Soutěže

7 let v Bradavicích+ aneb soutěž o komplet knih o Harrym Potterovi

Harryho Pottera vám určitě nemusíme dlouze představovat. Tenhle kluk s brýlemi, který se ve svých jedenácti letech stal jako mávnutím kouzelného proutku studentem prestižní Školy čar a kouzel v Bradavicích si rázem podmanil svět dětí i dospělých na celém světě. Od vydání první knihy o čarodějnickém učni – Harry Potter a Kámen mudrců – pak všichni netrpělivě čekali na další a další pokračování.

A my dnes uděláme radost jednomu z vás. Jeden z vás může totiž v naší dnešní soutěži získat nejen komplet všech sedmi knih o Harrym Potterovi v dárkovém balení, ale také osmé pokračování s názvem Harry Potter a Prokleté dítě, jenž je napsáno Jackem Thornem jako divadelní hra podle nového příběhu J.K. Rowlingové.

Na jaké knihy se tedy výherce může těšit?

Harry Potter a Kámen mudrců
První kniha sedmidílné série. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem…

Harry Potter a Tajemná komnata
Druhá kniha sedmidílné série. Prázdniny po prvním roce v Bradavicích byly u strýce a tety k nevydržení. Chovali se k Harrymu tak hrozně, že se nemohl dočkat návratu do Školy čar a kouzel. Jenže těsně před odjezdem Harryho varuje podivné stvoření – skřítek Dobby. Když se prý do školy vrátí, stane se katastrofa! V druhé knížce se Harry, Ron a Hermiona vracejí po prázdninách do Bradavic a doufají, že nový školní rok bude už klidný. Ale ouha, Harry začne znenadání slyšet hlasy, jež neslyší nikdo jiný, a po stěnách se objevují výhrůžné nápisy. Po mnoha letech kdosi otevřel skrytou Tajemnou komnatu, z níž vychází neviditelný nepřítel, a po chodbách bradavického hradu, kde škola sídlí, zůstávají ležet bezduchá těla studentů. Kdo je pachatelem těchto hrůz? Podezření padne přičiněním Malfoye a zmijozelských na Harryho, a když je navíc po nesčetných piklech odstaven moudrý ředitel školy Albus Brumbál, musí Harry sám čelit nepřátelským úkladům. Přitom se mu daří pronikat i do dávno zapomenutých tajemství a v závěrečném kouzelnickém souboji na život a na smrt se potřetí utkává se svým odvěkým nepřítelem.

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
Třetí kniha sedmidílné série. Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.

Harry Potter a Ohnivý pohár
Čtvrtá kniha sedmidílné série. Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje.

Harry Potter a Fénixův řád
Pátá kniha sedmidílné série. Pátý díl příběhů mladého čarodějnického učně Harryho Pottera a jeho věrných kamarádů Rona a Hermiony. Napětím a nervozitou byly poznamenány už prázdniny a hned od začátku pátého ročníku přichází jeden otřes za druhým: na bradavické škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným změnám a atmosféra strachu houstne každým dnem víc a víc. Nerozlučná trojice přátel však přesto dokáže kolem sebe soustředit dost studentů, kteří nebudou chtít se založenýma rukama čekat, až je zlo zahubí. To, co zažijí, už nejsou jen neškodná dobrodružství!

Harry Potter a Princ dvojí krve
Šestá kniha sedmidílné série. Jak naznačuje závěr pátého dílu Harry Potter a Fénixův řád, o napínavé dobrodružství nebude nouze. Jedna z hlavních postav bude zavražděna a moc Lorda Voldemorta nadále stoupá…

Harry Potter a Relikvie smrti
Potterovská fantasy-sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu přátel.

Harry Potter a Prokleté dítě
Osmé pokračování příběhu o Harrym Potterovi. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
harry_potter_komplet_albatros_02
Soutěž: Odpovězte na jednoduchou otázku a získejte možnost vyhrát kolekci knih o Harrym Potterovi, včetně novinky Harry Potter a Prokleté dítě od nakladatelství Albatros Media.

Soutěžní otázka: Které z dílů Harryho Pottera se dočkaly také svého ilustrovaného vydání a můžete je spolu s dalšími knihami zakoupit na stránkách Albatros Media?

a) Harry Potter a Fénixův řád + Harry Potter a Ohnivý pohár

b) Harry Potter a Princ dvojí krve + Harry Potter a Relikvie smrti

c) Harry Potter a Kámen mudrců + Harry Potter a Tajemná komnata

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránce www.albatrosmedia.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 25. 10. 2016, do předmětu uveďte HARRY POTTER. Jeden autor správné odpovědi obdrží sadu knih o Harrym Potterovi od Albatros Media.

Pokud se vám knihy nepodaří získat v soutěži, můžete je spolu s dalšími zakoupit na www.albatrosmedia.cz.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na facebooku a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář