Zdraví

Jak účinně čelit oxidačnímu stresu? Zařaďte do jídelníčku antioxidanty

Oxidační stres označuje nahromadění volných radikálů, které organismu škodí, zrychlují proces stárnutí a podněcují vznik chronických nemocí, jako je diabetes 2. typu nebo vážné nádorové a degenerativní choroby. Jak si vybudujete silnou armádu proti volným radikálům?

V určité míře volné radikály pomáhají organismus chránit. Je-li jich ale mnoho, zdraví naopak ohrožují. Nadměrnou aktivitu volných radikálů podporuje nezdravá strava, alkohol, kouření a znečištěné životní prostředí. Nejlepší je rozšíření volných radikálů zabránit za pomoci přirozeného obranného systému, jehož základ tvoří antioxidanty.

Jak fungují antioxidanty?
Přirozenou ochranu před oxidačním stresem poskytují antioxidanty, které si organismus vyrábí sám. K jejich tvorbě však potřebuje látky s antioxidačními účinky. Známo je kolem čtyř tisíc antioxidantů.

Nejúčinnější antioxidanty:
· vitamíny A, C a E
· flavonoidy
· polyfenoly
· karotenoidy

Nejlepším zdrojem antioxidantů je zdravý jídelníček
K vybudování armády proti volným radikálům nepotřebujete nic jiného než zdravý, pestrý a vyvážený jídelníček. Antioxidanty navíc nepatří mezi nedostatkové zboží. Nejvíce antioxidantů obsahuje ovoce a zelenina, luštěniny, obiloviny, ořechy a semena.

Nejlepší zdroje antioxidantů:
· ovoce – borůvky, maliny, jahody, ostružiny, šípky
· zelenina – artyčoky, kapusta, česnek, cibule, špenát, červené zelí
· ořechy a semena – pekanové, vlašské a lískové ořechy
· zelené a bylinné čaje – ostropestřec mariánský, meduňka, černý bez
· kakaové boby, tmavá čokoláda a kvalitní káva

Doplnit antioxidanty pomohou také doplňky stravy. Tím může být Niteworks s citrónovou příchutí, který obsahuje hned dva nejlepší bojovníky proti oxidačnímu stresu – vitamín C a E – a spoustu dalších účinných látek. Objednávku lze učinit prostřednictvím některého z distributorů Herbalife Nutrition.

Zdroj: Herbalife Nutrition / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář