Knižní novinky

Novinky na pultech knihkupectví – říjen 2016

Také pro měsíc říjen nakladatelé připravili pro své čtenáře mnoho nových titulů. Na své si přijdou příznivci detektivek, rodinných ság, postapokalyptických thrillerů i sci-fi. A tento měsíc poprvé vás seznámíme také s novinkami z oblasti audioknih, neboť právě ty se v poslední době těší velkému zájmu čtenářů, kterým tento způsob „čtení“ knihy vyhovuje. V dnešní uspěchané době totiž pro některé z nás není úplně jednoduché dostat se k četbě klasické knihy a tak si audioknihy pouštíme v autě nebo k práci.

Novinky nakladatelství Brána

Victoria Jones – Dům u ústí řeky
Tajuplná mohyla, opuštěná ruina a skryté rodinné tajemství. První román spisovatelky Victorie Jones nás zavádí do drsné krajiny Suffolku a ruiny jednoho tajemného panského domu. Iris dlouho čekala, že se bude moci osvědčit jako archeoložka, až konečně dostala příležitost. Má dohlížet na odkrývání anglosaské mohyly. Drsná krajina Suffolku ji fascinuje stejně jako ruina panského domu u ústí řeky. Proč jeho obyvatelé Hengist Hall opustili? V jedné zprávě o dávné vraždě najde jméno domu, při svém pátrání však narazí na zeď mlčení. Teprve její kolega Caleb jí pomůže příblížit se pravdě. A ta má větší spojitost s její rodinou, než by Iris považovala za možné…

Knihu Dům u ústí řeky koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Zuzana Zimmermannová – Sraz v kavárně Vídeň
Sraz v kavárně Vídeň je příběhem jednoho překvapivého zjištění, které znamenalo zklamání, ale i nový začátek. Dopis s fotkou nevlastního syna jí adresován není, ale Helena ho díky záměně obdrží. Adresát, Helenin manžel, má již delší dobu pomníček na hřbitově, kterého se vdova Helena Müllerová straní. Alkohol, problémy s nadváhou a výpověď z bytu ji uvěznily ve čtyřech stěnách. Nákupy jí obstarává bývalý kolega, občas telefonuje s příbuznými a ironicky komentuje pořady v televizi. Pohled na fotografii přivádí Helenu na novou cestu. Vlastní děti nemá, a tak je rozhodnutá seznámit se s utajeným manželovým potomkem osobně. I přes zlomeninu nohy, kterou v opilosti utrpěla, a hospitalizaci se nevzdává, usilovně trénuje chůzi o berlích, neboť jí došel další dopis od pana Neznámého: „Sraz v kavárně Vídeň“.

Knihu Sraz v kavárně Vídeň koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 279 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_rijen_2016_brana
Jan Žáček – Manipulátor
Kniha Manipulátor je až děsivým příběhem o tom, kam až lze manipulací dovést lidi. Ty, kteří nemají nic, a když náhle dostanou peníze, hrozí jim, že by zase mohli být chudí. To přece není možné! To si nezaslouží! Příběhem o spisovateli, jehož fantazie již přesáhla možnosti vnímání čtenářů. A nyní tvoří své poslední drama, tvoří ho v životě. Bez ohledu na cokoliv. I na to, že ho to možná bude stát život. Chce dovést lidi, s nimiž zachází jako s loutkami, na okraj propasti. A čekat, zda do ní skočí. Baví se tím a s chutí jejich zoufalství prožívá… Autor své přízračné drama napsal původně jako rozhlasovou hru, v níž hlavní roli vytvořil v jeho režii Rudolf Hrušínský.

Knihu Manipulátor koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 249 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky nakladatelství Albatros Media

Franck Thilliez – Syndrom E
Svezte se na nové vlně francouzské krimi s nejčtenějším francouzským krimi autorem Franckem Thilliezem. Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. A rozhodně není žádným příjemným osvěžením. Lucii Henebelleové, poručici z Lille, uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel. Prosí ji o pomoc, protože oslepl poté, co se podíval na anonymní krátký film z padesátých let, na který náhodně natrefil v pozůstalosti fanatického sběratele filmů. Komisař Franck Shark z Nanterre se zdvihne od svého stolu, za kterým vytváří psychologické profily vrahů, aby šel na sever Francie prozkoumat pět zmrzačených těl, které našly bagry stavební společnosti. Mrtvoly nelze identifikovat, nejenže nemají ruce, sadistický vrah jim vyloupl oči a ukradl mozky. Vyšetřování Lucie Hebelleové a komisaře Sharka spojí záhadný „syndrom E“. Při pátrání po jeho původu, projevech a následcích se francouzští policisté dostanou do výzkumné laboratoře neuromarketingu v Belgii, setkají se tváří v tvář s káhirskou chudobou a touhou žít co nejdůstojněji, jakož i s temnou minulostí kanadského sociálního systému. I to, co nevidíte, vás může zabít…

Knihu Syndrom E koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Lindy Woodhead – Pan Selfridge
Kdo by neznal úspěšný televizní seriál Pan Selfridge – tisíce, ba možná miliony žen u nás čekají na každé další pokračování příběhu rodiny Selfridgeových, jejich přátel, zaměstnanců obchodního domu Selfridges, ale také nepřátel, těch méně úspěšných, kteří nepřejí úspěch druhým. A právě kniha Lindy Woodhead se stala inspirací pro natočení tohoto seriálu. Život zakladatele známého obchodního domu Selfridges, který revolučním způsobem ovlivnil i naše nakupování, byl plný přepychu, krásných žen a hazardu. Harry Gordon Selfridge byl však také vizionář, který se podílel na zrodu moderní reklamy a koncepce dnešních obchodních domů. Rozpoznal potenciál konfekce a prosadil prodej dámské kosmetiky. Nezajímal se ale jen o módu a obchod, dokázal vždy vyhmátnout a podpořit všechno nové a progresivní, co doba přinášela. Především ale dovedl odhadnout, po čem ženy touží, a nabídnout jim to. Nechejte se svést!

Knihu Pan Selfridge koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_rijen_2016_albatros
Alexandra Brackenová – Pasažérka
Alexandra Brackenová, autorka mnoha bestsellerových titulů, přichází s novinkou, která bezesporu zaujme všechny milovníky schi-fi a tajemna. Ztratila vše, co znala a milovala… Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc jí začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bude muset cestovat nejen mnoho mil od domova, ale i do minulosti… Nepřátelské rody se ale nevzdávají a chtějí její moc!

„Je to… výsledek jistého vztahu některých lidí k časové ose. Trvá to už tisíce let. Nemáme na to stroj, pokud chceš vědět tohle. Funguje to daleko… přirozeněji. Děda to slovo sice nemá rád, ale je to něco jako kouzlo. Naši předkové ovládali jedinečnou schopnost využívat trhliny v tkanivu času a těmi proplout do jiné éry. Jsou to přirozené pukliny, jaké najdeš všude na světě. Vždycky existovaly a naše rodiny jimi vždycky uměly procházet. Vlastně je to jednoduché, ale snaž se to pochopit,“ zavrtěla se Sophia ve snaze najít pohodlnější pozici. „Průchod ze středověké Paříže vede třeba do Egypta za časů faraónů. Vejdeš do trhliny jako do každého jiného tunelu a můžeš procházet mezi vchody.“

Knihu Pasažérka koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 329 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky nakladatelství Host

Eric Rickstad – Tiché dívky (NY Times Bestseller, USA Today Bestseller)
V rámci akce Knihománie vyšel 19. října tento provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh, který si zamilují i čtenáři Iana Rankina, Joa Nesbøho či Grega Ilese. Když Frank Rath odevzdal odznak detektiva, myslel si, že už se vraždami nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Jednoho dne je však u silnice nalezeno opuštěné auto a zdá se, že jeho majitelka, krásná mladá dívka, zmizela beze stopy. Během vyšetřování Rath odhaluje nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy se záhadně ztrácejí jedna za druhou a policie se snaží přijít na to, co dívky spojuje. Ratha trápí vlastní násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v malých, zdánlivě idylických městečkách – a nikdo není v bezpečí.

Knihu Tiché dívky koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Ayşe Kulinová – Poslední vlak do Istanbulu
Mezinárodní bestseller oblíbené turecké autorky plný odvahy, lásky a dobrodružství – to je Poslední vlak do Istanbulu. Jako dcera jednoho z posledních osmanských pašů by Selva mohla získat srdce kteréhokoli muže v Ankaře. Temperamentní mladá kráska má však oči jen pro Rafaela Alfandariho, pohledného židovského mladíka z vážené lékařské rodiny. Navzdory nesouhlasu svých příbuzných se vezmou a odjedou do Paříže vybudovat si nový život. Po vpádu nacistů do Francie ovšem mladí manželé zjistí, že na ně čekají mnohem horší nástrahy než zatracení vlastními rodinami. Selvě jako muslimce sice nebezpečí odvlečení do koncentračního tábora nehrozí, ale odmítne se svého židovského manžela vzdát. Mladý pár využije plánu několika odvážných tureckých diplomatů, kteří chystají záchranu tureckých Židů žijících ve Francii. Selva a Rafael se společně se svým malým synkem vydávají na strastiplnou cestu vlakem do bezpečí: musejí projet válkou zmítaný kontinent, přejít nepřátelské linie a riskovat všechno v zoufalé snaze získat svobodu…

Knihu Poslední vlak do Istanbulu koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_rijen_2016_host
M. R. Carey – Všemi dary obdarovaná
V rámci akce Velký knižní čtvrtek vyšel 13. října postapokalyptický thriller Všemi dary obdarovaná, o kterém napsal The Guardian: „Ne každému spisovateli se podaří donutit vás k tomu, abyste měli rádi geniální desetileté nemrtvé dítě“. Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka, slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který děti hlídá jako dráb, Melanie nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to nejspíš nejde, když je základna obklopená zpustošenou krajinou, v níž stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci – kanibalská monstra, která při honu za lidským masem nic nezastaví. Když je základna napadena, podaří se Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy uchránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila? Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou…

Knihu Všemi dary obdarovaná koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Audioknihy – novinky vydavatelství One Hot Books

Klub rváčů
Stačí tři týdny beze spánku, aby se všechno změnilo v jeden veliký mimotělní zážitek. Doktor povídá: „Nespavost je jen symptom něčeho většího. Naslouchejte vlastnímu tělu.“ Lidi se mě pořád ptají, jestli znám Tylera Durdena. S Tylerem jsem začal bydlet proto, že většina aerolinek má takovou firemní strategii, co se vibrujících zavazadel týče. Tyler povídá, jasně, můžu se k němu nastěhovat, ale budu pro něj muset něco udělat: „Chci, abys mě praštil tak silně, jak dokážeš.“ Většina lidí je v klubu rváčů kvůli něčemu, čeho se bojí tolik, že se s tím nechtějí poprat. Po pár rvačkách je ten strach o dost menší. Tohle je tvůj život – a končí, minutu po minutě končí. Když se tomu dá dost času, klesne u každého šance na přežití k nule.

První pravidlo klubu rváčů: Nikdy nemluvit o klubu rváčů!
Druhé pravidlo klubu rváčů: Nikdy nemluvit o klubu rváčů!…

Audioknihu Klub rváčů si můžete pořídit buď na CD nosiči za cenu 299 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 269 Kč.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Stará sbírka bizarních fotografií. Existuje opravdu podivný sirotčinec pro děti se zvláštními schopnostmi, o němž Jacob jako malý slýchával? Teď je mu šestnáct a po rodinné tragédii se vydává na cestu, která mu umožní pochopit, kým vlastně je. Nezodpovězené otázky jej zavedou na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objeví rozpadající se trosky starého domu. Když bloumá opuštěnými chodbami, uvědomuje si, že jeho obyvatelé byli skutečně velmi neobvyklí. Co s nimi má společného? A mohli by být ještě naživu?

Audioknihu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti si můžete pořídit buď na CD nosiči za cenu 349 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.
novinky_knihy_rijen_2016_onehotbooks
Jsou světla, která nevidíme
Pulitzerova cena za rok 2015. Nejlepší kniha roku 2014 podle New York Times. Kniha roku 2014 u Washington Post, San Francisco Chronicle, Guardian, Seattle Times, Hudson Booksellers… Držitel ceny Nejlepší kniha roku 2014 na webu Goodreads v kategorii Historický román – to vše svědčí o kvalitách knihy Jsou světla, která nevidíme.

Dvě linie příběhu, dva malé osudy na pozadí velkých dějin, dva výteční interpreti – to je audiokniha, na kterou u nás netrpělivě čekaly tisíce lidí. Marie-Laure (Tereza Vilišová) prožívá navzdory své slepotě díky milujícímu otci šťastné dětství. Když však Paříž obsadí nacisté, oba prchají k samotářskému prastrýci do opevněného městečka Saint-Malo, kam s sebou možná přivezli také nebezpečné tajemství. // V německé hornické kolonii zatím vyrůstá sirotek Werner (David Matásek), jemuž talent a technická zručnost zajistí místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend. Přes pochybnosti ohledně panujících pořádků vloží své nadání do služeb války a při pátrání po nelegálních vysílačích se dostává i do Saint-Malo…

Audioknihu Jsou světla, která nevidíme si můžete pořídit buď na CD nosiči za cenu 369 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.

text: redakce, patrneři / foto: archiv, patrneři / komerční sdělení

Doporučené

1 komentář

  • Alena N. 02/11/2016 at 21.18

    Je skvělé, že zařazujete i audioknihy. Například pro nás jsou naprosto neocenitelné. Naše babička celý život strašně ráda četla, ale se zhoršujícím se zrakem to pro ní začíná být velmi obtížné. Audioknihy jsou tak skvělou možností, jak si nějakou tu knihu „přečíst“. Myslím, že takových lidí je mnoho a audioknihy jim alespoň trochu pomáhají se s tímto handicapem vyrovnat.

    Odpovědět

Přidat komentář