Bydlení

Zařizujeme obývací pokoj: Užitný prostor nabídne i minimalistické pojetí

Uvažujete o novém obývacím pokoji anebo komplexním přestavění toho stávajícího? Pokud ano, měli byste mít rozmyšleno, jak bude celý interiér této důležité místnosti vypadat. Dnes jsou fakticky nejmodernější minimalistická pojetí vyznačující se především minimálním množstvím zařizovacích předmětů, jež mají také poněkud úsporné rozměry. Ano, takovéto vybavení obýváku může být vkusné a praktické. I menší nábytek totiž nakonec dokáže nabídnout dostatek potřebného místa pro uložení různých věcí. Co všechno si tedy pořídit a nač myslet? Čtěte dál, poradíme vám.
bydleni
Kvalitní sedací souprava jako základ
Nač myslí lidé při zařizování obývacího pokoje jako první? Samozřejmě na sedací soupravu. Vždyť právě na ní budou sedět návštěvy a hovět si budete i vy samotní třeba při sledování nějakých zajímavých televizních pořadů. Optimální je koupit model, který bude mít stabilní konstrukci, nejlépe vyztuženou kovem, a silný potah. Někdo volí i luxusní kůži. Ta je ovšem náchylná k mechanickému poškození. Nezapomínejte ani na úložný prostor. I zdánlivě menší sedačky mohou nabízet ve svých útrobách dostatek potřebného místa. Výborné jsou v tomto ohledu třeba sedací soupravy Atan.

Elegantní obývací stěna
Doby velkých stěn kopírujících téměř jednu celou stěnu jsou již naštěstí dávno pryč. Dnes postačí jenom několik vkusně laděných skříněk, které se rozmístí do prostoru dle potřeby. Výběr obývací stěny přitom není nijak omezený. Jen si ji buď sestavíte sami z několika kousků, nebo se bude jednat o mnohem menší model.
bydleni3
Doplňky volte spíše minimálně
Určitě není od věci popřemýšlet také nad doplňky. Optimální jsou zejména police, a to klidně i v několikanásobném provedení. Obývací pokoj můžete vybavit fototapetami anebo jinými zdánlivě drobnými dekoračními předměty. V eshopu atan.cz jich najdete, stejně jako i různého nábytku, obrovské množství.

Zdroj: ATAN nábytek s.r.o / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář