Beauty

Diamanty ve službách dermatologie

Říká se, že nic netrvá věčně. Diamantový průmysl však tvrdí, že diamant věčný je. Diamant je nejtvrdší známý přírodní minerál a jedna z nejtvrdších látek vůbec, vydrží extrémně vysoký tlak i teplotu. Odedávna je symbolem bohatství a moci, ve 20. století se stal, pro mnoho celebrit, symbolem luxusu a elegance. Dosud nejznámější je využití diamantů ve šperkařství. Diamanty mohou být také výhodnou investicí.

V nedávné době se o diamant začala zajímat také dermatologie. Na principu intenzivního mechanického peelingu aplikačními koncovkami pokrytými diamantovou drtí různé hrubosti, byla vyvinuta Diamantová mikrodermabraze. Pro své veskrze pozitivní účinky se toto ošetření pleti stalo velmi rychle jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších procedur v kosmetických salonech.

Pro své veskrze pozitivní účinky se toto ošetření pleti stalo velmi rychle jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších procedur v kosmetických salonech.

Co je Diamantová dermabraze?
Diamantová mikrodermabraze je moderní způsob peelingu, bez použití chemických látek. Jde o špičkový kosmetický přístroj, jež za současného působení vakua odstraňuje nečistoty z pórů a odumřelé kožní buňky. Působení vakua zlepšuje lymfatickou drenáž obličeje, stimuluje krevní oběh a detoxikuje pokožku. Výrazně se tak zkvalitní průchodnost kůže pro další aplikované vyživující či léčebné prostředky. Diamantová mikrodermabraze si poradí s unavenou a zašedlou pletí, stařeckými a pigmentovými skvrnami i rozšířenými póry (pomáhá předcházet ucpávání pórů), zjemní jizvy hypertrofické, po akné či neštovicích, barevně sjednotí pleť. dermabraze_02Příznivě ovlivňuje i jemné linky, vrásky a strie. Diamantová mikrodermabraze je bezpečné, bezbolestné a neinvazivní ošetření, u něhož dosud nejsou známy žádné vedlejší účinky.

Výrazné omlazení pleti
Mezi nejčastěji ošetřované oblasti patří obličej a krk. Diamantovou dermabrazi však lze použít na i na dekolt, ramena, záda, kolena, ruce a lokty. Kombinace všech účinků mikrodermabraze vede postupně k novotvorbě kolagenních a elastinových vláken a tedy k tolik žádané rejuvenaci pleti. Nastartuje růst nových, zdravých a elastických kožních buněk, odolných vůči vnějším vlivům, vrátí tak biologický čas pokožky zpět a zpomalí její další stárnutí.

Ihned viditelné výsledky
Výsledky dosažené touto metodou jsou na první pohled výrazné hned, po jediném ošetření. Pleť je výrazně krásnější, svěží, mladě a zdravě vypadající.

Počet ošetření
Počet ošetření záleží na celkovém stavu pleti a jejím biologickém stáří, doporučuje se nejlépe 3 – 6 sezení v intervalu 1x za čtrnáct dnů až 1x za měsíc. Po aplikaci je vhodné se chránit před slunečním zářením.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář