Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

Profici_radi_Paul_Mitchell_2016
Nejsou vaše vlasy takové, jaké byste je chtěli mít? Jsou suché nebo naopak mastné, těžko upravitelné? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky a Vaše vlasy budou takové, jaké si je přejete mít.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell přináší i v letošním roce vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.

Pro říjnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Ivona K., Brno, Marta Ž., Praha a Anna V., Černošice.

Ivona: Prosím o pomoc se splihlými vlasy. Mám vlasy dlouhé pod ramena, chodím pravidelně do salonu na střih, používám přípravky na zvětšení objemu a snad i kvalitní lak na vlasy, ale stejně, než se dopravím do práce, jsou vlasy splihlé, vůbec nedrží tvar. Je možné tomu používáním některého z vašich přípravků zabránit?
mitchell_poradna_rijen_02
Milá Ivono, děkujeme za dotaz. Je důležité používat přípravky, které vlasy nezatěžují a jsou speciálně určeny pro dodání objemu jemným vlasům. Značka Paul Mitchell® nabízí objemovou řadu Extra-Body pro jemné a slabé vlasy. Nejdříve sáhněte po šamponu Extra-Body Daily Shampoo® s obsahem panthenolu, který zajišťuje objem. Malé množství napěňte v dlaních, vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte. Poté naneste kondicionér Extra-Body Daily Rinse® a opláchněte. Důležité rovněž je nenechávat vlasy volně uschnout, ale vyfoukat přes kulatý kartáč. Před foukáním naneste na umyté, vlhké vlasy objemový gel Extra-Body Sculpting Gel®, který podporuje objem, vnáší do účesu plnost a dodává flexibilní zpevnění, aniž by vlasy slepoval.

Marta: Prosím radu – mám dlouhé – do poloviny zad – vlasy, které jsou ale už několik let těžko upravitelné tak, aby účes vydržel. Jakmile se trochu zpotím nebo je venku vlhko, okamžitě se kroutí, krepatí, nevypadají dobře. Vydrží pouze v případě, že je ráno vyžehlím, to ale nechci dělat denně. Má vaše značka v nabídce něco, co brání tomuto efektu? Pomohlo by třeba vlasy po ranní úpravě přelakovat?
mitchell_poradna_rijen_03
Milá Marto, dlouhé vlasy jsou všeobecně náročnější na úpravu. Aby vypadaly hezky po celý den, vyzkoušejte produkty z řady Smoothing pro nepoddajné vlasy. Tato řada obsahuje Super skinny® Complex, který vypuzuje vodu z vlasů a zkracuje tak dobu vysoušení. Správná péče začíná již při mytí vlasů. Šampon Super Skinny® Daily Shampoo nepoddajné vlasy čistí, zjemňuje a usnadňuje jejich kontrolu. Malé množství napěňte v dlaních, vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte. Pokračujte nanesením malého množství kondicionéru Super Skinny® Daily Treatment, nechte krátce působit a opláchněte. Uhlazující balzám Super Skinny® Relaxing Balm™ obsahuje složky odolné vůči vlhkosti, které tak umožňují dlouhotrvající styling za každého počasí. V dlaních rozetřete 2-4 dávky z dávkovače, naneste na vlhké vlasy a upravte do požadovaného účesu. Před žehlením a jakoukoliv jinou tepelnou úpravou nastříkejte na suché vlasy termoochranný sprej Hot Off The Press® z řady Express Style, který zabraňuje frizzu, dodává pružnou fixaci a zaručuje dlouhou trvanlivost stylingu. Dá se použít i při závěrečné úpravě na hotový účes.

Anna: Dotaz do poradny Paul Mitchell: Dobrý den, prosím o radu, zda je možné napravit škodu, která se udála zřejmě v souvislosti s razantní změnou barvy vlasů. Před třemi lety jsem přešla z tmavě hnědé, až černé vlasy na tmavě medovou barvu. Vlasy jsou teď vysušené, konce pár týdnů po střihání roztřepené, celkově se mi zdají takové potrhané – nevím, jak lépe to popsat. Myslíte, že to může být tou změnou? Že byla třeba provedena příliš rychle, ne zcela odborně? Lze dát ještě vlasy do pořádku? Za odpověď budu velmi vděčná.

paul_mitchell_poradna_08_02Milá Anno, změna barvy vlasů vždy představuje určitý zásah do jejich kvality, kterému lze ale předejít používáním profesionální vlasové kosmetiky. Pro oslabené, poškozené vlasy má Paul Mitchell® ve svém arzenálu řadu Strength, jejíž Super Strong® Complex vlasy posiluje až o 50 %, obnovuje je zevnitř ven, chrání před budoucím poškozením a ztrátou vlhkosti. Při mytí vlasů sáhněte po šamponu Super Strong® Daily Shampoo, který vlasy šetrně čistí a obnovuje je v místech poškození . Vmasírujte jej do vlhkých vlasů a opláchněte. Poté aplikujte kondicionér Super Strong® Daily Conditioner. Nakonec na umyté, vlhké vlasy nastříkejte kúru Super Strong® Liquid Treatment™ a vlasy rovnoměrně pročesejte. Tato kúra ve spreji regeneruje vlasy zevnitř ven a pomáhá zacelit roztřepené konečky. Při každodenním používání vlasy posílí až o 60 %. Při pravidelném používání těchto přípravků budou vlasy jako nové.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

2 komentářů

  • Marta 06/11/2016 at 6.15

    Dobrý den, mnohokrát děkuji za doporučení i výrobky, těším se, až to zítra ráno vyzkouším, vypadá to skvěle. Přeji hodně zákazníků a úspěchů. MŽ.

    Odpovědět

  • Anna 27/11/2016 at 18.58

    Opravdu úžasná kosmetika, všem ženám doporučuji vyzkoušet! Popravdě bych nevěřila, že ten rozdíl může být tak markantní.

    Odpovědět

Přidat komentář