Bydlení

Jak na úložné prostory v malém bytě

Bojujete doma s prostorem a závidíte všem, kteří si mohou dovolit vyhradit jednu místnost jako šatnu nebo skladovací prostor? Nemusíte si zoufat, i menší byt se dá zařídit tak, abyste nemuseli bojovat s místem. Chce to jen chytře vybrat nábytek.

Nejdůležitější jsou šatní skříně
Každá žena určitě moc dobře ví, že nejdůležitější je, aby bylo kam schovat oblečení. Prioritou by tedy měly být šatní skříně, které se hodí umístit do ložnice, případně do chodby, je-li tam na ně místo. Nebojte se velkých variant, dobře vypadají vestavěné skříně od podlahy až ke stropu. Mívají zpravidla zašupovací dveře, tudíž ani nezaberou příliš prostoru.

Podobně nezbytný je i velký botník. Jestli máte málo místa v bytě, možná ho půjde dát na chodbu před dveře. V takovém případě si ale pořiďte raději zamykací. I do bytové chodby jde umístit skříně, pokud je velmi malá, nechte si prostě zhotovit skříň na míru.
ulozne_prostory_nabytek_elegance_03
V obývacím pokoji buďte střídmí
Zatímco dříve bylo běžné mít v obývacím pokoji obrovské obývací stěny, dnes je trend spíš opačný. Pokud si lidé vůbec pořizují stěny, jsou to varianty složené z několika nízkých skříněk. Někteří to vyřeší jen stolečkem pod televizi a několika poličkami. Zkuste to tedy nepřehánět. Úložné prostory si raději vytvořte v místnostech, kde nepřijímáte návštěvy.
ulozne_prostory_nabytek_elegance_02
Využijte dětský pokoj, ložnici i koupelnu
Snažte se vybudovat co nejvíce úložného prostoru v dětském pokoji a ložnici. Sem můžete dát komody, různé poličky, knihovnu, závěsné kapsáře apod. Svým způsobem lze využít i koupelnu a záchod. Na záchod patří například police, na niž vyskládáte čisticí prostředky. Do koupelnové skříňky schováte kromě náhradní zubní pasty třeba stěrku na mytí oken.
ulozne_prostory_nabytek_elegance_04
A na závěr pro vás máme ještě jednu radu. Jestliže se vám nedaří nikam vměstnat všechny věci, je to možná proto, že jich máte zbytečně moc. Naučte se nelpět na materiálních hodnotách.

Zdroj: Nábytek Elegance s.r.o. / foto: archiv, Nábytek Elegance / komerční sdělení

Doporučené

3 komentářů

 • Slávka 26/05/2017 at 22.51

  Vau, tak ložnice MONACO 6 se mi hodně líbí, a za tu cenu? Přijde mi to až neuvěřitelné. Pokud je to vážně tak, jak je prezentováno, je to super!

  Odpovědět

 • Jana Kolná 29/05/2017 at 11.17

  Dobrý den, jedná se pouze o e-shop, nebo je možné si někde zboží prohlédnout? Konkrétně se mi jedná o pohovku ELKA. Děkuji, JK.

  Odpovědět

 • Bára Dvořáková 30/05/2017 at 7.59

  Dobrý den, také by mne zajímalo, kde si můžeme nábytek prohlédnout. Děkuji.

  Odpovědět

Přidat komentář