Vztahy

6 jednoduchých způsobů, jak být více pozitivní

Máte-li pocit, že vám v každodenním životě chybí pozitivita, přečtěte si těchto několik způsobů, jak být šťastnější každý den. Někdy totiž stačí málo, aby se váš den proměnil z pochmurného na hezký.

Více času s pozitivními lidmi
Každý člověk má ve svém okolí někoho negativního, kdo na něj přenáší svou negativní energii a mnohdy dovede i k depresivním stavům. Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se těmto lidem. Svůj drahocenný čas věnujte těm, kteří vám do života přinesou štěstí, lásku, smích, pohodu…, těm, kteří vás mají rádi, podpoří vás v těžkých chvílích, respektují vás. Budete-li trávit více času s pozitivními lidmi, i vy budete více pozitivní a na svět se budete dívat z té lepší stránky.
6_zpusobu_pozitivni_03
Pozitivní věci
Věřte, že i v tom nejhorším stavu můžete najít něco pozitivního. Minimálně vás takový stav poučí, mnohdy také posílí. Zaměřte se na pozitivní věci. Pusťte si oblíbenou hudbu, zavolejte kamarádce (pokud možno s pozitivním přístupem k životu), začněte číst knihu, na kterou se už dlouho chystáte, napusťte si vanu plnou oblíbené vůně…
6_zpusobu_pozitivni_01
Co vás baví
Pokuste se zamyslet nad tím, kdy jste nejšťastnější. Je to při posezení s kamarády, při nějakém sportu, při práci, kterou máte rádi? Věnujte ještě více času tomu, co vás naplňuje, co vás baví a přináší vám radost.

Nebojte se být sami
Žijete ve vztahu, který je plný hádek, nebo se spolu naopak už vůbec nebavíte? Nebojte se takový vztah ukončit a být (než si najdete nového partnera) sami. Nenaplňující vztah, plný dusného ovzduší vám pozitiva do života nepřinese.

Seznam snů a přání
Udělejte si seznam toho, čeho byste chtěli v životě dosáhnout. Kromě toho, že budete mít skvělý pocit při plnění svých přání, budete mít také radost z toho, až si budete pomalu jednotlivé položky odškrtávat.

Něco pro sebe každý den
Chcete-li být pozitivnější každý den, udělejte něco pro sebe. Zajděte si na masáž, dejte si cestou do práce nebo z práce dobrou kávu, kupte si něco malého pro radost nebo začněte plánovat, kam byste se chtěli podívat v létě.
6_zpusobu_pozitivni_04
Být pozitivní je někdy velmi těžké. Život přináší různá nemilá překvapení, často je plný starostí, ale přiznejte si – přinesla vám někdy negativní energie něco dobrého? Snažte se myslet pozitivně, pouze taková mysl může být šťastná a dělat šťastné i lidi kolem sebe.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

1 komentář

  • Jaroslava Deršáková 15/02/2015 at 16.19

    Moc hezký článek,který se hodí i tomuto období,kdy nechodíme tolik ven a někdy se to odráží na naší horší náladě.Hlavně první bod článku,trávit víc času s pozitivními lidmi,je hodně důležitý a jsem ráda,že jsem si to díky tomuto článku uvědomila.

    Odpovědět

Přidat komentář