Zdraví

Domácí diagnostika – Nový trend v podpoře prevence a péče o zdraví

Preventivní prohlídky u lékařů stále pro většinu Čechů nejsou samozřejmostí v péči o zdraví. Jako důvod uvádějí velké pracovní vytížení a nedostatek času. K lékaři se tak odhodlají až tehdy, když je zdravotní obtíže již výrazně omezují. Takový přístup však často znamená obrovská zdravotní rizika, a pokud se objeví vážná nemoc, může být její léčba i značně finančně náročná.

Novým trendem v péči o zdraví je domácí diagnostika, která podá základní informace o zdravotním stavu rychle, spolehlivě a kdykoli v pohodlí domova. Díky domácí diagnostice tak mohou prověřit svůj zdravotní stav i lidé, kteří by si jinak na preventivní prohlídku u lékaře neudělali čas. Kromě teploměrů a tlakoměrů si své místo v domácích lékárničkách hledají také jednorázové diagnostické testy, které dokážou například rozlišit bakteriální a virové onemocnění, zjistit přítomnost bakterie Helicobacterpylori, zvýšení hladiny cholesterolu, koncentraci spermií ve spermatu, alergii, celiakii, borélii z klíštěte, zánět močových cest, nedostatek železa či okultní krvácení do stolice.

„Výhodou domácích testů je především rychlost a spolehlivost. Jejich vyhodnocení se pohybuje v řádech několika minut a provedení je velmi jednoduché, takže jej zvládne opravdu každý. Díky tomu mají lidé možnost včas odhalit případný zdravotní problém a začít jej společně se svým lékařem aktivně řešit,“ říká Markéta Pilná, produktová manažerka společnosti Hartmann – Rico, která v loňském roce domácí diagnostické testy na trh uvedla.
hartmann_diagnostika_02
Produkty domácí diagnostiky nenahrazují lékařskou péči, ale jsou jejím doplňkem. Proto je pozitivně vnímají i samotní lékaři: „Největším přínosem domácí diagnostiky je posilování role pacienta a jeho přispění k diagnostickému procesu. Typickým příkladem je domácí vyšetřování C-reaktivního proteinu (CRP), které ukazuje na závažnost infekce. Výsledek domácího vyšetření cholesterolu zase může motivovat ke zdravější výživě,“ říkádoc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Druhy domácích testů na trhu:
CRP test – Rychlý test pro rozlišení virové a bakteriální infekce
Veroval Zjištění alergie – Rychlý test ke zjištění alergie na kočičí srst, travní pyly a roztoče
Veroval Nesnášenlivost lepku – Rychlý test ke zjištění celiakie
Veroval Borélie z klíštěte – Rychlý test ke zjištění borélie z klíštěte
Veroval Zánět močových cest – Rychlý test ke zjištění bílých krvinek, nitritů a bílkovin
Veroval Nedostatek železa – Rychlý test ke zjištění nízké hladiny železa
Veroval Prevence střevních onemocnění – Rychlý test ke zjištění okultního krvácení do stolice
Veroval Prevence žaludečních onemocnění – Rychlý test ke zjištění bakterie Helicobacterpylori
Veroval Cholesterol – Rychlý test ke stanovení zvýšení hladiny cholesterolu
Veroval Mužská plodnost – Rychlý test ke zjištění koncentrace spermií ve spermatu
Veroval Drogy – Rychlý test ke zjištění 6 druhů drog v moči

Rádi byste vyzkoušeli domácí diagnostický test zdarma? Zapojte se od 6. 3. do 30. 4. do soutěže na webu www.veroval.cz a vyhrajte jeden z 10 000 testů! Na stránce rovněž naleznete instruktážní videa a další informace ke všem nabízeným testům.

zdroj: Hartmann – Rico / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář