Soutěže

Sabaa Tahirová – Jiskra v popelu

Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je 456 stránková epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši.

Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou.

Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.

Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

Sabaa Tahirová
Vyrostla v rodinném motelu v Mohavské poušti v Kalifornii. Čas trávila hltáním fantasy románů, plundrováním bratrovy sbírky komiksů a marnými pokusy o hru na kytaru. Vystudovala Kalifornskou univerzitu v Los Angeles a pracovala v deníku Washington Post. Se svou rodinou žije nedaleko San Franciska. Román Jiskra v popelu (2015) začala psát během nočních směn, když pracovala jako editorka. Kniha vychází ve dvaatřiceti zemích a dostala se na žebřícek bestsellerů New York Times. Filmová práva zakoupila americká společnost Paramount, na koprodukci se bude podílet autorčin bratr Haroon Saleem (producent filmu Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka) a Mark Johnson (producent série Letopisy Narnie, filmu Rain Mannebo Zápisník jedné lásky).
soutez_host_tahirova_jiskra_v_popelu_02
Soutěž: Odpovězte správně na otázku a staňte se jedním ze tří výherců knihy Jiskra v popelu v hodnotě 349 Kč.

Soutěžní otázka: Jaký název zvolila autorka pro první část knihy?

a) Laila

b) Elias

c) Nájezd

Nápovědu najdete na stránce: www.nakladatelstvi.hostbrno.cz

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 1. 3. 2016, do předmětu uveďte JISKRA V POPELU. Tři autoři správné odpovědi od nás obdrží tuto knihu.

Pokud se vám knihu nepodaří získat v soutěži, můžete ji zakoupit na www.nakladatelstvi.hostbrno.cz

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na facebooku a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář