Zdraví

S pomerančovou aromaterapií k lepší náladě

Míváte špatnou náladu? Trpíte stavy úzkosti? Jste často bez energie? Zkuste pomerančovou aromaterapii.

Pomerančový esenciální olej je známý zejména pro své osvěžující a povznášející vlastnosti. Díky své univerzálnosti a krásné povznášející vůni je jedním z nejpopulárnějších éterických olejů využívaných v aromaterapii a při relaxačních masážích.

Sladká vůně pomerančové silice zklidňuje mysl, pomáhá zbavit se stresu, hněvu a depresí, má relaxační účinky, probouzí příjemné myšlenky, vytváří klidnou atmosféru.
aromaterapie_pomeranc_02
Pomerančový olej je běžně terapeuty využíván při léčbě úzkostí, a to jak u dospělých, tak i u dětí. Použit může být také jako tonikum pro uklidnění bolesti hlavy.

Na rozdíl od jiných esenciálních olejů se ten pomerančový nezískává parní destilací, nýbrž lisováním za studena ze slupky pomeranče.

Několik kapek pomerančového esenciálního oleje můžete přidat do své koupele, do svého oblíbeného sprchového gelu či tělového mléka, do aroma lampy, nebo ho použít při pravidelné masáži.

O použití a dávkování esenciálních olejů se vždy raději poraďte se svým lékařem. Některé nejsou vhodné pro těhotné ženy, jiné pro alergiky nebo lidi s jinými zdravotními obtížemi.

text: redakce / foto: dreamstime, bigstock

Doporučené

Přidat komentář