Zdraví

Šikovný pomocník při bolestech, zánětech a poraněních

Řekněte sbohem pohmožděninám, tenisovému loktu, migrénám, bolestem zad a svalů či otokům. Cosmos Chladivý/hřejivý polštářek by neměl chybět v žádné rodinné lékárničce. Je naprosto univerzální a využijete jej při různých úrazech, poraněních, zánětech i jako účinný prostředek úlevy od bolesti. Jeho výhodou je použití jak za studena, tak za tepla.

Tohoto šikovného pomocníka stačí dát na dvě hodiny do mrazáku při teplotě -18 °C a chladivý obklad na postiženou část těla je na světě. A nemusíte se bát, že byste z mrazáku vyndali zmrzlou cihlu, polštářek totiž zůstává pružný i při teplotě -18 °C a bez problémů se přizpůsobí tvaru těla. Navíc jej můžete použít kdykoliv znovu.

Chladí i zahřeje
Kromě chladivých účinků dokáže Cosmos Chladivý/hřejivý gelový polštářek vyrobený ze stoprocentního přírodního materiálu i spolehlivě zahřívat postižená místa a ulevit tak od bolesti zad, svalů, revmatických bolestí či celkového napětí. Jak jej ohřát? Stačí jej vložit na 5 minut do horké vody o maximální teplotě 80 °C nebo polštářek nahřát v mikrovlnné troubě po dobu jedné minuty a při výkonu 500 W. Aby polštářek na kůži nepálil, stačí použít textilní návlek, který je součástí balení.
hartmann_cosmos_polstarek_02
Varianty a cena
Cosmos Chladivý/hřejivý gelový polštářek je k dostání ve dvou variantách – pro dospělé a pro děti. Polštářek pro dospělé má rozměry 12 x 29 cm a dětský polštářek má velikost 13 x 14 cm. U obou variant najdete v balení také textilní návlek, který brání přímému kontaktu obkladu s kůží. Navíc u varianty pro dospělé je návlek opatřen i pružným páskem zakončeným suchým zipem, který usnadňuje upevnění na končetině. Doporučená koncová cena Cosmos Chladivého/hřejivého gelového polštářku pro dospělé je 150,-Kč a pro děti 100,-Kč. K dostání jsou v lékárnách a výdejnách zdravotnických potřeb. Jejich případná likvidace je ekologicky bezpečná, protože jsou vyrobeny ze 100% biologicky odbouratelného materiálu, lze je vyhodit do komunálního odpadu.
hartmann_cosmos_polstarek_03
Praktické informace
Léčba chladem pomáhá při: modřinách, pohmožděninách, otoku, tenisovému lokti, výronu, vykloubení, podvrtnutí, natažení svalu, horečce, zánětech, bolestech hlavy, migréně, bodnutí hmyzem, lehkých popáleninách, krvácení z nosu, bolesti zubů, po očkování (v návaznosti na reakci).

Léčba teplem pomáhá při: bolestech v kříži, bolestech svalů, bolestech zad, revmatických bolestech, celkovém napětí, dále stimuluje krevní oběh a uvolňuje napětí.

zdroj: Hartmann / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář