Beauty

Pořiďte si zdravé a krásné vlasy, odolné vůči vnějším vlivům

Nadměrné vypadávání vlasů trápí velké procento populace a příčiny jsou mnohdy tam, kde byste je nehledali. Často se mluví o genetických dispozicích, na vině však spíše bývá náš životní styl, hormonální nerovnováha a civilizační vlivy.

Co všechno se podepisuje na kvalitě vlasů
Stres, prodělané nemoci, vlivy životního prostředí, špatná strava, kouření, nedostatek určitých vitamínů, časté mytí nevhodnou kosmetikou pro typ vlasů, používání zatěžujících stylingových přípravků, fénování horkým vzduchem, žehlení vlasů, časté stahování vlasů do ohonů či drdolů, splétání do copů, UV záření, drastické diety, ale i užívání hormonální antikoncepce. To všechno může mít za následek úbytek vlasů.

Řešení existuje
Existuje celá řada aminokyselin, které umí posílit vlasové kořínky a zpomalit vypadávání vlasů, jednou z nich je L-arginin (aktivní forma argininu). Rozhodující pro růst vlasů je oxid dusnatý a právě L-arginin zvyšuje hladinu tohoto oxidu v těle.
vlasy_arginin_02
Zdroje argininu pro naše tělo
Zdrojem argininu pro naše tělo mohou být například arašídy, mandle, para ořechy, kešu oříšky, pekanové ořechy nebo vlašské ořechy. Bohatá na arginin jsou též slunečnicová semena, hnědá rýže, pohanka, kukuřice, kokos, rozinky, čokoláda, hovězí maso a drůbež, ryby a mléčné výrobky.

Zdrojem argininu pro vlasy mohou být i různé kosmetické přípravky
Síla vlasů závisí zejména na jejich koříncích. Použití kvalitních kosmetických přípravků s argininem zajistí lepší prokrvení vlasové pokožky, stimuluje růst a zpomaluje vypadávání vlasů. Vlasy rostou rychleji, jsou silnější a odolnější vůči vnějším vlivům. Kosmetické přípravky s argininem (šampony, kondicionéry, masky) stimulují zdravý vlasový růst a regeneraci, řídnoucím vlasům dodávají objem a plnost. Vlasy jsou po jejich použití znatelně hustší, silnější, objemnější a na první pohled zdravější.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář