Beauty

Češky překvapily: nejoblíbenější rtěnkou není červená ani růžová

Hlavně přirozeně. Tak uvažují české ženy, když rozhodují o stylu líčení svých rtů. Jako svůj nejoblíbenější odstín totiž zvolily rtěnku v pleťovém odstínu. Průzkum, kterého se v prvních dvou lednových týdnech roku 2015 zúčastnilo více než 9200 žen, uskutečnila kosmetická společnost Avon.

Účastnice průzkumu vybíraly z 20 odstínů a každá zvolila jeden, který jí z nabídky vyhovoval nejvíce. Přední příčky neobsadily klasické červené ani moderní růžové odstíny. Na prvním místě se umístil odstín „HoneyFlower“, který spadá do kategorie hnědých a pleťových barev. Na druhém a třetím místě skončily takzvané korálové, tedy oranžové odstíny „DaffodilPetal“ a „PeachPetunia“.
avon_rtenka_indulgence_02
„Češky tyto odstíny volí proto, že jsou maximálně nositelné, ať už do zaměstnání nebo ve volném čase. Získají tak svěží look bez toho, aby trpěly pocitem přehnanosti,“ uvedl vizážista celebrit Pavel Bauer s tím, že Češky tolik nepodléhají trendům jako ženy v jiných zemích.

Podle průzkumu dokonce nehraje roli barva vlasů respondentek – zmíněné přirozené odstíny totiž opanují přední příčky u blondýnek, hnědovlásek, brunetek i zrzek. Pouze u černovlásek se na třetím a čtvrtém místě objevují červené odstíny, které se u žen s jinou barvou vlasů nacházejí až zhruba uprostřed žebříčku. „Černovlásky preferují výraznější odstíny, které jim sluší více než neutrální barvy, a to zejména kvůli jejich časté světlé pleti,“ dodal Bauer.

Mírné rozdíly v hlasování lze sledovat také z pohledu bydliště, přestože ve většině krajů zvítězily právě tři celkově nejoblíbenější barvy. Nejvíce se vymyká Liberecký kraj, kde se červený odstín umístil už na třetím místě a růžové odstíny na čtvrtém a šestém místě. Červené odstíny jsou oblíbenější také v Praze a Královéhradeckém kraji, zatímco ty růžové v Olomouckém, Plzeňském a Karlovarském kraji.

Průzkum zkoumal také preference barev podle křestních jmen, kde se daly vysledovat veliké rozdíly. K červeným odstínům inklinují Barbory a Eriky; k hnědým Hany, Ireny, Jarmily a Věry; ke korálovým Ivy, Kristýny a Radky a konečně k růžovým Ivany, Jiřiny a Michaely.

Stejný průzkum se konal souběžně také na Slovensku, a to s téměř stejnými výsledky. Na prvních třech příčkách se totiž umístily stejné odstíny.

Společnost Avon průzkum uskutečnila k příležitosti uvedení nové rtěnky Ultra Colour Indulgence na český a slovenský trh. Vědci firmy vyvinuli jedinečné hydratační gelové složení bez obsahu syntetických vosků, a proto rtěnka na rtech zanechává pocit lehkosti. Rtěnka je v nabídce ve 20 šťavnatých odstínech od 22. ledna 2015, a to u všech Avon Lady a Avon Gentlemanů a online na www.avon.cz.

zdroj: Avon / foto: bigstock, Avon / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář