Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

profici_radi_paul_mitchell_2017
Nejsou vaše vlasy takové, jaké byste je chtěli mít? Jsou suché nebo naopak mastné, těžko upravitelné, rychle ztrácení svůj objem a tvar? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky a Vaše vlasy budou takové, jaké si je přejete mít.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell vám už třetím rokem přináší vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.
Pro dubnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Edita P., Brno, Petra M., Praha, Pavlína Ř., Uhlířské Janovice a zaměříme se v ní na možné změny ve struktuře vlasů po čtyřicítce, na péči o vlasy u moře a na péči o vlasy s melíry.

Edita: Tímto prosím o radu profesionálního kadeřníka: Mám dlouhé vlasy, skoro do pasu, které zhruba 20 let barvím. Po čtyřicítce začínám pozorovat změny ve struktuře – vlasy nejsou už tak hladké a lesklé, zdají se mi takové šupinaté – nevím jak to lépe popsat :-( Je to běžný jev v tomto věku, nebo ho lze ještě napravit používáním nějakých speciálních kosmetických produktů? Zkoušela jsem šampon a kondicionér na olejové bázi (doporučený v salonu), ale nezdá se mi, že by to nějak pomohlo.
paul_mitchell_poradna_duben_2017_02
Milá Edito, děkujeme za dotaz. Dle Vašeho popisu vlasům chybí hydratace a potřebují posílit. Doporučujeme sáhnout po šamponu a kondicionéru z hydratační řady Moisture s obsahem Instant Moisture® Complex, který vlasy hydratuje, posiluje a obsažený panthenol jim dodává plnost a regeneruje je zevnitř ven. Šampon Instant Moisture® Daily Shampoo rovněž chrání barvu. Malé množství napěňte v dlaních a vmasírujte do vlhkých vlasů, poté opláchněte. Pokračujte nanesením malého množství kondicionéru Instant Moisture® Daily Treatment do délek a konečků vlhkých vlasů s následným opláchnutím. Kondicionér hydratuje, dodává lesk a posiluje šupinatou vrstvu vlasů. Na závěr nastříkejte na umyté, vlhké vlasy kúru ve spreji Super Strong® Liquid Treatment™ z posilující řady Strength, vlasy pročesejte a neoplachujte. Výsledkem při každodenním používání budou posílené, hebké a zdravě vypadající vlasy.

Petra: Dobrý den, v květnu se chystáme k moři a pokaždé, když se vrátím z dovolené, jsou moje vlasy vysušené, barva vybledlá, poměrně dlouho je dávám dohromady, a to se velmi snažím chránit je před sluncem a hlavně slanou vodou. Máte pro mě nějakou radu, jak nejlépe o vlasy u moře pečovat?
paul_mitchell_poradna_duben_2017_04
Dobrý den, Petro. Vlasy potřebují v létě speciální péči s vyšším UV filtrem. Kromě profesionálních přípravků doporučujeme také nosit pokrývku hlavy – klobouky jsou teď IN :-)
Ochranu barvy před sluncem, UVA a UVB zářením poskytují produkty z řady Color Care. Šampon Color Protect® Daily Shampoo vlasy navíc hydratuje a dodává jim lesk. Malé množství napěňte v dlaních, vetřete do vlhkých vlasů a opláchněte. Poté vmasírujte malé množství kondicionéru Color Protect® Daily Conditioner a opláchněte. Kondicionér díky výtažkům ze slunečnice chrání barvu vlasů před vyblednutím. Závěrem použijte bezoplachovou kúru ve spreji Color Protect® Locking Spray, která prodlužuje trvanlivost barvy, zvyšuje lesk vlasů a chrání je před UV zářením. Produkt nastříkejte na umyté, vlhké vlasy a rovnoměrně je pročesejte.

Pavlína:Dotaz do poradny Paul Mitchell: Mám – tedy měla jsem – přirozeně blond vlasy. Asi před 6ti lety jsem se nechala zlákat na melíry. Chodím na ně stále k jedné a té samé kadeřnici, která tvrdí, že používá stále stejné prostředky i následnou péči, mé vlasy se ale poslední rok, dva výrazně zhoršují. Nevím, čím by to mohlo být – neprodělala jsem žádnou nemoc, neberu žádné léky, o vlasy pečuji stále stejně. Mohl by i toto být problém. Potřebují vlasy třeba po 35 roku věku změnu – jinou kosmetiku, větší péči, silnější výživu?
paul_mitchell_poradna_duben_2017_03
Milá Pavlíno, stává se, že namáhání vlasů opakovanými melíry může vést ke zhoršení jejich kvality. Proto je velmi důležité používat speciální přípravky pro zesvětlované vlasy.
Vyzkoušejte řadu Blonde s exkluzivními KerActive proteiny a oleosomy z bodlákového oleje, které zásobují vlas vlhkostí, pomáhají jej regenerovat směrem zevnitř ven a uzavírají kutikulu. Výsledkem jsou pak lesklé, silné a zdravě vypadající vlasy. Bezsulfátový šampon Forever Blonde® Shampoo speciálně určený pro zesvětlené a melírované vlasy vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte. Pro zintenzivnění blond melírů naneste kondicionér Forever Blonde® Conditioner, vlasy pročesejte a opláchněte. Tento rituál uzavřete nanesením bezoplachové regenerační a posilující kúry ve spreji Forever Blonde® Dramatic Repair® na ručníkem vysušené vlasy a pročesejte.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

2 komentářů

  • Petra 05/05/2017 at 22.21

    Strašně moc děkuji za kosmetiku na dovolenou. Věřím, že letos mé vlasy nedostanu tolik zabrat :-) Navíc mám obrovskou radost 😀 Díky, díky, díky, věrná čtenářka Péťa.

    Odpovědět

  • Pavlína 21/06/2017 at 6.37

    Lepší kosmetiku na vlasy jsem ještě neměla a určitě už ji nebudu měnit. Děkuji vám i firmě Paul Mitchell za příležitost tuto kosmetiku vyzkouset.

    Odpovědět

Přidat komentář