Cestování

Tip na výlet pro celou rodinu: Poznejte podzimní Barcelonu

Máte chuť si vyrazit někam za kulturou a sluncem, užívat si nákupů, památek a nechat se vtáhnout do atmosféry živého, pulsujícího města? Tak se vydejte do Barcelony a poznejte její podzimní kouzlo! Kulturního vyžití má dost pro celou rodinu a kromě toho neutratíte tolik jako v letní sezóně.

Provětrejte šatník
Španělsko a obzvlášť Barcelona se pyšní osobitou módou, na kterou nejsme v Česku zvyklí. Španělé i Španělky se o svůj vzhled pečlivě starají a nebojí se kombinovat a nosit výrazné barvy. Džínovina a květinové a geometrické vzory dominují podzimním trendům, takže můžete prohrábnout dno skříně a vybrat si pestrou halenku či tričko k oblíbeným džínům. A jelikož je podzimní Barcelona sice slunečná s teplotami kolem 18-20 stupňů, na večer už bývá chladno a proto si nezapomeňte přibalit lehké podzimní sáčko.
barcelona_tipy_na_vylet_03
Vyrazte na nákupy
Nejvíce obchodů s cenově dostupným oblečením nabízí ulice Avinguda del Portal de l´Angel a přilehlé okolí. Zde kromě klasických značek s oblečením, které jsou dostupné i u nás, najdeme i značky typicky španělské, jako je například Blanco, které má velmi zdařilou podzimní kolekci. Pokud chcete mít všechno hezky na jednom místě, vydejte se do obchodních domů El Corte Inglés a nebo třeba do centra Diagonal Mar, které je opravdu obrovské.

Kam s rodinou?
Barcelona se pyšní skvostnou architekturou, která vám vyrazí dech. Návštěva proslulého chrámu Sagrada Familia vám trochu potrápí peněženku, ale určitě to stojí za to. Nádherné jsou i další stavby Antonia Gaudího, jako je třeba Casa Batlló nebo La Pedrera. Nejkrásnější je však park Güell, který hýří barvami a rozhodně se bude líbit i dětem. Nicméně centrum města je krásné samo o sobě a procházka po náměstí Plaça de Catalunya, bulváru Las Ramblas či po gotické čtvrti Barri Gòtic vás naladí do té správné atmosféry.
barcelona_tipy_na_vylet_04
Jen tak relaxujte
Vžijte se do těla Španělů a za ničím se nehoňte. Při prohlídce města se zastavte a dejte si kávu v některé z proslulých terásek a vyzkoušejte polední menu v restauraci dle vašeho výběru. Je však nutné mít na paměti, že ve Španělsku se neobědvá dříve než mezi druhou a třetí hodinou! Menu se většinou skládá ze dvou menších jídel a dezertu. Vyzkoušejte tradiční paellu, nebo tortilla de patatas, což je koláč z brambor, cibule a vajec. Porce jsou však obrovské a po jídle budete určitě potřebovat siestu. Třeba u moře. I když už není počasí na koupání, rozjímat chvilku na pláži je zkrátka perfektní relax. Na nejbližší pláž Barceloneta dojedete bez problému metrem linkou L4 z centra.
barcelona_tipy_na_vylet_02
Leťte levně
Pokud chcete doopravdy ušetřit, leťte z Bratislavy do Girony, letenka vás vyjde na pár korun a v Gironě pouze nasednete na autobus, který vás během hodiny do ráje architektury a módy doveze. Ubytování je na podzim o něco levnější než v zimě, i tak je ale potřeba dobře vybírat. Nejlevněji vyjdou ubytovny, ve kterých se dá přespat v přepočtu za 10 euro za noc. Levné nabídky se však dají najít i přes ubytovací službu Airbnb a pro ty odvážnější třeba i přes Couchsurfing.

text: redakce / foto: archiv

Doporučené

Přidat komentář