Luxury, Představujeme

Dokonalá krása – Alacria Swan

Hodinky Alacria Swan vyvolají v každém, kdo je uvidí, vlnu fascinace a uznání. Nezbývá než doufat, že si nositelka s tímto neutuchajícím obdivem bude umět poradit. Alacria Swan od značky Carl F. Bucherer vzdávají hold Buchererově rodině a firmě a také městu Luzern, kde byla tato hodinářská značka založena. Tento úžasný šperk osázený 1 300 diamanty reflektuje nejvyšší standardy zakotvené v tradičním šperkařském umění firmy.

Hodinky jako symbol věčnosti
Díky dechberoucí kráse přenášejí hodinky Alacria Swan své nositelky do stavu nádherného okouzlení, které potrvá navždy: stejně jako labuť, která je svému protějšku věrná po celý život, se žádná žena nebude chtít oddělit od tohoto šperku z bílého zlata. Tento cenný společník ale také zdobí svou nositelku nehmotnými hodinky_alacria_swan_01hodnotami, hodnotami, které jsou spojeny s motivem „labutě“ v umění a literatuře. Více než 1 300 diamantů tak připomíná čistou a ctnou přirozenost labutě, v níž se kombinují prvky vody a vzduchu – její ladnost při plavání a velká výdrž při létání. Díky ladné lehkosti vyjádřené zakřiveným pláštěm, který evokuje křivky ženského těla, připomínají hodinky také labuť, jež se chystá vzlétnout a překonat gravitační sílu.

Zářivá nádhera vytvořená tradičním šperkařským uměním

V podobě modelu Alacria Swan uvádí Carl F. Bucherer na trh mistrovský kus dámské řady „Alacria“. Název, který vzdává hold rodině Buchererových, jež společnost založila, má připomenout jejich sen o zřízení vlastního podniku, který před mnoha lety došel v Luzernu naplnění. Název se také opírá o mocné symboly, legendární mýty a romantické pohádky. Stejně jako šedé a nepříliš přitažlivé „ošklivé káčátko“, z něhož se nakonec vyklubala sněhobílá a úchvatně nádherná labuť, vypráví Alacria Swan v rámci kolekce svůj vlastní nový příběh.

A je to příběh, který je opravdu výjimečně bohatě přikrášlený: s 348 diamanty na plášti, 137 diamanty na číselníku, jedním diamantem na korunce a 844 na kovovém pásku, a to samozřejmě v té nejvyšší kvalitě, září nyní řada Alacria novým třpytem. Každý jednotlivý drahokam byl ručně usazen, takže hodinky odrážejí nejvyšší standardy šperkařského umění ve firmě Carl F. Bucherer. Dokonalé pohodlí při nošení zaručuje jemný náramek, který se ovine kolem útlého ženského zápěstí stejně jemně jako labutí krk. Jiskřivé hodinky Alacria Swan s dokonalou krásou, jež jsou vybaveny quartzovým strojkem a ukazují hodiny a minuty, přinášejí vzhled, který je jak zářivý, tak praktický.

Prostor pro vize. A pro to, aby se vize staly skutečností
Kromě Luzernského jezera inspirovaly labutě (jež jsou v mytologii považovány za symbol našich snů) i další místo v Luzernu: náměstí Schwanenplatz, jež bylo od roku 1894 sídlem první pobočky firmy Bucherer, jež byla původně otevřena v roce 1888 v Kapellgasse. Před více než 120 lety zde Carl Friedrich a Louise Buchererovi převedli své podnikatelské sny ve skutečnost a položili základy své budoucnosti coby visionářských hodinářů nejvyššího stupně. Tradicí prodchnutá firma Buchererových je dodnes ve vlastnictví rodiny; aktuálně ji řídí Jörg G. Bucherer coby představitel třetí generace. Původní filozofie zakladatele byla vždycky dodržována. V roce 1919 tedy Carl Friedrich Bucherer položil základy značky Carl F. Bucherer vůbec první kolekcí hodinek, již vytvořil. Díky strojkům, jež jsou od roku 2007 vyvíjeny a vyráběny ve vlastní firemní manufaktuře, je nyní značka Carl F. Bucherer schopna nabízet technicky a esteticky dokonalé hodinky a být vždy „o krok před časem“.

text: Carl F. Bucherer, redakce / foto: Carl F. Bucherer / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář