Cestování

Když Vietnam, tak Ho Či Minovo město!

Zbývá vám ještě dovolená a vy nevíte, jak s ní na podzim a v zimě naložit? Patříte-li mezi teplomilnější cestovatele, už dále nepátrejte. Poznejte netradiční místa a zamiřte do Ho Či Minova Města na jihu Vietnamu. Čas asijských destinací pomalu přichází a díky klesající ceně letenek, která je ve srovnání s loňskem o desetinu nižší, nebyla nikdy vhodnější příležitost tyto exotické země navštívit. Odborník na cestování Letuška.cz, která má již téměř dvaceti pětileté zkušenosti v oblasti cestování, přichází s několika tipy, jak na Ho Či Minovo Město nikdy nezapomenout.

Vydejte se za adrenalinem do zábavního parku
Ho Či Minovo Město, před rokem 1975 nazývané Saigon, je se svými téměř 8,5 miliony obyvatel největším městem Vietnamu. Ač se nejedná o hlavní město, ve srovnání s tradiční Hanojí představuje ztělesnění moderny a pokroku. Dáváte-li přednost aktivní dovolené a máte již dost klasických historických prohlídek a tržišť, zkuste místní zábavní parky. Ho Či Minovo Město jich nabízí celou řadu. „O místních zábavních parcích se moc nemluví, přitom rozhodně stojí za návštěvu. Například ĐạiNamAmusement Park je první safari park ve Vietnamu. Zároveň se také jedná o park s největším uměle vytvořeným mořem v jihovýchodní Asii,“uvádí Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz. V parku naleznete horské dráhy, chrámy, zoo, nákupní centrum, divadlo a spoustu dalších atrakcí. Vyberou si zkrátka dospělí i děti. Jestli cestujete i s rodinou, připravíte všem nezapomenutelný zážitek.

Schovejte se před horkem do podzemních tunelů
Až budete chtít utéct před ruchem velkoměsta a všudypřítomným burácením skútrů a motorek, zajděte na vyhlášenou vietnamskou kávu. Pití překapávané kávy s ledem a kondenzovaným mlékem je rituál, který vás určitě přivede na jiné myšlenky a příjemně vás osvěží. Pokud ale netrpíte klaustrofobií a jste fandou dobrodružství a historie navštivte tajemné tunely CuChi nacházející se 70 km severozápadně od Saigonu, kde se také zchladíte.„Válečné tunely nedaleko Saigonu měřily původně neuvěřitelných 200 km a do dnešní doby se podařilo zachovat 120 km,“zmiňuje Trejbal. Tyto chodby vybudovali příslušníci Vietkongu během války ve Vietnamu a zřídili v nich obytné místnosti, sklady zbraní, provizorní kuchyně, ale i nemocnice a operační sály. „Pro veřejnost je dnes speciálně upraveno několik desítek tunelů,“ doplňuje Trejbal. Kromě prohlídky chodeb by opravdoví nadšenci do vojenské historie neměli vynechat ani saigonské Muzeum válečného dědictví plné fotografií, vojenské techniky a dalších pozůstatků z válečného období.
HoCiMinovo_02
Pravou duševní očistu najdete v zapadlém chrámu
Stejně jako řada dalších velkoměst v jihovýchodní Asii má i Ho Či Minovo Město dvě zcela odlišné tváře. Pod moderními čtvrtěmi plnými mrakodrapů, hotelů a barů se krčí zapadlé ostrůvky původní asijské kultury s trhy, kostely a dalšími památkami. V jednom z nich můžete navštívit i Chua Van Phat neboli Chrám desetitisíce Buddhů. „Chua Van Phat je méně známá pagoda, která slohově zapadá do blízké čínské čtvrti. Má opravdu nezapomenutelnou atmosféru. Jak její název napovídá, všechna její zákoutí i zdi vyplňují vyobrazení Buddhy v mnoha podobách i velikostech,“ vysvětluje Trejbal. Když budete mít trochu štěstí a navštívíte chrám v době modliteb, máte o zážitek postaráno. Obřadný klid střídající se se zpěvem a vůně kadidla vás uvedou do stavu absolutního uvolnění.

Tip na závěr: Nechte si ušít něco na sebe!
Vietnam je proslulý také díky místním krejčím, kteří vám dokážou během několika dnů ušít například opravdu kvalitní oblek na míru za velmi výhodné ceny v porovnání s jejich západními kolegy. Mezi nejvíce doporučované mistry tohoto řemesla patří i Tuyen, jehož nenápadné krejčovství najdete v ulici ThuKhoaHuan. Nákupy oblečení na dovolené většinou znáte sice asi v trochu jiné podobě, ale proč se nehodit do gala a neodvézt si opravdu originální suvenýr.

Zdroj: Asiana / foto: archiv / komerční sdělení

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář