Beauty

Jak se zbavit nežádoucích chloupků v obličeji

S chloupky v obličeji se potýká mnoho žen a radost z nich rozhodně nemají. Naštěstí existuje mnoho způsobů jak s nimi bojovat, některé méně účinné, některé více, některé finančně náročné, některé levné. Každému vyhovuje jiný způsob.

Depilační krém na obličej
Depilační krémy na obličej jsou vyvinuty speciálně pro citlivou ženskou pokožku obličeje. Jsou k pokožce jemné, ale přesto efektivní. Krém stačí nanést na postižená místa, nechat pár minut působit a poté houbičkou nebo vlhkým hadříkem setřít. Jde tedy o zcela bezbolestnou metodu. Po depilaci krémem chloupky sice opět vyrostou, postupem času jsou ale stále jemnější.

Pinzeta
Použití pinzety pro odstranění chloupků v obličeji je spíš pro otrlejší dámy a je vhodné jen na malé plochy – tedy pro vytrhání pár delších chloupků, které se objevily například na bradě.

Vosk
Depilace voskem je nejrozšířenější metoda odstraňování chloupků. Postižené místo se potře zahřátým voskem, přiloží se depilační pásek, na nějž se chloupky přichytí a následně se strhne. Aby tato metoda byla efektivní, měly by chloupky dosahovat alespoň 4 mm. Nejedná se sice o zcela bezbolestnou metodu, ale chloupky opět vyrostou za delší dobu, než při depilaci krémem či holení, rostou jemnější a řidší.
ochlupeni_obliceje_02
Cukrová depilace
Depilace cukrovou pastou je šetrná k pokožce, neboť tato pasta je vyrobena z přírodních surovin, jako je cukr, voda a citronová šťáva. Teplá cukrová pasta se nanese na dezinfikovanou pokožku obličeje proti směru růstu chloupků, pasta chloupky uvolní z ústí folikulu a chloupky se po směru jejich růstu vytrhnou i s kořínky. Nedochází k podráždění pokožky a je také eliminováno zarůstání chloupků.

Epilace pulzním světlem
Epilace pulzním světlem (IPL) neboli fotoepilace je moderní metodou permanentní epilace. Je poměrně rychlá, efektivní a bezbolestná. Úspěšnost této metody se pohybuje okolo 75%-90%. IPL světlo účinným způsobem likviduje vlasový folikul. Protože se ovšem chloupky nacházejí v různém stádiu růstu, je třeba toto ošetření opakovat (zhruba 4x v měsíčních rozestupech). Před IPL epilací se chloupky oholí žiletkou nebo strojkem, ošetřovaná oblast se ošetří lihovým roztokem a na pokožku se přiloží IPL hlavice s hygienickým rámečkem, která se po ošetřované ploše pomalu posouvá.

Laser
Paprsek laseru cíleně ničí vlasové cibulky. Účinně jsou však zasaženy pouze chloupky, které se nacházejí v takzvané aktivní fázi růstu, proceduru je tedy nutné v určitém časovém intervalu opakovat (4x – 5x), aby byly zničeny i další chloupky, které mezitím do této aktivní fáze růstu dospěly. Pocit při samotném zákroku lze přirovnat k lehkému pálení, ošetřovanou část však lze znecitlivět speciální tekutinou. Účinnost tohoto způsobu odstraňování chloupků je stejně jako u mnohých dalších způsobů individuální, záleží na mnoha faktorech, například na typu pokožky, rychlosti růstu chloupků nebo hloubce, ve které je uložena vlasová cibulka.

text: redakce / foto: dreamstime

Doporučené

Přidat komentář