Pro gurmány

Doplňte energii s osvěžujícími vitamínovými bombami z CrossCafe original

Současný aktivní životní styl volá po jednoduše dostupných a zdraví prospěšných potravinách, a tak se zrodilo „smoothie“. Tyto drinky jsou rychlou, pestrou a výživově hodnotnou náhradou snídaně nebo svačiny a oceníte i to, že si je můžete vychutnat kdekoli „za pochodu.“ V CrossCafe si nyní můžete vybrat v jarní nabídce z několika variant těchto vitamíny nabitých ovocných mixů, které vám dodají energii a navíc skvěle chutnají.

Energy smoothie – mango s banánem
Vydatné smoothie z banánu, manga s vysokým obsahem vitamínu C, rukoly a chia semínek, která obsahují vápník, antioxidanty a omega-3 nenasycené mastné kyseliny a už staří Aztékové a Mayové z Jižní Ameriky je používali hlavně jako zdroj energie. Exotické mango obsahuje celou řadu živin a vitamínů a zejména díky betakarotenu je ideálním pomocníkem při řešení kožních problémů a při neutralizaci volných radikálů. Antioxidanty ve formě vitamínů A, B, C a E pak napomáhají regeneraci organismu. Ve spojení s banánem bohatým na minerály tvoří ideální porci plnou energie.

Happy smoothie – jahoda s banánem
Kombinace banánů a jahod v podobě smoothie vás nabije dobrou náladou. Banán obsahuje tryptophan – druh proteinu, který tělo přeměňuje na serotonin, a ten zlepšuje náladu. Proto se po jeho konzumaci budete cítit výrazně lépe. Jahody patří mezi nejméně kalorické ovoce s největším antioxidačním účinkem. Jejich pravidelná konzumace pomáhá předcházet cévním onemocněním a infarktu, podporuje vylučování kyseliny močové, snižuje krevní tlak a pročišťuje a odvodňuje tělo. Banány obsahují vitamíny skupiny C, B, A, hořčík, vápník a draslík. Díky tomu působí blahodárně na svalovou a nervovou soustavu a na mozek.
crosscafe_jaro_02
Limonáda z růžového grepu
Pro jarní osvěžení zvolte limonády CrossCafe. Záplava šťavnaté citrusové chuti růžového grepu v každém loku se snadno stane návykovou. Vybrat si můžete mezi variantou 0,3 a 0,5 litru.

Borůvková limonáda
Limonáda z borůvkového pyré, s čerstvými borůvkami a hrstí ledu. Připravena je v objemu 0,3 litru i větší půllitrové variantě.

V jarní nabídce CrossCafe original najdete také:

Bulgurový salát s tuňákem
Vydatný a chutný oběd má v CrossCafe podobu bulgurového salátu se zeleninou a tuňákem. Bulgur má oříškovou chuť a je snadno stravitelný. Tuňák je velmi dobrý zdroj bílkovin a kromě omega-3 mastných kyselin v něm najdeme i omega-6 mastné kyseliny. Díky vysokému obsahu bílkovin je ideální součástí jídelníčku sportovců.

Karotkový krém se zázvorem
Polévka plná mrkve, zázvoru a kokosového mléka vaříme ve vlastní výrobně v Plzni, odkud putuje přímo do kaváren.

Zdroj: CrossCafe / foto: bigstock, výrobce / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář