Zdraví

8 důvodů, proč milovat mango

Mango není jenom sladké a velmi chutné ovoce, je také až neuvěřitelně zdravé. Je plné základních živin a vitamínů, tělu poskytuje velké množství zdravotních výhod. Mango můžete jíst čerstvé, použít ho do mnoha studených i teplých jídel, můžete ho i smažit. Zahrnout ho tedy do svého jídelníčku není nic těžkého.

Mango a imunitní systém
Potřebujete posílit svůj imunitní systém? Zkuste zahrnout mango do svého každodenního jídelníčku. Mango obsahuje velké množství vitamínu A, jenž je silným antioxidantem, který pomáhá chránit tělo před poškozením volnými radikály a bohaté je též na vitamín C, jenž je při posilování fungování imunitního systému velmi účinný.

Mango a mozkové funkce
Díky vysokému obsahu vitamínu B6, který je nezbytný pro správné fungování nervového systému a funkcí mozku, a také glutaminu – důležité neesenciální biogenní aminokyselině, která pomáhá zlepšit koncentraci a paměť, je mango skvělou volbou pro dlouhodobé zachování zdraví mozku.

Mango a zrak
Díky vysokému obsahu vitamínu A může pravidelná konzumace manga pomoci i vašemu zraku.
8_duvodu_proc_mango_02
Mango a játra
Pravidelná konzumace manga může pomoci ochránit i vaše játra. Silné antioxidanty v mangu totiž pomáhají čistit játra od škodlivých toxinů a tak je udržet zdravá.

Mango a cholesterol
Další z řady zdravotních výhod, které pravidelná konzumace manga nabízí, je snižování hladiny cholesterolu. Mango má vysoký obsah vlákniny a pektinu, které právě takovémuto snižování cholesterolu v krvi pomáhají.

Mango a trávicí systém
Mango se pro vás může stát také vynikajícím prostředkem ke zlepšení trávení. Je vynikajícím zdrojem vlákniny (jedno mango zajistí asi 20% potřebné denní dávky vlákniny) a draslíku, jehož nedostatek v těle může způsobit nerovnováhu tekutin v těle, která může mít potažmo za následek například zácpu.

Mango a kůže
Zařadíte-li mango do svého denního stravovacího režimu, velmi brzy se to může projevit i na vaší pokožce. Pleť bude zdravější a jasnější. Plátky manga pak můžete použít také jako čistič pórů a hydratační prostředek pro pokožku obličeje. S pomocí jogurtu a medu si z něj můžete připravit také nenahraditelnou masku pro projasnění pleti.
8_duvodu_proc_mango_03
Mango a hubnutí
Pokud byste rádi shodili pár nadbytečných kil a chtěli udržet svou nově získanou váhu pod kontrolou, určitě byste měli začít uvažovat o mangu jako o prostředku k dosažení cíle. Již mnohé studie prokázaly, že konzumace manga (se slupkou) může pomoci kontrolovat přibývání na váze. Extrakty nalezené ve slupce totiž dokážou zabránit rozvoji tukových buněk.

text: redakce / foto: bigstock, archiv

Doporučené

Přidat komentář