Beauty

6 tipů jak vypadat dobře i na dovolené

Asi každá žena chce vypadat dobře i v průběhu prázdnin, na dovolené. Jakmile však povolíte z běžných denních návyků – pravidelné jídlo, dostatek spánku, cvičení, může vaše pleť vypadat bledě a unaveně.

Dnes přinášíme několik tipů, jak vypadat svěže a zdravě na dovolené.

Jídlo
Jezte zdravé potraviny, zejména ovoce a zeleninu. To, co jíme, má velký dopad na to, jak vypadáme, na celkový stav našeho zdraví a zdraví naší pleti.
pece_plet_dovolena_03
Pití
Dodržujte pitný režim, pijte zejména hodně vody, hydratovaná pleť vypadá vždy lépe. Chcete-li si dopřát nějaký alkoholický nápoj, potom volte červené víno, samozřejmě v omezeném množství (jedna nebo 2 skleničky). Je prokázáno, že má antioxidační účinek na vaše srdce a pokud je v dobré kondici srdce, je dobrá i pleť.

Oblečení
Věnujte pozornost tomu, co si vezmete na sebe. Pokud je vaše pokožka, která není zvyklá na tolik slunce, červená, zanícená nebo se objevilo akné, nenoste červenou, vínovou ani růžovou barvu, zarudnutí v obličeji by tak bylo více zřetelné, jen byste na něj ještě více upozornila. Vyberte si odstín v barvě vašich očí, upoutáte tak pozornost právě na ně a ne na kůži v obličeji.

Kosmetika
Používejte kosmetiku s vysokým SPF faktorem (ochranný faktor), aloe vera a vitamínem E, sluneční kosmetiku s UVA a UVB filtry a balzám na rty, nedojde tak k jejich vysušení a nehezkému olupování. Osvěžující pocit dodá pleti také termální voda.
pece_plet_dovolena_02
TIP: Po slunění můžete na obličej použít například obyčejný řecký jogurt, ten přinese pleti úlevu od příznaků nadměrného slunění a dodá jí hebkost. Také plátky okurky udělají své – pomohou například snížit otoky kolem očí a tmavé kruhy pod očima, odstraní nečistoty z pleti, aniž by ji vysušovaly.

Make-up
Vyhněte se pokušení jít do postele, aniž byste odstranila z pleti make-up a nečistoty, které se na ní během dne nahromadily. Ucpané póry a mastnota způsobují podráždění pokožky a nevzhledné červené skvrny. Na konci dne pleť vyčistěte a použijte hydratační péči.

Pohyb
Dopřejte si na dovolené co nejvíce aktivit. Plavání, procházky po pláži a výlety zvýší přívod kyslíku do vaší pleti. Dobře okysličená pokožka vypadá mladší.

text: redakce / foto: bigstock

Anketa

Je pro vás důležité vypadat dobře na dovolené nebo si chcete odpočinout i od starostí o svůj vzhled?

Doporučené

Přidat komentář