Beauty

Jak pečovat o barvené vlasy

Abychom své barvené vlasy udržely v dobrém stavu, je třeba jim dopřát zvláštní péči. Dnes vám přinášíme několik tipů, jak o barvu svých vlasů pečovat, aby vydržela co nejdéle.

Chcete-li dosáhnout opravdu dobrých výsledků, svěřte barvení svých vlasů profesionálům v oboru, tedy kadeřníkovi nebo koloristovi.

Největším nepřítelem barvy je voda. Po dobu nejméně 48 hodin po barvení si vlasy nemyjte, udržíte tak barvu na vlasech mnohem déle.

Používejte šampon a kondicionér určený na barvené vlasy. Běžné šampony a kondicionéry mohou obsahovat látky, které se postarají o rychlé vymytí barvy. Alespoň jednou týdně použijte hloubkový kondicionér nebo masku pro barvené vlasy.

Vaši barvu, zdraví a lesk vlasů pomůže udržet vlažná voda. Nemyjte své vlasy v příliš teplé vodě, ta vlasy i vlasovou pokožku vysušuje.

Nemyjte své vlasy v příliš teplé vodě, ta vlasy i vlasovou pokožku vysušuje.

Vyhněte se čistícím šamponům.

Nebarvěte své vlasy častěji, než jednou za měsíc. Snažte se spíše o intervaly mezi 6 a 8 týdny. Budete-li je barvit příliš často, budou náchylné k lámání, třepení a vysušení.

Snažte se co nejvíce omezit mytí barvených vlasů. Dobu mezi mytími můžete o den nebo o dva prodloužit použitím kvalitního suchého šamponu.

Nechte si každých 6 týdnů zastřihnout konečky vlasů.

Chraňte vlasy před slunečním zářením – ať už pokrývkou hlavy nebo ochranným krémem či sprejem k tomuto účelu vyrobeným.

Omezte namáčení vlasů při plavání v bazénu či mořské vodě. Chlór a sůl jsou pijavicemi pro vaši barvu.

Používejte fén až na konečný styling vlasů, nechte je co nejvíce proschnout přirozenou cestou. Použití fénu vlasy vysušuje a takové potom nejsou schopny barvu udržet.

Pokud nezbytně potřebujete trvalou nebo naopak narovnání vlasů, učiňte tak nejméně 2 týdny před plánovaným barvením nebo alespoň 2 týdny po barvení.

Hydratujte vlasy zevnitř. Pijte hodně vody a ovocných šťáv, tělo i vlasy budou lépe hydratované a barva na nich déle vydrží.

Každá radikální změna barvy vlasů znamená jejich větší poškození. Chcete-li změnit barvu vlasů o více odstínů, dělejte to postupně.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář