Cestování

Cestujeme do metropole

Nastává období žní pro módní nadšence. Ano, čtete správně, podzim je ideální k poznávání evropských metropolí a v oblibě ho mají zejména „fashionholici“, kteří v tento čas s nadšením cestují do měst za účelem obnovení svého šatníku. Aby nás cesta za nákupy nepřišla příliš draho, tak se snažíme vybírat z výhodných nabídek nejrůznějších leteckých společností. Stačí pozorně sledovat akční nabídky nízkonákladových společností a pak už jen vybrat to správné ubytování. S každou cestou jsou ale spojeny i méně příjemné okamžiky, jako například dilema s rozměry kabinových zavazadel. Také máte pocit, že jste snad nikdy nezažili hladký průběh při kontrole vašeho zavazadla? Vždy vám buďto z kufru něco vyndali nebo po vás chtěli nesmyslný poplatek za nedodržení přesných rozměrů kabinového zavazadla? Pokud se budete řídit podle našeho návodu, tak se vám nepříjemnosti tohoto typu vyhnou obloukem.
samsonite_metropole_03
Proč je kabinové zavazadlo omezeno váhovým a rozměrovým limitem?
Jelikož si téměř každý bere s sebou na palubu nějaké věci, je jasné, že při takto malém prostoru by nebylo dostatečné místo pro všechny. Váhový limit je omezen především únosností odkládacích skříněk.

Jak má tedy přesně kabinové zavazadlo vypadat?
Každá společnost má své vlastní předpisy a vnitřní pravidla, které udávají, jaké má mít zavazadlo rozměry a kolik smí vážit. Každý dopravce má tyto informace uvedeny na svých webových stránkách. Pro přehled si můžete překontrolovat, zda vaše zavazadlo splňuje váhové a rozměrové limity u dané společnosti.

easyJet: rozměry – 56x45x25 cm, váhový limit – není

Ryanair: rozměry – 55x40x20 cm, váhový limit – 10 kg + druhé zavazadlo zdarma 35 x 20 x 20 cm

Wizzair: rozměry – 42x32x25 cm, váhový limit – není

Travel Service: rozměry: 56x45x25 cm, váhový limit – max. 5 kg

ČSA: rozměry: 55x45x25 cm, váhový limit – ekonomická třída, standard – max. 8 kg

Pozor! Do rozměrů se počítají i kolečka a rukojeť
Kufr Cosmolite z limitované kolekce Samsonite je pro cestování po Evropě doslova jako dělaný. Kufr v decentní stříbrné barvě s motivy evropských měst bude doplňkem, který na letišti rozhodně nikdo nepřehlédne. Zavazadlo je navíc extrémně lehké (1,8 kg) a splňuje rozměry palubního (40x55x20 cm) zavazadla.

Co rozhodně nesmí příruční zavazadlo obsahovat
Kromě zbraní, ostrých předmětů a nejrůznějších hořlavin se tato omezení týkají zejména tekutin. Konkrétně se jedná o jakékoli tekutiny v množství větším než 100 ml na obal, a celkově 1 l. Tyto tekutiny musí být navíc uzavřené v jednom společném neprodyšném obalu.

Takový sáček je na většině letišť k dostání před bezpečností kontrolou zdarma.
samsonite_metropole_04
Jak nepříjemným situacím na letišti předejít
V prvé řadě je důležité se řídit pravidly dané letecké společnosti. Speciálně nízkonákladové společnosti jsou vůči nedodržování limitů u zavazadel opravdu striktní. Nemá tedy cenu v tomto případě vsázet na to, že díky vašemu oslnivému úsměvu pracovník letiště přimhouří oči. Opravdu jsou v těchto případech neoblomní. Z výhodně pořízeného zájezdu by se rázem mohl stát pěkně drahý výlet. Pokud cestujete často a rádi, tak rozhodně doporučujeme pořídit si kvalitní a stylové zavazadlo, které je pro návštěvu metropole jako dělané. Nejenom, že každého upoutá svým designem, ale pokud si vyberete typ kufru, který bude splňovat požadavky na příruční zavazadlo, tak máte opravdu vyhráno. Například kufr z kolekce Lite-Biz vás uhrane díky chytrým detailům, dokonalému zpracování a designu. Zavazadlo je k dostání v menších rozměrech (44x43x23 cm) a váží pouhých 2,3 kg.

Kufry Lite-Cube DLX se mohou pyšnit luxusním designem, a jejich nová řada je tak právem považována za jednu z nejvíce exkluzivních kolekcí značky Samsonite. Lite-Cube DLX je ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít svůj kufr na palubě letadla. Ti nejnáročnější zákazníci ocení zejména interiér zavazadla, který je vyšperkován odnímatelnou kapsou na mokré prádlo, věšákem a dalšími skvělými vychytávkami.
samsonite_metropole_02
Teď už vám nic nebrání v tom, si vychutnat stylovou dovolenou se vším všudy.

Stručný průvodce skvělými nákupy a místy v evropských metropolích

Paříž: Francouzské hlavní město je číslo jedna mezi módními metropolemi. Za nákupy tu můžete vyrazit na rue Saint Honore, ve které můžete navštívit originální koncept Colette. Tento netradiční obchod nabízí originální kousky od známých i méně známých značek a mezi místními je velmi populární. Nákupní Galleries Lafayette je pro mnohé hlavním cílem cesty za slevami. V době vánočních svátků je to snad nejkrásněji nasvícená budova v celé Paříži.

Řím: Památkami milované město je pro módní nadšence jako stvořené. Nejluxusnější římská ulice Via dei Condotti, která se nachází pár kroků od proslulých Španělských schodů, je plná butiků se značkovou módou. Najdete tam vše, na co si jen vzpomenete. Pokud si budete chtít pořídit něco za přijatelnější ceny, tak rozhodně zavítejte do ulice Via Corso, ve které si vyberete i z cenově dostupného zboží. Na večeři si zajděte do autentické italské restaurace Santa Lucia, kterou můžete znát z filmu Jíst, meditovat, milovat. Je to proslulá restaurace s vynikající italskou kuchyní, kterou s oblibou navštěvují i ty největší hvězdy filmového plátna.

Milano: Průmyslové město Milano je považováno za italskou Meccu módy. Na milovníky luxusu zde čeká skvostná galerie Viktora Emanuela II., která byla postavena v roce 1877. V galerii si můžete pořídit značky světových návrhářů. Pokud toužíte po něčem, co je neotřelé a originální, tak zajděte do designového obchodu Corso Como, které najdete kousek od metra Garibaldi FS v Miláně. Corso Como je unikátní módní koncept, ve kterém najdete posluchárnu, obchod s oblečením a doplňky. Galerie Corso Como vás omámí svou velikostí, nepopsatelnou atmosférou a nekonečnou inspirací. Za večerní zábavou vyrazte do klubu jménem Hollywood, který rády navštěvují slavné modelky.
samsonite_metropole_05
Londýn: Potřebujete levně obnovit šatník? Vyjeďte na nákupy do Londýna. I přesto, že Londýn patří mezi jednu z nejdražších metropolí, tak módu a kosmetiku zde paradoxně nakoupíte mnohem levněji než u nás. Pokud si potrpíte na luxusní značky, tak si na své přijdete ve známé ulici Bond Street. Jestli toužíte spíše po klasických kouscích, směřujte své kroky na Oxford Street. Pauzu mezi nákupy si dopřejte v tradiční čajovně Wolseley na rušné londýnské třídě Piccadilly.

A jak přečkat zdlouhavé čekání na letišti?

Pořiďte si designovou čtečku knih PocketBook, kterou využijete nejenom na dlouhých cestách. Koupíte ji v síti Euronics za cenu 3299 Kč.

zdroj: Samsonite, Euronics / foto: Samsonite, Euronics / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář