Beauty

Nedovolte zimě zničit vaše vlasy

Studený vítr, déšť a sníh mohou mít neblahý vliv na kvalitu vašich vlasů. Stejně jako naše kůže i vlasy reagují na změnu počasí a přechody z vytopených místností do chladného venkovního prostředí. Mají tendenci kudrnatět a poletovat, vlivem větru a chladu pak vysychají, třepí se a lámou. A jak jistě všichni víme, jediným lékem na roztřepené konečky jsou nůžky. Aby vaše vlasy přežily zimu s co nejmenšími následky a vy nevypadala jako Medusa, přinášíme několik tipů jak o ně v tomto období pečovat. Nedovolte zimnímu počasí zlomit vaše vlasy.

Mytí vlasů
Dbejte na to, abyste si vlasy myla ve vlažné vodě, nepoužívejte k této proceduře příliš teplou až horkou vodu. Horká voda může vaše vlasy ještě více vysušit. Nepoužívejte příliš často šampon. Potřebujete-li vlasy mýt každý den (z důvodu jejich neupravitelnosti), stačí je pouze opláchnout a použít kondicionér. Příliš časté používání šamponu může vysušit pokožku hlavy a také vlasy. Nemyjte své vlasy těšně před odchodem do venkovního prostředí. Ujistěte se, než půjdete ven do zimy, že jsou vaše vlasy zcela suché.

Fény, kulmy, žehličky
Vyhněte se co nejčastěji použití stylingových nástrojů jako jsou fény, žehličky, kulmy, které pracují na principu tepla – nemůžete-li nechat vlasy volně uschnout, volte raději k vysoušení studený vzduch fénu. Vysoušení bude sice trvat déle, ale vaše vlasy vám poděkují. Místo kulmy zkuste v zimě praktikovat například natáčení vlasů na papiloty nebo natáčky. Pokud se neobejdete bez žehličky, používejte kosmetické přípravky, které vlasy chrání před horkem tepelných zařízení.
pece_o_vlasy_v_zime_02
Přípravky na vlasy
Používejte hutnější přípravky na vlasy (vyživující šampon a kondicionér) a jednou za týden až 10 dní je hloubkově zregenerujte (hydratační nebo výživná maska na vlasy). Pravidelná hloubková regenerace je v zimním období nezbytná, ať už máte jakýkoliv typ vlasů. Obnovit vlhkost a vrátit vlasům život pomohou lehké vlasové oleje. Investovat se vyplatí také do zvlhčovačů vlasů – dodají vašim vlasům tolik potřebnou vlhkost a ty pak nebudou mít potřebu nasávat ji z venkovního prostředí.

Mějte hlavu v teple a vlasy v bezpečí
Chraňte pokožku hlavy a vlasy nějakou pokrývkou, ať už to bude šál, baret nebo kulich. Ochrání vaše vlasy a hlavu před studeným větrem, mrazem, sněhem nebo deštěm.

Střih
V zimním období je velmi důležité každých 6 až 8 týdnů zastřihnout konečky vlasů, výrazně tak snížíte šanci na jejich roztřepení.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář