Profíci radí

Jak vypadá ideální brigáda?

Blíží se léto. Poptávka po brigádách narůstá stejně jako nabídka brigád. Léto je totiž také dobou dovolených, takže ve firmách potřebují náhradu za zaměstnance, kteří si berou volno. Lidé navštěvují turistické destinace, hotely, restaurace, také kempy, hrady a zámky více než jindy. A je třeba zase personál, aby turistům a dovolenkářům poskytoval služby. Brigády jsou tedy s blížícím se létem velmi žhavým tématem. Každoročně přitom bohužel nastává problém, když se poptávka a nabídka brigád nemají kde potkat. Tento problém chtějí vyřešit tvůrci nové platformy s příhodným názvem Ideální brigáda.

Co nefunguje?
Mnoho firem asi potvrdí, že shromáždit databázi kontaktů na potenciální brigádníky je téměř nadlidským úkolem. A je ještě větší potíž udržovat tuto databázi kontaktů aktuální. To potvrdí nejenom samotné firmy, ale dokonce i personální agentury, které kontakty vyhledávají a sbírají již ze své podstaty. Jenže mít k dispozici takové kontakty, které dokážou na zavolání vykrýt právě vzniklý personální výpadek, je prakticky nereálné.

Lidé zkrátka nejsou dostupní vždy, když je potřeba. Mohou jeden měsíc hledat brigádu, ale další měsíc již jsou v zaměstnání. A je to i naopak.

Co funguje?
V ideálním případě databázi potenciálních brigádníků udržují sami brigádníci. Sami si řídí svůj čas a volí, kdy chtějí nějakou nabídku brigády využít, a kdy ne. Tak funguje služba Ideální brigáda, která je pro brigádníky zcela zdarma. Nejde jenom o to, že registrací v databázi dávají vědět, že jsou právě dostupní pro brigády. Významným benefitem pro brigádníky je také to, že okamžitě mají přehled o nabídce brigád, jak dlouhodobých, tak krátkodobých. V systému pro správu brigád registrují nové brigády téměř v reálném čase, takže tam klidně mohou najít brigádu na následující den.

Brigádu si prostřednictvím systému lze domluvit tak jednoduše, že jednodušší už to být ani nemůže. Během pár minut je možné brigádu najít, sjednat podmínky, dohodnout nástup… a nastoupit třeba hned další den. To je výhoda jak pro brigádníky, tak pro ty, kteří brigádníky hledají.

Pro koho je Ideální brigáda?
Brigáda je specifickou kategorií trhu práce. Není zajímavá pro úřady práce, a tak se jen zřídka objevuje v nabídkách, které zprostředkovávají. Přitom právě nezaměstnaní takovou brigádu jistě ocení. Brigáda přijde vhod i ženám v domácnosti a maminkám na mateřské, které si chtějí přivydělat, ale jsou omezeny péčí o dítě nebo domácnost. Omezení, například zdravotně, mohou být i důchodci, avšak i ti mohou mít zájem o brigádu a přivýdělek. V neposlední řadě jde o studenty. Právě ti mezi brigádníky převládají, zvláště během letních prázdnin. Studenti i všichni ostatní, kteří mají zájem o práci mimo kategorii full-time job, ocení systém pro smlouvání a správu brigád Ideální brigáda.

Ideální pro firmy, ale nejenom pro firmy
Systém Ideální brigáda poskytuje mnohostranné přínosy nejenom brigádníkům, ale i druhé straně – personalistům, firmám i podnikatelům, kteří brigádníky hledají. Je jedno, zda jde o poptávku jednorázovou, občasnou, anebo stálý stav, kdy permanentně potřebují naplnit personální kapacity, avšak flexibilně, takže se jim nevyplatí přijímat stálé zaměstnance.

Systém přijde vhod také firmám, které již mají vlastní databázi kontaktů anebo stálé brigádníky. Obvolávat brigádníky s tím, zda mají čas právě tehdy, když jsou ve firmě potřeba, je značně neefektivní. Systém Ideální brigáda nabízí mnohem výhodnější řešení, které ušetří spoustu času i nervů s kontaktováním potenciálních brigádníků.

Ideální brigáda bude v neposlední řadě užitečná i v domácnostech. Také tam je občas potřeba pomoct s úklidem, hlídáním dětí nebo třeba doučováním. Také pomocné práce na zahradě nebo na stavbě vyžadují nějaké ruce navíc. Shánět šikovného brigádníka nemusí být zrovna jednoduché, pokud člověk nevyužije systém Ideální brigáda. Tam to jde snadno a rychle.

Zdroj: IDEAL Sourcing / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář