Beauty

5 triků, které vám pomůžou do plavek

Blíží se čas, kdy začínáme přemýšlet o destinaci pro svou letošní dovolenou a také o tom, jaké si sebou vezmeme plavky. Mnohé z nás zjistí, že pokud nechtějí vyrazit do obchodu a pořídit si plavky o číslo větší, než jsme měly na loňské dovolené, budeme muset začít dělat něco se svým tělem. Dnes vám přinášíme několik triků, které můžete používat po celý rok a tento problém neřešit.
triky_do_plavek_03
Úklid laskomin
Máte na pracovním stole i nočním stolku stále připravenou nějakou tu dobrotu ke kávě, čaji nebo k večernímu pořadu? Zbavte se jich. Uložte je do spíže nebo skříňky pro takové potraviny určené, nebudete-li je mít stále na očích, nebudou vás tolik lákat a v případě chuti na „něco“ sáhnete třeba po jablku nebo paprice.

Organizace lednice
Je dokázáno, že pravděpodobnost, že v lednici sáhnete po tom, co je vidět nejdříve, je třikrát větší, než že v ní budete něco hledat. Věnujte tedy pozornost tomu, kam co dáváte. Do horních polic a dozadu dejte kalorické potraviny, smetanu a sladké nápoje a do police v úrovni očí a na přední místa uložte nízkokalorické potraviny, jogurty, zeleninu…

Smetana do kávy
To zná asi každá z nás, která si svůj den bez dobré kávy nedovede představit. Je ale opravdu nutné do ní lít vysoce kalorickou smetanu? Zkuste místo této pochoutky použít mléko, nemusí být zrovna nízkokalorické – odtučněné – stačí i plnotučné se 3,5% tuku, pořád to bude méně než 10% či 12% smetana a třeba časem zjistíte, že vám stačí i polotučné 1,5% mléko.

Placení v hotovosti
Začněte platit své nákupy potravin v hotovosti a kreditní kartu používejte jen na placení větších položek. Jakmile totiž budete muset při každém nákupu vyndat z peněženky hotovost, začnete nakupovat méně drahých sladkostí – tedy potravin, které k běžnému životu nepotřebujete. Platíte-li totiž penězi, které v podstatě nemáte, máte větší tendenci utrácet a kupovat zbytečné věci.
triky_do_plavek_02
Výtah
Výtah je bez pochyby skvělá věc, vyveze nás do bytu s těžkým nákupem nebo lyžemi, pomůže při stěhování. Ale ruku na srdce, dámy, nepoužíváte ho i na cesty dolů a pokaždé, když se potřebujete dostat do svého bytu v pátém patře? Zkuste výtah používat pouze v nutných případech a při běžných cestách do práce a z práce nebo při vynášení odpadků si vyjít schody. Uvidíte, že to zase taková dřina není a rozhodně to bude mít kladný vliv na vaši postavu i na vaše zdraví.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář