Bydlení

Jaký materiál povlečení je nejlepší?

Na tuto otázku jednoduše nelze odpovědět, je totiž špatně položená. Mohli byste se zeptat, jaký materiál povlečení je nejlepší pro vás nebo který bude nejvhodnější v zimě a pak naopak v létě. Ony totiž všechny materiály mají své výhody, a pokud jste se zasekli u jednoho, o hodně se ochuzujete.

Až budete příště nakupovat povlečení, nemiřte okamžitě k regálu, z nějž si obvykle vybíráte. Zkuste se zamyslet, co nového byste mohli vyzkoušet.

Bavlna je prověřená staletími
Spousta lidí doma používá skoro výhradně bavlněné povlečení. Rozhodně to není špatná volba, protože bavlna dobře saje vlhkost a je velmi příjemná. V létě saje pot, v zimě ale moc nezahřeje. Nejlépe se hodí na období od jara do podzimu.

Co je vhodné na léto
Až budete hledat lůžkoviny do teplého počasí, nemusíte se zaseknout čistě u klasické bavlny. Věděli jste například, že i krepové povlečení je vlastně bavlněné? Krep je jenom speciální úprava tkaniny zvrásněním, díky čemuž se pak nemusí žehlit. Podobně se vyrábí také bavlněný satén. Lesklé saténové povlečení je na léto považováno za nejlepší, protože se umí přizpůsobit teplotě lidského těla. K výrobě damašku se využívá 100% macerovaná mako bavlna. I damašek je velmi oblíbený – zeptejte se maminky nebo babičky. Má za sebou dlouhou historii a je považován za jeden z nejluxusnějších materiálů na trhu s lůžkovinami. Ceny však nejsou až tak vysoké, abyste si ho nemohli dovolit.
miriam-duo-seda
Vyzkoušejte bambus
Poměrně novinkou na trhu jsou pak bambusová povlečení. Vyrábí se ze směsi bambusových vláken a česané bavlny, takže si zachovávají dobré vlastnosti bavlny, a ještě přidávají antibakteriální účinky. Málo žmolkují, jsou jemná, jen na jednu věc si dejte pozor. Neměla by se kombinovat s froté prostěradly, mají příliš odlišné povrchy, dochází ke tření a bambusová látka přestává být tak jemná.

Na zimu to chce něco hřejivého
Spát by se mělo v chladném prostředí, abyste se mohli celí zabalit do peřiny. Ta by už ale měla hezky hřát, takže s bavlnou nebo saténem v zimě moc nepochodíte. Osvědčené je flanelové povlečení, nicméně nebojte se ani moderních variant, které vaše maminky ještě neměly k dispozici. Velmi příjemné jsou lůžkoviny z mikroplyše – připomínají plyšová zvířátka a dokonale hřejí.

Prostě a jednoduše na trhu toho je spousta, tak se nebojte experimentovat! Začněte třeba tím, že si prohlédnete varianty na RodinneBaleni.cz.

Zdroj: VIOLET MOON s.r.o. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář