Beauty

8 nástrojů krásy, které by neměly chybět v kosmetické výbavě

Každá žena vlastní určitý počet kosmetických nástrojů, kterými každé ráno zdokonaluje svůj vzhled. Pojďme se podívat na ty, které by ve vaší výbavě neměly chybět.

Pinzeta
Pinzeta je po právu nazývána „nástroj krásy“ a neměla by chybět v žádné pořádné výbavě. Nikdy nevíte, kdy bude potřeba někde zasáhnout. Jeden zatoulaný chloupek (například na bradě) může úplně zkazit vaši image. Navíc je mimořádně důležitá pro tvarování obočí – dobře vytvarované a udržované obočí dokáže proporčně utvářet celý obličej a změnit celkový výraz tváře.

Hřebínek na řasy a obočí
Tento jednoduchý nástroj dokáže nejen očistit (například od pudru) vaše obočí a učesat ho do formy, ale také pročísnout řasy, aby byly krásně oddělené a netvořily shluky.

Štětce na nanášení make-upu
Investice do kvalitních štětců se vám rozhodně vyplatí. Nejen, že váš make-up bude perfektní, ale také spotřeba barviček bude nižší než při nanášení prsty či pěnovými aplikátory. Při výběru štětce na oční make-up (při použití sypkých očních stínů) a na tvářenku (suchou) dbejte na to, aby byl z přírodních vláken. Naopak štětec na tekutý make-up a krémovou či pěnovou tvářenku může být z vláken umělých – nasákne totiž méně přípravku než ten z přírodních vláken. Zejména u štětců na oční stíny a tvářenku vezměte v potaz jejich šířku. Na nanesení rtěnky je nejvhodnější malý, plochý štětec s kulatou špičkou (ta zastoupí konturovací tužku).
nastroje_krasy
Čistič kosmetických štětců
Když už jsme si pořídily perfektní sadu štětců, je na čase se také naučit, jak svou investici chránit tak, aby nám štětce vydržely co nejdéle. Použijte čistič štětců alespoň jednou za týden (štětce na oči a rty čistěte častěji). Nastříkejte sprej na papírový kapesník a otáčejte v něm štětci sem a tam. Pro hlubší čištění a odmaštění můžete použít šampon (stačí kapka do šálku teplé vody), po umytí štětce důkladně opláchněte a nechte vyschnout rozložené na ručníku.

Vatové tyčinky
Vatové tyčinky jsou nenahraditelným pomocníkem u „havárií“ při nanášení očního make-upu a dobře poslouží také jako „opraváři“ přetaženého laku na nehtech nebo rtěnky.

Přírodní mořská houba
Přírodní mořská houba disponuje vysokou savostí. Obsahuje biologické látky, které mají antivirové, dezinfekční a antiseptické účinky (brání rozmnožení bakterií). Můžete ji použít jak na čištění pleti, tak i na odlíčení.

Pilník na nehty
Upravené nehty jsou naší vizitkou, měly by mít jednotný tvar i délku, ne vždy se však podle této zásady chovají. Čas od času je tedy třeba některý z nich lehce zkrátit nebo zapilovat do požadovaného tvaru. Názory na materiál, z nějž by měl být pilník zhotoven, se liší. Některé ženy nedají dopustit na skleněné pilníky (zejména proto, že mají delší životnost než papírové), některé by své nehty nesvěřily jinému než papírovému pilníku (k nehtům je velmi šetrný). Ať tak či tak, důležité je udržovat pilník čistý (dezinfikovaný) a každých pár týdnů ho vyměnit za nový. Rozmnožují se v nich totiž bakterie, které by mohly způsobit nemalé problémy.

Pemza na nohy
Pemza je v podstatě první pomoc při potížích se suchou a šupinatou kůží na patách, posloužit může také jako udržovací nástroj mezi návštěvami pedikérky. Pravidelné používání pemzy může účinně omezit vznik kuřích ok a nevzhledných mozolů na chodidlech. A opět – nezapomeňte pemzu pravidelně dezinfikovat a jednou za čas vyměnit za novou.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář