacrimosa – Rekviem pro Saschu je naplněná silnou smyslností, prožitky z hudby i sexem. Trochu drsná a zároveň skrytě jemná, je v ní akčnost, nadpřirozenost, romantika i humor.

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_cervenec_2016_03
Christine Trent – Uloupené tělo
Po Dámě z popela, jedné z nejoblíbenějších knih nakladatelství Brána přichází na trh Uloupené tělo, pokračování příběhu Violet Morganové – Harperové.
Po upevnění své pověsti jako nejváženější majitelky pohřebního ústavu v Londýně se Violet Harperová rozhodla zužitkovat své znalosti v divočině amerického Západu. Avšak když její matka onemocní, je Violet i se svým manželem Samuelem povolána zpět do Anglie, kde jsou její schopnosti vyhledávané tak jako předtím. Dostane se jí pocty, aby připravila pohřeb pro Anthonyho Fairmonta, vikomta Raybourna, blízkého přítele královny Viktorie, který zemřel za podivných okolností – služby Violet však zatím nebudou zapotřebí, alespoň dokud se nenajde tělo, které záhadně zmizelo…

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Ružena Scherhauferová – Eminy slzy
Temperamentní Ema prožívá životní krizi. Její harmonické manželství naruší manželova nevěra. Tento úder přichází v ten nejnevhodnější čas, Ema zrovna slaví padesátku a překračuje tak jakousi pomyslnou čáru středního věku. Cítí se odkopnutá a nepotřebná, její samotu navíc znásobí nemoc její matky. Ema se o ni musí starat a začne se na ni citově upínat. V tomto těžkém období potkává bývalého spolužáka Evžena, čerstvého vdovce. Postupně se sbližují a začne se rodit krásný nový vztah. Ema začne být opět šťastná, ale najednou přijde matčino úmrtí, na pohřbu se objevuje manžel Adam a chce se vrátit…

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky nakladatelství Albatros

Clive Cussler – Tajemství Mayů
Další „povinná četba“ pro všechny fanoušky Clivea Cusslera je tu! Nové dobrodružství manželů a archeologů Sama a Remi Fargových nás zavede do džungle Střední Ameriky – na místo, kde kdysi sídlila bájná mayská civilizace. Naši hrdinové objeví artefakt nevyčíslitelné hodnoty, tzv. Mayský kodex – knihu, která ukrývá největší záhady původních domorodých obyvatel. Ale jak už to bývá, o tento unikátní objev usiluje i mocný protivník, jenž je ochoten učinit vše pro to, aby kodex získal do svého vlastnictví. Rozjíždí se tak závratně rychlý sled událostí, které donutí Sama i Remi sáhnout si až na dno svých sil, aby zachránili nejen sebe, ale i vzácné archeologické naleziště.

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 329 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Lev Grossman – Mágové: čarodějova země (třetí díl fantasy příběhu o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světě)
Quentina Coldwatera vyhnali z Filorie, ze země jeho dětských snů, a od té doby s ním skutečný svět pořádně zametá. Teď se stal pouhým dalším snaživcem, zachmuřeným a zoufalým, jenž se úporně pokouší vyšplhat po kluzkém svahu zpět ke světlu a teplu. Nemá co ztratit, a tak se vrací tam, kde všechno začalo – na střední školu kouzel v Brakebills. Ale své minulosti nemůže uniknout…

Mágové: čarodějova země je další z mistrně napsaných románů Lva Grossmana, kde se fantazie stává realitou a naopak.

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 399 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_cervenec_2016_04
Halina Pawlowská – Cesta za láskou (láskyplný cestopis po místech, kde se dá zapomenout na smutek)
S humorem sobě vlastním přichází Halina Pawlowská s optimistickými povídkami o lásce, o mužích, o bláznivých chvílích a o jídle taky.

Na Silvestra v roce 2016 jsem se rozhodla, že navzdory všemu budu šťastná! Že už nebudu jen čekat, plánovat a doufat. A tak jsem se vydala na cesty. A jela jsem na místa svých vzpomínek a i tam, kde jsem ještě nikdy předtím nebyla. A objela jsem nejen naši vlast, ale i půl zeměkoule. A všude jsem potkala zajímavé lidi, snědla jsem úžasné pochoutky a hledala jsem lásku. A našla jsem ji.

Jíst, meditovat, milovat – můžete tentokrát s Halinou!

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 269 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

text: redakce, partneři rubriky / foto: archiv, partneři rubriky

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář