Pro maminky, Profíci radí

Nekvalitní matrace může dítěti způsobit potíže s páteří, jak vybrat tu správnou?

Děti stráví v posteli přibližně 40 % roku a během té doby nejvíc rostou. Aby měly tedy optimální podmínky pro růst a vývoj, nesmí jim v pokojíčku chybět kvalitní matrace. V opačném případě může dojít k nenávratnému poškození páteře. Jak tedy vybrat správnou kvalitní matraci pro děti, která bude splňovat vysoké nároky vašich ratolestí?

Tvrdá dětská matrace pro zdravý vývoj i růst
Klíčovými vlastnostmi kvalitní dětské matrace jsou tuhost a materiál matrace. Na tvrdší matraci zaujme dítě přirozeně anatomicky správnou polohu vhodnou pro kvalitní odpočinek a načerpání energie během spánku. Aby nepřišla dostatečně tvrdá dětská matrace vniveč, myslete na pořízení dobrého roštu. Díky němu se nebude matrace prolamovat a dostávat se do nevhodného úhlu pro kvalitní spánek. Ideální jsou lamelové rošty.

Při volbě materiálu se snažte vybírat z dětských matrací vyrobených z polyuretanových pěn. PUR pěna má ideální vlastnosti pro nároky těla ve vývoji. Poskytuje optimální podporu páteře a kostí, je elastická, zároveň se však pyšní stálostí tvaru a má navíc dlouhou životnost. Taková matrace vydrží s dítkem až 10 let. O finální volbě by měly rozhodovat rovněž antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti, prodyšnost a schopnost regulovat teplotu, aby nedocházelo k přehřívání dětského organismu.
purtex_matrace_02
Pokud pořizujete dítěti matraci do postele, nikoliv do malé postýlky, neváhejte pořídit kousek s rozměry 90 x 200 cm. Kvalitní matrace mají dlouhou životnost, proto se vyplatí investovat rovnou do větší, jež vašemu dítěti vydrží po celou dobu růstu. V případě, že trpí dítě skoliózou, poraďte se o výběru s lékařem.

Paměťové pěně, latexu a zónování je lepší se vyhnout
Jestli je pro děti něco přímo nevhodné, jsou to matrace z paměťové pěny, latexu, s pružinami i se zónováním. Matrace z paměťové pěny vytváří po dobu spánku otisk, což znamená, že nevytváří prostor pro růst. Latexové matrace se zase potýkají s horší prodyšností a navíc bílkoviny obsažené v latexu jsou častými alergeny.

Zdroj: Purtex s.r.o. / foto: archiv, výrobce / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář