Hubnutí

6 jednoduchých triků, jak jíst méně a netrpět hladem

Pokud se snažíte shodit nějaké to „sváteční“ kilo, možná se vám bude hodit pár jednoduchých triků, jak jíst méně a netrpět hladem.

Sklenice vody před jídlem
Vypít sklenici vody před každým jídlem je jeden z nejjednodušších způsobů, jak sníst méně jídla. Voda zaplní žaludek a vy tak máte dříve pocit sytosti.

Klid
Mnoho různých studií ukazuje, že lidé, kteří žijí ve spěchu, jedí více. Snažte se zvolnit a vše, včetně jídla, si lépe naplánovat. Zejména na jídlo si vyhraďte čas, ve kterém se budete věnovat jen a jen jídlu – žádné jídlo při práci na počítači, při běhu na schůzku, a už vůbec ne při sledování televize.

Žvýkačky bez cukru
Chcete-li sníst během dne méně jídla, mějte u sebe žvýkačky bez cukru. Žvýkačka vám může pomoci potlačit chuť na jídlo a prodloužit dobu mezi dvěma jídly.
jist_mene_02
Nenakupujte hladoví
Mnoho z nás jde na nákup ve chvíli, kdy mu kručí v žaludku, to má za následek, že nakoupí zbytečně mnoho potravin a zejména ty, na které má právě v tu chvíli chuť. Následně je nám líto tyto potraviny vyhodit a tak je sníme. Chystáte-li se na nákup potravin, najezte se před odchodem. Koupíte tak pouze ty potraviny, které opravdu potřebujete a ne sladkosti nebo nezdravé, mastné potraviny, na které se vám sbíhají sliny.

Ovoce a zelenina
Pokuste se některá z jídel, která během dne běžně sníte, nahradit ovocem a zeleninou. Pravidelná konzumace ovoce a zeleniny má nejen pozitivní vliv na vaše trávení, ale tyto potraviny obsahují daleko méně kalorií, než běžná svačina, velké množství vlákniny a zejména zelenina bývá plná vody – delší dobu ve vás tedy udrží pocit sytosti.

Náhrady
Pokud se vaše chuťové buňky neobejdou například bez čokolády, zkuste svou oblíbenou mléčnou nahradit čokoládou hořkou, bramborové chipsy kukuřičnými lupínky, slaninu kuřecí šunkou, džus z krabice čerstvou ovocnou šťávou a banánek v čokoládě banánem.

Základem vašeho hubnoucího plánu by se měl stát zejména zdravý plán stravování a určitá dávka pohybu.

text: redakce / foto: bigstock, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář